2022 05 20

bernardinai.lt

Žiūrėjimo ir skaitymo laikas:

73 min.

„Bernardinai.lt“ diskusija: ką krikščioniui manyti apie lyčiai neutralią partnerystę ir Civilinės sąjungos įstatymą?

Andrius Navickas ir Vygantas Malinauskas. Juliaus Kalinsko / „BNS Foto“ ir Evgenios Levin / Žurnalo „Ateitis“ nuotraukų montažas

Neseniai buvo įregistruotas Civilinės sąjungos įstatymo projektas, kitą savaitę galime tikėtis balsavimo dėl svarstymo Seime (tai – pirmasis iš trijų balsavimo etapų). Įstatymo projekte numatoma galimybė dviem ne tik skirtingų, bet ir tos pačios lyties asmenims sukurti civilinę sąjungą ir įgyti papildomų teisių bei pareigų.

Ar krikščionys turėtų palaikyti tokį įstatymą? Kaip už jį turėtų balsuoti krikščionys politikai? Vieniems krikščionims atrodo savaime suprantamas neigiamas atsakymas, tačiau nemaža dalis praktikuojančių krikščionių tokį įstatymą palaiko. Vieni argumentuoja, kad toks įstatymas prieštarauja Bažnyčios mokymui ir žmogaus prigimčiai, o kiti teigia, jog šis įstatymas yra artimo meilės išraiška ir yra būtinas civilizuotoje valstybėje.

Apie lyčiai neutralią partnerystę ir konkrečiai Civilinės sąjungos projektą diskutuoja Seimo narys ANDRIUS NAVICKAS bei teisininkas VYGANTAS MALINAUSKAS.

Diskusiją veda Simonas Baliukonis.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien