
Kard. S. Tamkevičiaus pašaukimas (XVII). Žiūrėti į Betliejaus žvaigždę
Ar galėjo, matydamas akivaizdų blogį, tylėti vysk. Sigitas Tamkevičius, kuris tiesą kėlė kaip dieviškojo įstatymo vertybę?
Irena Petraitienė (Račkauskaitė) – filologė, Vilniaus universitete studijavo žurnalistiką, o vėliau VU įsigijo lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojos kvalifikaciją. Kelis dešimtmečius darbavosi Lietuvos spaudoje, pagrindinė iki šiol rengiamų publikacijų tematika – „Asmenybė ir laikas“: Bažnyčios ir tautos asmenybių literatūriniai portretai, o taip pat ciklai – „Susitikimai“, „Likimai“, „Dabarties dvasiniai kūrėjai“ ir pan.
Šiuo metu – Kardinolo V. Sladkevičiaus memorialinio muziejaus ir „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ ekspozicijos vedėja, šios tematikos tyrinėtoja, kard. V. Sladkevičiaus biografinių knygų „Kardinolas“ (A. Gedgaudo premija, 2000), „Padaryk mane gerumo ženklu“ autorė.
Ar galėjo, matydamas akivaizdų blogį, tylėti vysk. Sigitas Tamkevičius, kuris tiesą kėlė kaip dieviškojo įstatymo vertybę?
Pirmaisiais atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metais visose gyvenimo srityse išryškėjo sovietinės okupacijos paliktos juodos dėmės.
Prieš 34 metus iš Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios į Arkikatedros bazilikos koplyčią grąžintos šv. Kazimiero relikvijos.
1991 m. gegužės 19 d. kun. Sigitas Tamkevičius Kauno arkikatedroje buvo konsekruotas vyskupu.
Kardinolo asmeninis indėlis buvo itin svarbus atkuriant gyvąją Bažnyčią, užmezgant glaudų ryšį su išeivijos katalikų dvasininkija.
2022 m. minėtos tautos atgimimo dainiaus prof. prel. Jono Mačiulio-Maironio gimimo ir išėjimo amžinybėn sukaktys.
Kun. S. Tamkevičius SJ džiaugėsi matydamas atsikuriančias prieškario katalikiškas organizacijas ir kitus ragino prie jų prisidėti.
Pikti Sibiro pareigūno žodžiai neišsipildė.
Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!