Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 25

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Bankoke prasidėjo Azijos žemyno sinodo asamblėja

Bangkok.synod2023.org nuotrauka

Tailando sostinėje Bankoke penktadienį prasidėjo iki sekmadienio vyksianti Azijos žemyno sinodo asamblėja. Atidarymo Mišias aukojo Tokijo arkivyskupas Tarcisio Isao Kikuchi.

Sinodo kelionė Azijoje – tai ėjimas kartu, nepaisant įvairiausių sunkumų ir iššūkių. Arkivyskupas pirmiausia paminėjo daugeliui nedidelių Azijos krikščionių bendruomenių labai aktualų ir sunkiai sprendžiamą klausimą – dėl menkų pajėgų nesugebama išversti oficialių Bažnyčios dokumentų į Azijos tautų kalbas. Kitas, ne mažesnis iššūkis, yra nesugebėjimas surinkti per pandemiją išsiskirsčiusias bendruomenes. Arkivyskupas paminėjo ir dvi tebesitęsiančias krizes, kurios daro įtaką visam pasauliui. Vasario mėnesį prieš dvejus metus prasidėjo nestabilumo ir konfliktų laikotarpis Azijoje šalyje Mianmare. Reikia daugiau maldų, kad taika būtų atkurta. Arkivyskupas priminė ir lygiai prieš metus prasidėjusį karą Ukrainoje, prašė melstis už visus kenčiančius žmones ir už taiką.

Nors tiek pandemija, tiek ginkluoti konfliktai privertė klaidžioti tamsoje, nors vis dar slegia nežinia, kas bus toliau, arkivyskupas sakė, kad labiau už viską reikia žmonių tarpusavio solidarumo, kuris padeda atrasti viltį. Tokia yra Bažnyčios misija –  būti vilties kūrėja ir niekada nebūti nevilties ar liūdesio priežastimi. Turime būti vilties šaltinis, nes mums yra patikėta gyvybės Evangelija, sakė japonas arkivyskupas ir prašė žemyninės sinodo asamblėjos atidarymo Mišių dalyvius melsti Šventosios Dvasios dovanos, kad žmonės rastų Dievo kelią ir solidariai juo eitų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite