2021 03 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Bernardinai.lt“ šeštadienio pokalbiai – jau tinklalaidėse

Unsplash.com nuotrauka

Nuo pokalbių apie advento ar gavėnios prasmę iki patarimų, kaip gerai išsimiegoti, išgyventi karantiną ar pasidaryti pastogę miške!

2020 m. lapkričio 28-ąją „Bernardinai.lt“ savo feisbuko paskyroje išbandė „Advento pokalbio“ formatą – tiesioginę vaizdo transliaciją su pašnekovu. Nuo tada, kiekvieną savaitę, skirtingus žmones vis kalbiname įvairiomis temomis, o šioms transliacijoms suteikėme bendrą „Šeštadienio pokalbių“ pavadinimą. Iš viso kol kas vyko 17 tokių transliacijų.

Šiandien „Šeštadienio pokalbius“ galite prisiminti ir jų klausytis jau kur kas patogiau – visus juos sukėlėme (ir ateityje toliau kelsime) į tinklalaides. Jų ciklą rasite čia. Gero klausymosi!

O dabar – trumpai apie tai, ką girdėjote (ir matėte) iki šiol.

Advento pokalbis su arkivyskupu Kęstučiu Kėvalu apie karantinines Kalėdas, jų laukimą ir pasaulio pabaigą.  Kaip budėti ir ko budint laukti?

Pokalbis su arkivyskupu Gintaru Grušu apie Šventąją Dvasią ir nesuprantamus Jos veikimo būdus.

Kaip džiaugtis iš širdies? Ar humoro jausmas padeda tikėjimo kelionėje? O ar džiaugsmingas krikščionis gali liūdėti? Pašnekovas – kun. Aldonas Gudaitis SJ.

Svarbiausias žmogus Bažnyčioje yra moteris, Marija. O kodėl? Kuo ji nusipelnė Bažnyčiai ir Dievui? Ar galima ir kaip jai melstis? Pokalbis su ses. Danguole Gervyte RA.

Kam reikalinga Tradicija ir tradicijos? Ar jos reikalingos, o gal tradicijų puoselėjimas jau atgyvenęs ir nereikalingas įprotis? Svečiuose – diak. Benas Ulevičius.

Šiuos liturginius metus, prasidėjusius adventu, popiežius paskelbė Šv. Juozapo metais. Pokalbis apie šį šventąjį. Pašnekovas – Tiberiados bendruomenės vienuolis kun. Michelis de Meulenaer.

Į svečius pasikvietėme Dievo Apvaizdos vienuolijos seserį Dominyką Violetą Slepikaitę. Pokalbis apie vidinę ramybę. Kaip ją susikurti ir išlaikyti, ypač karantino metu?

Tebesitęsiant antram karantinui, vis dažniau iškyla klausimas – kaip jį išgyventi? Ką verta keisti ir su kuo susitaikyti? Kaip atrasti ramybę ir neprarasti prasmės? Į klausimus atsako psichologė-psichoterapeutė Roma Jusienė.

Kiekvienais metais vyksta Maldos už krikščionių vienybę aštuondienis. Ką daryti, kad būtų įvykdytas Jėzaus troškimas, „kad jie visi būtų viena“ (Jn 17, 20–21)? Pašnekovas – ortodoksų kunigas, Vilniaus Šv. Paraskevės parapijos klebonas Vitalis Dauparas.

Kas yra miegas? Gal įmanoma naudingiau praleisti laiką, kurį pramiegame? Kodėl miegas mums reikalingas? Apie tai pasakoja gydytoja onkologė, gyvensenos medicinos specialistė Lina Paulauskienė.

Kas yra smurtas? Kaip galime atpažinti smurtą? Kaip nuo jo apsisaugoti? Kaip išgyti patyrus smurtą bei smurtavus prieš kitus? Pokalbis su dr. Nijole Liobikiene.

Išgyventi pandemiją, atominę katastrofą, šaltos žiemos snygį, pavasarinę audrą. O gal tiesiog išgyventi pasiklydus miške ar keliaujant piligrimystėje. Apie viską – pokalbis su broliais Eduardu ir Gabrieliumi Klimenkomis.

Ką turėtume žinoti apie gavėnią ir kaip ją kuo prasmingiau išgyventi 2021 metais? Mūsų pašnekovas – kun. Gabrielius Satkauskas.

Su kokiais sunkumais susiduria suaugę alkoholikų vaikai? Ar įmanoma šeimoms susitaikyti, išgyti, gyventi gyvenimą be priklausomybių Šeštadienio pokalbio viešnia – priklausomybių konsultantė Virginija Blaževičienė.

Kaip išsaugoti vidinį gyvastingumą nuovargio ir nuobodulio visuomenėje? Pokalbis apie tikrą, viltingą, sveiką, gyvenimui skonį suteikiantį džiaugsmą. Svečiuose psichologė-psichoterapeutė Lina Vėželienė.

Prieš 60 metų kard. Audrys Juozas Bačkis įšventintas kunigu. Pokalbis apie kunigystę, evangelizaciją ir įvairius kardinolo gyvenimo momentus.

Apie meilės džiaugsmą šeimoje, apie tai, kaip branginti ir atrasti santuokos bei šeimos dovanas, kaip vykdyti šeimos užduotis ir pakelti iššūkius. Savo patirtimi dalijasi sutuoktiniai Božena ir Krzysztofas Pietraszkiewicziai.