Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 09 15

bernardinai.lt

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Bernardinų parapija kviečia švęsti atlaidus

Seniausias išlikęs šv. Pranciškaus atvaizdas – freska prie Šv. Scholastikos benediktinų vienuolyno įėjimo, Subiaco miestelyje (Italija), 1228–1229 m. Wikipedia.org nuotrauka

Tituliniai atlaidai, truksiantys 3 dienas, prasidės sekmadienį, tradiciškai minint švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo, ir Pasaulinę gyvūnijos dieną. Todėl Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje visi vilniečiai ir miesto svečiai nuo sekmadienio ryto laukiami su savo augintiniais. Išklausius 10.30 val. Šv. Mišias bus laiminami atvykusių vilniečių naminiai gyvūnai (12 val.).

„Mūsų, pranciškonų, globėjas, Šv. Pranciškus Asyžietis, labai mylėjo gamtą ir visą gyvūniją. Tęsdami šią tradiciją, kasmet švęsdami atlaidus, Šv. Mišiose laukiame visų parapijiečių ir svečių su savo mylimais augintiniais. Laimindami juos pradėsime švęsti mūsų parapijos titulinius atlaidus, kur kartu su parapijiečiais esame numatę įvairiausių veiklų”, – sakė Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios klebonas br. kun. Andrius Nenėnas OFM.

Pasak klebono Andriaus Nenėno, pažymint 2022-uosius, kaip gyvūnų gerovės metus, broliai pranciškonai šių metų šventę organizuoja kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Po Šv. Mišių bažnyčios kiemelyje visų lauks veterinarijos gydytojai, pasiruošę nemokamai paskiepyti augintinį nuo pasiutligės ar jį paženklinti. Renginio metu taip pat bus galimybė pabendrauti su veterinarijos specialistais, paklausti rūpimų klausimų, taip pat sudalyvauti smagiuose žaidimuose ir laimėti dovanų.

Kiekviena atlaidų diena prasidės Šv. Mišiomis ir tai dienai skirtomis įvairiomis veiklomis. Sekmadienį po Šv. Mišių su gyvūnais ir jų palaiminimo vyks visiems atviros vaišės vienuolyno kieme. Pirmadienį visi kviečiami į Tranzitą – Šv. Pranciškaus Asyžiečio mirties-gimimo Dangui minėjimą, po kurio vyks iškilminga Valandų liturgijos Vakarinė malda. Iškart po josvyks Živilės Mackevičiūtės autorinių dainų vakaras ir naujo albumo „Apie tikrovę“ pristatymas (3 a. salėje). Atlaidus užbaigs trečiadienio 18 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio, parapijos globėjo, iškilmės Šv. Mišios.

Visa renginio programa:

https://www.facebook.com/VilniausBernardinai

Spalio 2 d., sekmadienis

9.00 val. Šv. Mišios anglų k.

10.30 val. Šv. Mišios su naminiais gyvūnais, gyvūnų laiminimas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ir pranciškonų renginys gyvūnų globos tema šventoriuje

Po Šv. Mišių – Agapė vienuolyno kieme. Sriuba vaišina broliai Evaldas ir Julius.

13 val. Šv. Mišios

17 val. Šv. Mišios

Spalio 3 d., pirmadienis

12 val. Šv. Mišios

18 val. Tranzitas – Šv. Pranciškaus Asyžiečio mirties-gimimo Dangui minėjimas. Mišparai.

19 val. Živilės Mackevičiūtės autorinių dainų vakaras ir naujo albumo „Apie tikrovę“ pristatymas (3 a. salėje)

Spalio 4 d., antradienis

7.30 val. Mišios

18 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio, parapijos globėjo, iškilmės Šv. Mišios

Apie „Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapiją“ (Maironio g. 10, Vilnius)

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapijoje tarnauja broliai pranciškonai. Šv. Pranciškus Asyžietis (1181–1226) – vienas žinomiausių šventųjų, kuris įkūrė net tris ordinus – Mažesniųjų brolių (pranciškonų), Šv. Klaros neturtėlių seserų ir Pasauliečių pranciškonų ordiną. Vilniuje broliai pranciškonai (bernardinai) prie Vilnelės įsikūrė 1469 m. čia pakviesti Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Kazimiero Jogailaičio.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija įkurta 1814 m. vyskupo Jeronimo Stroinovskio. Pirmiausia ji apėmė Užupio priemiestį. Po 1863 m. sukilimo vienuolynas carinės valdžios buvo uždarytas, vienuoliai išvaryti, o parapija perduota dieceziniams kunigams. Sovietinė valdžia 1949 m. bažnyčią visai uždarė, parapiją perkėlė į Šv. Onos bažnyčią. Po sovietinės okupacijos 1994 m. į Bernardinų bažnyčios griuvėsius vėl sugrįžo broliai pranciškonai, o 2001 m. oficialiai buvo atkurtas Šv. Pranciškaus ir Šv. Bernardino vienuolynas iristorinė Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija. Populiarus pavadinimas „bernardinai“ kilęs iš XV a. gyvenusio ir pranciškonų ordiną reformavusio Šv. Bernardino Sieniečio vardo.

Šiuo metu Bernardinų parapija vykdo apie 60 veiklų, kuriose aktyviai dalyvauja Užupio, Senamiesčio gyventojai ir kiti vilniečiai.

Daugiau informacijos:

Bernardinų parapijos komunikacijos koordinatorė

Kristina Malevskienė

mob. +370 686 35626

El. paštas: [email protected]

http://bernardinuparapija.lt

https://www.facebook.com/VilniausBernardinai/

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kurkime kartu!

Kodėl bernardinams yra svarbus skaitytojų ir rėmėjų indėlis?