
Pirmasis lietuviškas vakaras Biržuose – reikšmingas tautinio atgimimo įrodymas
Tai buvo reikšmingas tautinio atgimimo įrodymas, kad po dešimtmečius trukusio lietuvybės slopinimo išliko gyva tautos dvasia.
Algirdas Vladislovas Butkevičius. Žurnalistas. Buvęs redaktorius. Meno kūrėjas. Kraštotyrininkas. Daug metų rašo tekstus apie žymiausius Biržų krašto žmones: rašytojus, poetus, dailininkus, kompozitorius, mokslininkus, kunigus, politikus. Jais siekia jaunimui, o ir vyresniam skaitytojui priminti, kad gimtajame krašte būta asmenybių, kuriomis galime vertai didžiuotis, mokytis iš jų meilės gimtinei ir atsakomybės.
Tai buvo reikšmingas tautinio atgimimo įrodymas, kad po dešimtmečius trukusio lietuvybės slopinimo išliko gyva tautos dvasia.
Iki šiol žinomas dailininko Edvardo Jono Römerio tapytas jau į senatvės dienas įkopusio kunigo ir poeto Antano Strazdo portretas.
Buvo likę keli mėnesiai iki 95-ojo Jono Meko gimtadienio. Internete aptikau jo elektroninio pašto adresą.
Pirmuosius eilėraščius B. Žalys išspausdino 1945-aisiais Norvegijoje leistuose lietuviškuose laikraščiuose.
Poetui E. Matuzevičiui visada rūpėjo tėviškės žmogaus dvasinis pasaulis, gražiausios mūsų tautos tradicijos.
Ji buvo pažįstama su J. Janoniu, K. Binkiu, S. Nėrimi, G. Petkevičaite-Bite, J. Tumu-Vaižgantu, J. Linde-Dobilu, K. Boruta ir kt.
Šios asmenybės neužmiršo tie, kam brangi sparnuotų sakalų skrydžių pradžia.
Gedučių dvaro vieta paženklinta akmeniu su Th. Grotthusso bareljefu ir posakiu: „Nors šviesa apšviečia tamsą, nieko nėra tamsiau už šviesą.“
Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!