Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 12 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Bernardinų parapijos galerijoje – Aido Mikelėno aliejinė tapyba

Aido Mikelėno tapybos darbų paroda Bernardinų parapijos galerijoje. Tito Valdo Ancevičiaus nuotrauka

Bernardinų parapijos galerijoje (trečiame Bernardinų bažnyčios aukšte) eksponuojama dailininko Aido Mikelėno aliejinė tapyba ant drobės ir popieriaus.

Urbanistiniai peizažai, pasaulinių miestų konstrukcijų žaismas – darbuose atsispindi metropolių architektūra ir jų istorijos šešėliai. Galima įžvelgti senosios ir šiuolaikinės architektūros sąlytį, ne tik architektūrinėse formose, bet ir žmogaus veiklos padariniuose, tokiuose kaip grafičio menas, parduotuvių iškabos ar vandens bokštai.

Taip pat darbuose matomi religiniai motyvai, jie įsilieja į miesto architektūrą, regimi bažnytiniame mene.

Darbuose drąsiai naudojama faktūra – išraiškos forma konstrukcijos efektui išgauti. Spalviškai kūriniai primena grafikos darbus, vyrauja balta, juoda, ruda, geltona spalvos. Ekspresyvūs potėpiai derinami su grafiška linija, tai suteikia unikalią stilistiką, braižą.

Kūriniuose iškyla JAV, Lietuvos ir kitų Europos miestų vaizdai, jų interpretacijos. Dailininką A. Mikelėną žavi miestų architektūra, jos formos, konstrukcijos, fragmentai, žmonės, miestų dvasia. Miestuose atsispindi kiekvienos šalies architektūrinės tradicijos, senosios ir šiuolaikinės architektūros sintezė, daugiakultūriškumas, juos kuriančių žmonių kūrybingumas.

Įkvėpimo religiniams kūriniams semtasi iš įvairių pasaulio bažnyčių, kapinių skulptūrų ir monumentų.

Aido Mikelėno tapyba. Asmeninio archyvo nuotrauka
Aido Mikelėno tapyba. Asmeninio archyvo nuotrauka
Aido Mikelėno tapyba. Asmeninio archyvo nuotrauka
Aido Mikelėno tapyba. Asmeninio archyvo nuotrauka
Aido Mikelėno tapyba. Asmeninio archyvo nuotrauka

A. Mikelėnas – akvarelės, aliejinės tapybos ir vitražo menininkas. Iš Kauno kilęs dailininkas mokėsi Kauno Juozo Naujalio meno mokykloje. Pažintis su žinomu lietuvių tapytoju Alfredu Šatu lėmė tapti jo mokiniu. Mokytojas A. Šatas perdavė tapybos žinias, turėjo įtakos tapybos braižui ir stiliui. Baigęs dailės mokyklą, A. Mikelėnas mokėsi Vilniaus dailės akademijoje, studijavo vitražą. Meninis išsilavinimas paskatino atrasti savitą ir unikalų kūrybos stilių, kuris atsispindi tapyboje, akvarelėje bei vitražuose.

Autorius įkvėpimo semiasi iš architektūrinės, kultūrinės ir kasdienės aplinkos. Jo kūryboje dominuoja ekspresyvus stilius, ryškios spalvos, grafinės linijos.

2016–2021 m. A. Mikelėnas gyveno ir kūrė Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, JAV. Čia surengė personalinių parodų. Šiuo metu jis dirba Vilniuje.

Aido Mikelėno darbų paroda Bernardinų parapijos galerijos trečiame aukšte veiks iki 2023 m. sausio 25 d.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu