
Sausio 13-osios aukų laidotuvės
„Iš Tavo, Dieve, valios vaikus gyveniman išleidau, o laukiu grįžtančių labiau nei Tu.“
Broliai Černiauskai. Mindaugas gimė 1942 m. Groblių kaime. Algimantas gimė 1953 m. Igarkoje. Kūrybinis Algimanto ir Mindaugo krikštas – paroda Vilniuje, Rašytojų sąjungos klube, 1981 m. po vienu vardu – „Broliai Černiauskai“. Jų kūryboje vyrauja sudėtingas kaimo žmogaus gyvenimas, veikiamas istorinių įvykių ir traiškomas politinių pervartų. Nuotraukos dažnai komponuojamos su tekstais apie portretuojamų žmonių išgyvenimus, įvykius, kurie labiausiai įsirėžė į tų žmonių Atmintį. Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos (2010 m.) laureatai.
„Iš Tavo, Dieve, valios vaikus gyveniman išleidau, o laukiu grįžtančių labiau nei Tu.“
Beveik kiekviename Dzūkijos kaime gyveno žmogus, kuris sumeistraudavo paprasčiausios klasikinės formos kryžių ne tik kapui, bet ir sodybai.
Dzūkijos kaime gyveno žmogus, kuris sumeistraudavo pačios paprasčiausios klasikinės formos kryžių.
Palanga ištuštėjusi ir ne vien dėl rudens. Per kontinentus šuoliuoja koronaviruso eskadronai, žaidžia karą su visa žmonija.
Piligrimų esti įvairių, ir žmonių, keliaujančių pėsčiomis (prabangiai), mūsų keliuose vis daugėja.
Dzūkijos nacionalinio parko „Šalcinio“ galerijoje veikia A. Zenkevičiaus fotografijų paroda – liudijimas apie kolūkių kūrimo laikotarpį 1951–1955 metais.
Kasčiūnų kaime įvyko nevyriausybinių organizacijų, padedančių stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus, sąskrydis. Brolių Černiauskų fotoreportažas.
Merkinės gyventoja netoli Merkinės Kryžių kalnelio parodė dvi vietas, kur pokaryje buvo užkasti išniekinti Lietuvos partizanų kūnai.