Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Caritas“ Lietuvoje skelbia paramos Ukrainai akciją: kviečia aukoti daiktų, maisto, lėšų

Lietuvos „Carito“ nuotrauka

Pirmąjį gavėnios sekmadienį – vasario 26 dieną – Lietuvos vyskupai kviečia bažnyčiose aukoti Ukrainai. Kaip primena Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas Gintaras Grušas, gavėnia – laikas grįžti prie tikėjimo šaknų.

„Sutampa, kad prasidėjus gavėniai minime plataus masto invazijos Ukrainoje pradžią, tad vyskupai kviečia prisiminti vargstančius, kenčiančius žmones šioje šalyje. Pernai per „Caritą“ Lietuvoje surinkome 600 tūkst. eurų, kuriuos nuvykęs į Ukrainą perdaviau Ukrainos „Caritui“. Matėme mūsų žmonių dosnumą per visus praėjusius metus ir raginame toliau nenuleisti rankų, vis grįžti į pagrindinę krikščionio praktiką ir savybę – dalintis su vargstančiu, stokojančiu žmogumi, o tas artimas dabar visų pirma yra mūsų broliai ir seserys karo niokojamoje Ukrainoje“, – sako arkivyskupas.

Kaip pabrėžė LVK pirmininkas, pinigai, bažnyčiose surinkti šį sekmadienį ir perduoti Ukrainos „Caritui“, pasitarnaus žmonėms, kurie viską prarado dėl karo. Tai, ką pats savo akimis matė Ukrainoje, arkivyskupui G. Grušui – priminimas, kad gavėnios metu akcentuojama malda, pasninkas ir išmalda, meilės artimui darbai – neatsiejami.

„Tai matome ir Ukrainoje: žmones malda palaiko sunkumuose, netektyse, mirties akivaizdoje. Išmalda, dalijimasis su kitais padeda išgyventi, sudėtingiausiose situacijose išlaikant ryšius tarp žmonių. Susilaikymas, svarbus gavėnios kelyje, taip pat nėra savitikslis pasninkas dėl pasninko, bet kad sutaupę pasninko metu galėtume dovanoti kitam. Lietuvoje tai tradiciškai darome per „Carito“ pasninko dėžutes, kur tikintieji aukoja stokojantiesiems parapijose, bet šiemet labai aiškus akcentas – dalintis su Ukrainos žmonėmis“, – sakė arkivyskupas G. Grušas.

Kaip skelbė Lietuvos „Caritas“, kitą dieną po aukų rinkimo Ukrainai bažnyčiose, nuo pirmadienio iki trečiadienio – vasario 27, 28 ir kovo 1 dienomis, visoje Lietuvoje bus renkama parama Ukrainai daiktais, maisto produktais ir lėšomis. Žmonių prašoma paaukoti negendančių maisto produktų, šiltų užklotų, šiltų kojinių vaikams ir suaugusiesiems, šiltų vaikiškų batų, įvairių higienos prekių, sauskelnių vaikams ir suaugusiesiems, taip pat elektronikos prekių – prožektorių, išorinių baterijų. Surinkti daiktai ir maisto produktai bus gabenami į Ukrainą kovo pradžioje. Pirmą gavėnios sekmadienį surinkta ir Lietuvos „Caritui“ žmonių ar įmonių pervesta parama bus perduota Ukrainos „Caritui“.

Paramą galima pervesti į specialią Lietuvos „Carito“ sąskaitą – LT257300010115125026, paskirtyje nurodant „Parama Ukrainos žmonėms“. Įmonės, galinčios skirti paramą daiktais ar prekėmis, kviečiamos susisiekti el. paštu [email protected]

Paramos rinkimo vietų ir vasario 27, 28 bei kovo 1 dienomis prašomų paaukoti daiktų bei maisto produktų sąrašas:

Nuo karo pradžios Ukrainoje Lietuvos „Caritas“ įgyvendino 4 paramos rinkimo akcijas Ukrainoje likusiems žmonėms ir vieną – bėgantiems nuo karo ir prieglobstį radusiems Moldovoje. Iš viso per Lietuvos „Caritą“ surinkta 830 000 eurų paramos, taip pat išvežta 16 paramos krovinių (vilkikų) į Ukrainą, kurių vertė – per 400 000 eurų. Nuolatinė pagalba karo pabėgėliams Lietuvoje per „Carito“ organizacijos tinklą teikiama 33-jose mūsų šalies savivaldybėse.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite