
Veiklus ir šviesus kunigo ir dramaturgo Kazimiero Čiplio-Vijūno gyvenimas
Liko šešiolika pjesių. Liko pluoštelis išsaugotų nuotraukų, bylojančių apie veiklų ir šviesų kunigo Kazimiero gyvenimą.
Algirdas Vladislovas Butkevičius. Žurnalistas. Buvęs redaktorius. Meno kūrėjas. Kraštotyrininkas. Daug metų rašo tekstus apie žymiausius Biržų krašto žmones: rašytojus, poetus, dailininkus, kompozitorius, mokslininkus, kunigus, politikus. Jais siekia jaunimui, o ir vyresniam skaitytojui priminti, kad gimtajame krašte būta asmenybių, kuriomis galime vertai didžiuotis, mokytis iš jų meilės gimtinei ir atsakomybės.
Liko šešiolika pjesių. Liko pluoštelis išsaugotų nuotraukų, bylojančių apie veiklų ir šviesų kunigo Kazimiero gyvenimą.
Atvykti į provincijos miestelį jaunąjį vargonininką, ką tik baigusį Varšuvos muzikos institutą, viliojo puikūs trijų manualų vargonai.
Paprašytas mokytojas S. Stonkus man yra plačiau papasakojęs apie mūsų krašto rašytoją B. Sruogą ir jo vadovaujamą teatro seminarą.
Tai pirmasis Gulbinų mokyklos lietuvis mokytojas Augustas Jakučionis.
Šios monografijos autorius priklauso garsiai Tiškevičių giminei, žinomai nuo XV a.
„Dažnai prisimenu, – rašė M. Lukšys, – anas dienas ir draugus, su kuriais teko dirbti visuomeninį darbą, dainuoti ir šokti.“
Tarp J. Kavaliūno nuopelnų – Lituanistikos katedros Ilinojaus universitete Čikagoje įsteigimas ir 1967 m. suorganizuoti mokytojų kursai.
Dar 1963 m. išleistame leidinyje „Rankraščių rinkiniai“ rašoma apie Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje saugomą J. Kozakevičiaus fondą.