2022 12 31
Vidutinis skaitymo laikas:
„Carito“ metų geriausieji: įteiktos nominacijos vyskupijoms

Baigiantis 2022-iesiems, kurie Seimo sprendimu paskelbti Savanorystės metais, Lietuvos „Caritas“ į padėkos šventę sukvietė savanorius bei darbuotojus iš visos Lietuvos ir išrinko „Carito“ metų geriausiuosius!
Nominacijas vyskupijų „Caritams“ skelbė Lietuvos „Carito“ vadovė Deimantė Bukeikaitė. Apdovanojimus teikė „Carito“ globėjas arkivyskupas Kęstutis Kėvalas.
Metų ŠUOLIS – Šiaulių vyskupijos „Caritas“
Jie atkakliai stiprino ne tik bendruomeninį, bet ir institucinį „Caritą“, pastebėdami ir atliepdami senyvo amžiaus žmonių, ligonių, neįgaliųjų ir jų šeimų poreikius artimiausioje aplinkoje. Per pastaruosius kelerius metus, aktyviai bendradarbiaudamos su valstybinėmis institucijomis, šios vyskupijos karitiečių pajėgos integraliai pagalbai į namus teikti Šiaulių mieste išaugo net 40 kartų.
Šiaulių vyskupijos „Carito“– pavyzdys, kad lašas po lašo – ir akmenį pratašo!

Metų PROVERŽIS – Telšių vyskupijos „Caritas“
Jei naudojatės socialiniais tinklais, negalėjote nepastebėti – šios vyskupijos „Caritas“ dekanatuose ir parapijose tiesiog šėlsta! Kas kartą iš naujo žavi ir stebina, ko tik nesugalvoja karitiečiai, kad sutelktų lėšų vargstantiesiems, kad įtrauktų į savanorystę jaunų ir vyresnio amžiaus savanorių, kad žemėje, kuri – ne rojus, būtų kuo daugiau Dangaus.
Per pastaruosius metus Telšių vyskupijos „Carito“ pajėgos ne tik išaugo kelis kartus, bet ir pagalbos taiklumas buvo stebinantis!

Metų UŽMOJIS – Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“
Nepaisydamas ribotų resursų, šios vyskupijos „Caritas“ užsimojo imtis neišbandytos, bet labai svarbios naujos veiklos – mažinti senjorų technologinę atskirtį, kuri buvo aiškiai atpažinta prasidėjus pandemijai. Ir nors projekto startas strigo sunkiai susirgus už jį atsakingai karitietei, jis įvyko! Iniciatyva ir nenuilstančios pastangos kviesti aukoti kraujo susirgusiai kolegei mums visiems tapo liudijimu, kad „Caritas“ ne tik vargstančių kitų, bet ir savų bėdoje nepalieka.
Kai vienas už kito kaip už mūro – esame nenugalimi!

Metų POKYTIS – Panevėžio vyskupijos „Caritas“
Po daugelio lyderystės metų ilgametį šios vyskupijos „Carito“ vadovą pakeitė naujas žmogus. Su naujomis idėjomis, užmojais, savu veikimu. Jaunas vynas į naujus vynmaišius!
Pasikeitimai, vykę Panevėžio vyskupijos „Carite“, nesustabdė veiklų bei iniciatyvų visos vyskupijos mastu, priešingai – dekanatai šauniai darbavosi ir su pasitikėjimu priėmė naują vadovą, pasiruošę toliau keliauti kartu. Drąsinkime, kuo galime – padėkime ir prisidėkime. Kiekvieną dieną pirmyn!

Metų STARTAS – Kauno arkivyskupijos „Caritas“
Prieš sėjant gerai įdirbti žemę – gero derliaus sąlyga. Ir nors daugybė šios vyskupijos „Carito“ įsipareigojimų bei darbų sėkmingai tęsėsi, prieš ruošiantis naujam startui komanda nutarė stabtelėti, grįžti prie „Carito“ ištakų. Pasitikrinti, ar tuo keliu einama. Ar visi – apie tą patį. Apmąstyti, o paskui veikti išvien kaip dera „Caritui“ – dėl kiekvieno vargstančiojo, susitinkant veidas į veidą su konkrečiu žmogumi. Ir taip kiekvieną dieną.

Metų STABILUMAS – Kaišiadorių vyskupijos „Caritas“
Už šios vyskupijos „Carito“ vairo šiemet taip pat stojo naujas žmogus, tačiau bendruomeninis „Caritas“ vyskupijos darbas parapijose vyko stabiliai. Kasdieniai artimo meilės darbai, savanorių pasišventimas padedant vargstantiesiems, gebėjimas pamatyti ir mažinti stokas artimiausioje aplinkoje, pasišventęs tarnavimas mažiausiajam užtikrino darbų tęstinumą. Pokyčių laiku tai teikė stiprybės ir stabilumo visam „Caritui“ vyskupijoje.

Metų inovatoriai – Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“
Ši vyskupija ryžtingai ėmėsi inovacijų stiprindama pagalbą sunkumus patiriančioms šeimoms, palaikydama Ukrainos ir Lietuvos šeimų bendrystę. Ieškojo sprendimų, kaip padėti priverstinai migravusiems ir atsidūrusiems socialinėje atskirtyje integruotis į visuomenę. Jie neabejotini inovatoriai ir komunikacijos srityje – kaip reikiant pasistengė, kad „Carito“ vardas, veiklos, karitiečių veikimo motyvai bei principai būtų pristatomos taikliai, stipriai ir plačiai.

Beveik 4 tūkst. savanorių visoje Lietuvoje
„Carito“ padėkos savanoriams šventėje, kuri Vilniuje surengta baigiantis Savanorystės metams, dalyvavo apaštalinis nuncijus arkivyskupas Petaras Rajičius, kardinolas Sigitas Tamkevičius, arkivyskupai Gintaras Grušas ir Kęstutis Kėvalas, vyskupai Rimantas Norvila ir Arūnas Poniškaitis, karitiečius sveikino pirmoji ponia Diana Nausėdienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras, anksčiau – Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ vadovas, Seimo narys Linas Kukuraitis, „Carito“ bendruomenė, bendražygiai ir draugai.
„Carito“ stiprybė – beveik 4 tūkst. savanorių visoje Lietuvoje. Vyriausiajai – greitai 90, jauniausias – dar tik gims, bet jau turėdamas savanorystės patirties, nes mama aktyvi savanorė. Vien per praėjusius metus „Carito“ Lietuvoje pagalbos sulaukė apie 40 tūkst. žmonių.
Pasaulinė katalikiška „Carito“ organizacija humanitarinę pagalbą vargstantiesiems teikia nepriklausomai nuo jų religijos, amžiaus, lyties, ar kitų skirtumų. „Caritas“ Lietuvoje yra sukūręs vaikų dienos centrų ir pagalbos šeimai tinklą, atsiliepia į sergančių, vienišų, vyresnio amžiaus žmonių poreikius, stokojančiuosius aprūpina maistu, drabužiais ir kitais daiktais, įgyvendina programas patiriantiems benamystę, smurtą, priklausomybes, o migrantams, pabėgėliams, nuteistiesiems, darbo neturintiems asmenims padeda integruotis į visuomenę.
Naujausi

Sausmedžių uogos – supermaistas, auginamas Lietuvoje

Popiežius atgauna jėgas; penktadienį jau atsikėlė iš lovos

Šveicariška vila Vilniaus užmiestyje. Markučių dvaras

Gyvųjų monstrancijų šviesa

Taboro kalno patirtis

Politologas A. Medalinskas – apie tūkstantiniais tiražais sklidusį laikraštį „Sąjūdžio žinios“

74 metų vienuolė – aludarė? Vokietijoje būna ir taip

Istorikė dr. R. Leonavičiūtė-Gecevičienė: „Bona buvo motina, kurios nelinkėtum, tačiau ji užaugino stiprias asmenybes“

Naujas žurnalo „Kelionė“ numeris – apie džiaugsmą kryžiuje

Sakralinės muzikos koncertas „Stabat Mater“

Jūrinės geologijos ekspertas: vandeniui ištekėjus Kachovkos tvenkinio vietoje liks 300 kilometrų ilgio dykuma
