2021 10 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

„Bernardinai.lt“ paramos koncertas – apie gamtos grožį ir Dievo gerumą

„Bernardinai.lt“ paramos koncerto plakatas

Jau šį ketvirtadienį, spalio 28 d., laukia „Bernardinai.lt“ metų įvykis – paramos koncertas „Gražu ir nuostabu yra...“ Grožis, kviečiantis sustoti ir į pasaulį pažvelgti naujai, bus pagrindinė renginio ir muzikos tema. Turbūt labai reikalinga dabartiniu metu.

Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje išgirsime J. S. Bacho ir K. F. E. Bacho, G. Puccini, B. Dvariono, G. Bizet ir kitų autorių kūrinius, kuriuos atliks VDU kamerinis orkestras, vargonų ir fortepijono virtuozai, dainuos žinomi operos bei džiazo atlikėjai.

Apie renginio idėją (ir, beje, kvietimą vienu metu padaryti du gerus darbus) – šiek tiek išsamiau.

Pasinersime į prisiminimus apie grožį

„Manau, kad šis koncertas bus labai graži dovana pirmiausia sau“, – sako dainininkė Kristina Žaldokaitė, „Bernardinai.lt“ paramos koncerto organizatorė ir režisierė. Kodėl pasirinkta grožio tema?

„Kadaise studijuodama Romoje vis nepaleidau minties, kad grožis pats savaime yra galinga evangelizacija. Patirtas grožis vėliau gali vesti į gėrio ir galiausiai – tiesos paieškas. Grožis bendrąja prasme yra gėrio apraiška, tad ir šiame koncerte norime į tai ir susitelkti, – pasakoja Kristina. –  Vienas iš jautriausių grožio kontempliacijos pavyzdžių man yra šv. Pranciškus Asyžietis, turėjęs širdį, gebančią visur atpažinti grožio šaltinį – Dievą. Tad, atėję į šį koncertą, būsime apsupti grožio – grožėsimės įstabia Šv. Jonų bažnyčia, girdėsime aukščiausios klasės muziką ir kiekvienas nersime į savo prisiminimus apie grožį, kurį esame patyrę stebėdami saulėlydį, vaikščiodami pavasarį bundančiu mišku ar klausydami nesibaigiančių ir tobulų paukščių giesmių.“

Kristina Žaldokaitė. „Kundrotas Photography“ nuotrauka

Įdomu tai, kad valandos trukmės koncerte nebus jokių kalbų ir vedėjų – vien tik muzika. Pasak K. Žaldokaitės, tai klausytojui turėtų tik padėti:

„Kartą nuvykusi į Taize kaimelį klausiau brolių, kodėl per pamaldas visada būna tylos akimirka. Tąkart vienuolis paaiškino, kad, kai meldžiamės be žodžių, pasidaro visiškai nesvarbu, koks tavo „religinis išprusimas“ ir kaip moki dėlioti maldos žodžius. Tyloje tampame iki galo atviri su Dievu ir su savimi, kai nustojame kalbėti – galime pradėti girdėti.

Norėjome, kad koncertas būtų tam tikra patirtis, kurios neblaškytų žodžiai. Kūriniai jungsis įvairiais garsais, nunešdami mus į savas patirtis ir prisiminimus, į laiką, kai, kaip skaitome Pradžios knygoje, buvo „gera“ ir „labai gera“. Norėjau palikti kuo daugiau vietos ir laiko tam, kad garsas ir grožis glostytų mūsų širdis ir sielas.“

Renginio organizatorė pasakoja, kad ji su kolegomis ieškojo muzikos kūrinių, kurie kalbėtų apie gamtos grožį ir Dievo gerumą. Taip pat rinkosi iš repertuaro, kurį sutiko padovanoti dalyvausiantys atlikėjai. Beje, visi jie sutiko koncertuoti savanoriškai, šitaip prisidėdami prie „Bernardinai.lt“ veiklos – savo laiką, talentą ir atvirumą dovanodami klausytojams. Pasak K. Žaldokaitės, šiuos žmones įkalbinti buvo labai paprasta ir net keista sulaukti žinučių: „kaip malonu, kad pakvietėt“, „mielai papildysiu atlikėjų gretas“.

Galimybė dovanoti stokojančiajam

Taigi – kodėl verta ketvirtadienio vakarą apsilankyti Šv. Jonų bažnyčioje? „Todėl, kad dosnumas yra gražu, – šypsosi Kristina. – Ir dar todėl, kad ir pati dažnai pasigendu atokvėpių nuo informacijos, bėgimo, triukšmo ir rūpesčių. Galų gale pati jaučiu, kaip kartais sudėtinga rasti laiko sau, skirti laiko susivokti, kas manyje vyksta iš tiesų.“

Toma Bružaitė. Roberto Dakševič nuotrauka

Dainininkei pritaria ir Toma Bružaitė, „Bernardinai.lt“ bendruomenės iniciatyvų vadovė: „Gyvename keistais laikais, esame, švelniai tariant, šiek tiek nukamuoti pandemijos, įvairių karštų politinių diskusijų ir kitų krizių. Įtariu, kad daugelis mūsų tiesiog gaudome malonias, jaukias, viltingas ir pozityvias akimirkas. Jos padeda bent trumpam nukreipti dėmesį nuo problemų ir sunkumų, atsikvėpti, šiek tiek atsigauti.“

Galvodami apie spalio 28-osios vakarą organizatoriai būtent ir norėjo sukurti tokią atokvėpio ir poilsio valandą, kurios metu mūsų įtemptas protas ir nerami širdis pailsėtų – ir mėgautųsi gražia žmogaus kūryba. „Tikiu ir viliuosi, kad toji kūryba gali dar daugiau. Tas patiriamas grožis ir gėris gali padėti mums pamatyti ir pažinti save, įkvėpti kurti malonų ir jautrų ryšį su kitais, priartinti mus prie paties mūsų Kūrėjo. Dėl to ir kitus kviečiu į koncertą ateiti – kad per tą valandą patirtume bendrystės ir kūrybos grožį ir gėrį“, – sako Toma.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Beje, esame kviečiami ne tik į koncertą atvykti patys (ir taip paremti „Bernardinus“), bet ir padovanoti bilietą vienam iš Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ globojamų žmonių (kaip tai padaryti – informacija čia).

„Ši savotiška akcija labai siejasi su šio koncerto idėja – ieškoti, kas Dievo kūrinijoje, mūsų aplinkoje, mumyse pačiuose yra gera ir gražu. O dosnumas toks ir yra. Jis ne tik stiprina tarpusavio ryšius, bet ir kuria saugią aplinką silpnesniajam. Tad norime pasidalinti tuo, kuo galime, ir pakviesti dalintis ir kitus, – sako T. Bružaitė. – „Caritas“ vykdo ne vieną programą,  padeda ir šeimoms, ir senoliams, ir vienišoms mamoms, ir migrantams, gavusiems prieglobstį Lietuvoje, benamiams ar skurdą patiriantiesiems. Tad šiems žmonėms galime padovanoti gražų vakarą.“

Parengė Simonas Bendžius

Bilietus platina „Kakava.lt“: „Bernardinai.lt“ paramos koncertas „Gražu ir nuostabu yra…“

Data: 2021 m. spalio 28 d.

Vieta – Vilniaus Šv. Jonų bažnyčia (Šv. Jono g. 12).

Koncerto pradžia – 19.00 val.

Koncerto trukmė – 60 min.

Durys atidaromos 18.00 val.