Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 01 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Didįjį švenčių šurmulį išlydės Trys Karaliai

Akimirka iš teatralizuotos eisenos Vilniuje. Sauliaus Žiūros nuotrauka

Sausio 6-ąją Vilniuje vyks jau priešpaskutinis festivalio „Kalėdos sostinėje” renginys – Trijų Karalių šventė.

Šįmet tradicinės teatralizuotos Trijų karalių – Kasparo, Merkelio ir Baltazaro – eitynės nuo Aušros vartų Katedros aikštės link prasidės 16 val. Vėliau Katedros aikštėje vyks kalėdinių giesmių koncertas, o į Mokytojų namų kiemelį nuo 18 val. kvies atsisveikinimo su eglutėmis šventė.

Trijų Karalių švente baigiasi kalėdinis laikotarpis. Penktadienio pavakarę Senamiesčio gatvėmis keliaus žvaigžde nešinos trijų metrų aukščio karalių figūros su gausia palyda. Tradiciškai prie eisenos kviečiami prisijungti visi norintieji. Eitynių metu galimi trumpalaikiai (iki 15 minučių) eismo ribojimai, kertant Šventaragio gatvę.

Trims karaliams pasiekus prakartėlę Katedros aikštėje, nuo 16.30 val. prasidės koncertas, kuriame kalėdines giesmes ir įvairius žinomus kūrinius atliks Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos choras „Ave Vita“ (vadovas prof. dr. Kastytis Barisas), berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas ir vyr. dirigentas Vytautas Miškinis).

Smagiai atsisveikinti su žaliaskarėmis kvies ketvirtą dešimtį skaičiuojanti šventė Vilniaus mokytojų namų kiemelyje – „Lik sveika, Kalėdų eglute!“ Šventės pradžia – sausio 6 d. 18 val.

„Ne viena karta, užaugusi su šia švente, dabar atsiveda jau ir savo vaikus. Pagrindinis šventės tikslas – vaikams ir tėveliams padėti suvokti gamtos saugojimo svarbą. Juk tiek paslaptingumo ir jaudulio į namus ir širdis įnešusios eglutės gali turėti antrą gyvenimą“, – sako Vilniaus mokytojų namų direktorė Zenobija Zita Žepnickienė.

Šventės organizatoriai šiais metais kvies ne tik atsisveikinti su eglutėmis, bet ir paminėti artėjantį Vilniaus 700-ąjį gimtadienį. Lauks įvairios pramogos: žiemos krepšinis „Taiklioji ranka“, šeimų slidės, gaudynės ir varžytuvės, burtai ir kitos pramogos. Visoms linksmybėms vadovaus animatorių komanda „Gyvieji žaislai“, stebins burtininkas Ozas. Vaikai ir patys galės išmokti žongliravimo paslapčių. Į kiemelį užsuks Trys karaliai.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite