Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 11 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Brolis Benediktas išrinktas Metų klaipėdiečiu

Kun. Sigitas Benediktas Jurčys OFM. Mariaus Vizbaro / „BNS Foto“ nuotrauka

Dienraštis „Vakarų ekspresas“ 28-ą kartą organizavo „Metų klaipėdiečio“ rinkimus. Juose šįkart didžiausio palaikymo sulaukė vienuolis pranciškonas kun. Sigitas Benediktas Jurčys OFM. Liepos mėnesį jis tapo ir Klaipėdos garbės piliečiu.

Kaip rašo dienraštis, balsavimas vyko internete ir užpildžius šiame laikraštyje atspausdinus balsavimo kuponus. Finaliniame etape brolis Benediktas aplenkė Pagalbos ukrainiečiams centrą bei verslininką Henriką Urboną.

„Šie metai man buvo tikrai negailestingi. Tiek daug visko. Ir dar nesibaigė. Pažadu ir toliau su broliais pranciškonais, kur esame, ten paliekame savo širdį. Ačiū, kurie balsavo. Bandysime jūsų nenuvilti“, – „Vakarų ekspresas“ cituoja apdovanojimo ceremonijoje kalbėjusį B. Jurčį.

Vienas žinomiausių Lietuvos pranciškonų br. Benediktas yra prisidėjęs prie įvairių svarbių veiklų šalyje. Nuo 1996 m. buvo Kryžių kalno vienuolyno iniciatorius ir statybų vadovas. 2008–2014 m. – Šv. Pranciškaus onkologijos centro Klaipėdoje iniciatorius ir projekto vadovas. Nuo 2008 m. – solidarumo su onkologiniais ligoniais ir jų artimaisiais kasmečio renginio Klaipėdoje „Vilties bėgimas“ autorius ir koordinatorius.

Vienuolis taip pat yra socialinio kultūrinio klasterio „Šv. Pranciškaus vilties miestas“ sumanytojas ir steigėjas.

2003 m. už tautos dvasinių vertybių puoselėjimą apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

„Vakarų ekspreso“, VLE.LT ir „Bernardinai.lt“ informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite