
Jakovas Vygodskis – Vilniaus gydytojas
Jis žmogus gydė nepasiturinčius ligonius ir po naktinių operacijų grįždavo toks pavargęs, kad negalėdavo net pavalgyti.
Jis žmogus gydė nepasiturinčius ligonius ir po naktinių operacijų grįždavo toks pavargęs, kad negalėdavo net pavalgyti.
Profesorių Lazersoną iš pradžių išmetė iš universiteto, vėliau – atėmė namus, sudegino knygas ir išsiuntė į Dachau koncentracijos stovyklą.
Icchokas Rudaševskis, kaip ir daugybė vaikų, getą matė, jame gyveno ir jį išgyveno taip, kaip gali tik vaikai – sunkiai, bet kartu šviesiai, bijodami, bet žaisdami žaidimus, būdami alkani, bet vaidindami teatre.
Gegužės mėnesį leidykla „Aštuntoji diena“ išleido filosofijos daktaro, ilgamečio „Bernardinai.lt“ redaktoriaus Andriaus Navicko knygą „Padorios politikos principai“.
Afrikos žemynas vykstant Šaltajam karui buvo labai svarbus, juo domėjosi visos specialiosios tarnybos, o Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus švedo Dago Hammarskjöldo žūtis Šiaurės Rodezijoje tebėra viena didžiausių iki šiol neatskleistų Šaltojo karo paslapčių.
Slenkant amžiams žmonės išmoko gaminti tobulesnių ginklų, bet atjautos ir gailesčio nepadaugėjo.
Politiniai potvyniai, atoslūgiai ir skandalai – dažnas reiškinys kiekvienos valstybės, santvarkos ar laikmečio padangėje. Dreyfuso „afera“ prisimenama dar ir šiandien, kai vieną ar kitą valstybę supurto tamsūs paslapčių, išdavysčių, politikos skandalai.
Prieš devyniolika metų, balandžio 6-osios rytą, viso pasaulio žiniasklaida pranešė, kad Centrinėje Afrikoje nukrito lėktuvas. Tai buvo Ruandos tutsių ir nuosaikiųjų hutų genocido pradžia.
Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!