Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 03 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Choras „Langas“ prestižiniame tarptautiniame konkurse laimėjo antrąją vietą

Choras Langas
Choro „Langas“ feisbuko paskyros nuotrauka

Šią savaitę Katalonijoje (Ispanija) vykusiame tarptautiniame chorų konkurse „Golden Voices of Montserrat“ Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios choras „Langas“ tapo prizininkais ir užėmė antrąją vietą.

„Džiaugiamės II vieta tarptautiniame chorų konkurse, – rašoma choro feisbuko paskyroje. – Dėkojame choro „Langas“ dainininkams ir vadovų komandai: meno vadovei ir vyr. dirigentei Ritai Kraucevičiūtei, chormeisteriams Eglei Ignatavičienė ir Gabrieliui Gaidamavičiui.“

Pristatydami chorą „Langas“ konkurso administratoriai atkreipė dėmesį, kad „Langas“ yra laimėjęs daugybę įvairiausių apdovanojimų tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose, yra giedojęs popiežiui ir su gastrolėmis apkeliavęs beveik visą pasaulį.

„Mūsų konkursui „Langas“ parengė tris kvapą gniaužiančias acapella programas, sudarytas iš Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinių“, – teigiama Bernardinų bažnyčios choro pristatyme konkurso renginių klausytojams.

„Golden Voices of Montserrat“ – vienas didžiausių tarptautinių chorų festivalių pasaulyje, kuriame dalyvauja atstovai iš 60 valstybių. Šiais metais Lietuvai festivalyje atstovavo ir apdovanojimus pelnė dar du Lietuvos chorai: profesionalų kategorijoje programas atliko Šiaulių valstybinis choras „Polifonija“, vaikų ir jaunimo chorų kategorijoje – choras „Kivi“.

Choras „Langas“ – tai chorinę muziką mylinčių žmonių kolektyvas, susibūręs į mišrųjį chorą, kurį 1990-aisiais įkūrė meno vadovė Rita Kraucevičiūtė. Chore gieda įvairaus amžiaus ir skirtingų profesijų dainininkai mėgėjai, jie atlieka skirtingų epochų bei stilių, Lietuvos ir užsienio autorių bei šiuolaikinių kompozitorių kūrinius.

Choras „Langas“ aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose chorų konkursuose, festivaliuose, rengia bendrus projektus su kitais kūrybiniais kolektyvais bei atlikėjais. „Langas“ kone kasmet koncertuoja užsienyje, ne kartą yra dalyvavęs tarptautiniuose chorų festivaliuose Vokietijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Italijoje, Ispanijoje, Maltoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Sardinijoje, Makedonijoje, Toskanoje, Izraelyje, Norvegijoje.

Choras Langas
Choro „Langas“ feisbuko paskyros nuotrauka
Choras Langas
Choro „Langas“ feisbuko paskyros nuotrauka
Choras Langas
Choro „Langas“ feisbuko paskyros nuotrauka
Choras Langas
Choro „Langas“ feisbuko paskyros nuotrauka

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite