Vaineta serga cerebriniu paralyžiumi. Mergaitė didžiąją laiko dalį praleidžia vežimėlyje, tačiau atrodo, jog veiksmo jos gyvenime netrūksta: aplink Vainetą tarsi bitės sukasi seneliai, bibliotekos darbuotojai, mokytojos.
Ir šiandien jau politikai kartu su mokslininkais kelia klausimus apie technologijų etiką: kaip robotai turėtų elgtis? Ar etiška, jog kompiuteriniame žaidime reikia partrenkti keletą pro šalį keliaujančių praeivių – kad ir negyvų, tik virtualioje erdvėje egzistuojančių?
„Bernardinai.lt“ klausė profesoriaus, kokiais aspektais galima lyginti nepriklausomos Lietuvos bei prieškario laikotarpius bei kam toks darbas reikalingas. Klausėme apie laikotarpių skirtumus, panašumus, taip pat prašėme patarimų šiandienai.
Naujas žurnalas? Dar vienas žurnalas? Tokiu metu, kai visi spausdinti leidiniai nyksta? Kas tai per mintis ir kodėl ji verta susidomėjimo? Štai šiuos klausimus „Bernardinai.lt“ ir uždavė Aurelijai.
Ar Lietuvoje vyksta tik emigracija, ar galime pasigirti ir imigracijos procesais? O ar yra grįžtančių tautiečių? Ko reikia, kad „kitas“ taptų „savu“ – žmogumi, kuris gali laisvai jaustis, eidamas gatve?
Tikriausiai ne vienam yra tekę savo knygų lentynoje aptikti knygų, kurios tikriausiai nėra jūsų nuosavybė, ir kelti klausimą – kieno gi jos? Tada atsiranda ir poreikis ženklinti savo turtą, kad būtų galima atskirti jį nuo svetimo.
Ką daryti, jei mokyklos ugdymo metodai, pamokų laikas, o kartais ir patys mokytojai bei jų darbo metodai neatitinka šeimoje palaikomų vertybių? Prieš kurį laiką vienas sprendimo būdų dar galėjo būti mokymasis namuose, kuo ir spėjo pasinaudoti pašnekovės šeima.