2022 06 21

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Birželio 21–26 d. – ypatinga savaitė ir Kauno arkivyskupijoje, ir Vatikane

Renginio afiša

Šventasis Jonas Krikštytojas, skelbęs atsivertimo krikštą visai Izraelio tautai ir tiesęs kelią tikrajam Gelbėtojui, yra Kauno arkivyskupijos dangiškasis globėjas. Jo gimimo iškilmė ir visa globėjo savaitė arkivyskupijos bendruomenei kaskart yra ypatingų misijų ir šventinių susitikimų laikas.

Šios savaitės išvakarėse Kaune vainikuotas Sinodinio kelio vyskupijos etapas ir jame naujai patirta bendrystė parapijose, kitose bendruomenėse bei aplinkose. Visa tai vyko baigiamajame simpoziume, apibendrinant žmonių įžvalgas apie bendruomenių dabartį ir kaip tapti vis labiau atviresne Dievo Bažnyčia, kurioje visiems būtų gera drauge džiugiai švęsti savo tikėjimą ir gyvenimą (išsamiau apie tai – „Kokia Bažnyčia esame ir kokios norėtume“ – čia; „Ta jūsų sriuba – neskani!“ – arkivyskupo Kęstučio Kėvalo homilija ta proga).

Šio atvirumo ir susitikimo ženklas kasmet birželį Kaune tampa MIESTO MISIJOS, kurios nebuvo nutrūkusios ir pandeminiu metu. Nebuvo rengiami tik kauniečių jau pamėgti susitikimai su dvasininkais kavinėse. Tad džiugi žinia miestui: birželio 21–23 d. po poros metų pertraukos vėl kviečiame į ciklą KUNIGAI KAVINĖSE.

Visiems atviri susitikimai su dvasininkais – kunigu iš Opus Dei Petru Pichu, tėvu jėzuitu Aldonu Gudaičiu bei diakonu Andriumi Jesinsku – „karštomis“ temomis (katalikas ir… ginklai, ir… laisvos vietos, ir… lyderystė Bažnyčioje) antradienį (06 21 d.), trečiadienį (06 22 d.) ir ketvirtadienį (06 23 d.) 17.30 val. vyks miesto kavinėse „Miesto sodas“ (Laisvės alėjoje), „Šokoladinė“ (Rotušės aikštėje) bei „Vero Cafe“ (Vilniaus gatvėje).

Renginio afiša
Renginio afiša

Po to kviečiame užsukti į arkivyskupijos kiemelį Papilio g. 3 (greta Kauno pilies), kuris šiais birželio vakarais 19 val. suskambės muzikos garsais – šiemet čia vyks autorinės kūrybos bei dainuojamosios poezijos vakarai su muzikiniais talentais apdovanotais kūrėjais bei atlikėjais – mūsų bendruomenės žmonėmis.

Tęsiasi mūsų malda už Kauno miestą – šlovinti bei melstis už visa, kas svarbu jo žmonėms, nepamirštant ir to skausmo, kurį dabar patiria ukrainiečiai – karo griaunamų miestų ir namų gyventojai, kviečiama į Šv. Jurgio (pranciškonų) bažnyčią. Šlovinimo vakarai čia prasidės nuo 20.30 val., o juose dalyvaus grupė „Natus“, „Gyvųjų akmenų“ bendruomenės šlovintojai bei tėvai redemptoristai.

Birželio 24 d. švęsime Kauno arkivyskupijos dangiškojo globėjo Šv. Jono Krikštytojo gimimą.  11 val. – arkikatedroje bazilikoje iškilminga Eucharistija, kuriai vadovaus arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas drauge su arkivyskupijos kunigais bei visa bendruomene. Šią dieną dėkojame Dievui už arkivyskupijos šeimą – jos ganytojus ir visus žmones, šiemet keliaujančius ypatingą popiežiaus Pranciškaus atvertą Sinodinį kelią.

Šiomis dienomis Vatikane vyks pasaulinis šeimų susitikimas, jau užbaigiantis popiežiaus Pranciškaus paskelbtus Šeimos-Amoris Laetitia („Meilės džiaugsmo“) metus. Šia proga Lietuvos vyskupijų katedrose vyks Padėkos šv. Mišios.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Už Šeimos-Amoris Laetitia metų malones, už šeimos pašaukimą ir šeimų meilės džiaugsmo liudijimą dėkosime susirinkdami į Kauno arkikatedrą birželio 26-osios sekmadienį. 11.30 val. čia numatoma prof. Birutės Obelenienės katechezė apie žmogaus orumą ir šeimos pašaukimą, o 12 val. – iškilminga Eucharistijos liturgija.

„Kas gi kitas aiškiau parodys, kokia graži šeima yra Dievo sumanyme, jei ne pati šeima, vis iš naujo tampanti Dievo meilės liudijimu paprastoje kasdienybėje? Tai ištikimos, neatšaukiamos, kūrybingos, vaisingos ir gyvenimą dovanojančios meilės liudijimas“, – rašo šiai progai skirtame laiške vyskupas Arūnas Poniškaitis, Lietuvos Vyskupų Konferencijos Šeimos reikalų tarybos vadovas. Laišką kviečiame skaityti čia.

Birželio 29 d. 12 val. švęsime šventuosius apaštalus Petrą ir Paulių – titulinius Kauno arkikatedros bazilikos globėjus, o sykiu ir – Sinodinio kelio Lietuvoje vyskupijų etapo nacionalinę šventę; be to, ir vyskupų Eugenijaus Bartulio bei Rimanto Norvilos konsekracijos 25 metų jubiliejų, ir arkivyskupo Petaro Antuno Rajičiaus kunigystės 35-erių metų sukaktį. Dalyvaus pats Apaštalų Sosto nuncijus ir Lietuvos vyskupai. Giedos Kauno valstybinis choras (vad. Robertas Šervenikas).

Ateikime ir susitikime, švęskime ir dėkokime – už arkivyskupijos ganytojus ir visą bendruomenę, visus arkivyskupijos teritorijoje gyvenančius žmones, kad Dievas surenka, veda, nepaliauja lieti savo malonių, leidžia patirti bendrystę, o per ją – kaskart naujai Jo meilę.

Kauno arkivyskupijos informacija