Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 03 31

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dievo Gailestingumo savaitės renginiai

Šv. Faustinos relikvijorius ir Gailestingojo Jėzaus paveikslo reprodukcija. Šv. Faustinos namelis Vilniuje. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Dievo Gailestingumo šventovės bendruomenė ir Vilniaus piligrimų centras kviečia dalyvauti Dievo Gailestingumo savaitėje, kuri vyks balandžio 4–11 d. ir užsibaigs Dievo Gailestingumo sekmadieniu.

„Trokštu, kad pirmasis sekmadienis po Velykų būtų Gailestingumo šventė“, – kalbėjo pirmą kartą seseriai Faustinai apsireiškęs Jėzus. Vėliau Jis ne kartą priminė šį savo prašymą.

Pirmasis sekmadienis po Velykų, užbaigiantis Viešpaties Prisikėlimo aštuonių dienų šventę, atskleidžia, kaip glaudžiai velykinis Atpirkimo slėpinys susijęs su Dievo Gailestingumo slėpiniu. Juk Kristaus kančia, mirtis ir prisikėlimas yra didžiausias gailestingosios Dievo meilės apsireiškimas. Tačiau Dievo Gailestingumo šventė – ne vien ypatinga šio Dievo slėpinio garbinimo diena. Tai – didžios malonės metas visiems žmonėms.

„Trokštu, – kalbėjo Jėzus, –  kad Gailestingumo šventė būtų prieglobstis visoms sieloms, o ypač – vargšams nusidėjėliams. […] Nepaisant mano skausmingos kančios, sielos žūsta. Tad aš joms suteikiu paskutinę viltį – savo Gailestingumo šventę. […] Kas tądien prisiartins prie Gyvybės versmės, gaus visišką savo kalčių ir bausmių atleidimą. […] Tą dieną yra atvertos mano gailestingumo įsčios, ir sieloms, kurios prisiartins prie mano gailestingumo šaltinio, aš išliesiu visą malonių vandenyną. […] Tegul nė viena siela nebijo prisiartinti prie manęs, net jeigu jos nuodėmės būtų kaip purpuras.“

Gailestingumo šventei rengiamasi novena, kuri pradedama Didįjį penktadienį. Devynias dienas, vienijantis su Kristaus auka ant kryžiaus už mūsų ir viso pasaulio išganymą, įsiliejant į tą meilę, kuria dangaus Tėvas myli Sūnų, o per Jį – ir mus, kalbamas Dievo Gailestingumo vainikėlis. Šią maldą seseriai Faustinai Jėzus padiktavo Vilniuje 1935 m. rugsėjo 13–14 d. Vilniaus piligrimų centras Dievo Gailestingumo devyndienį (noveną) kviečia melstis kasdien 15 val. jungiantis į tiesiogines transliacijas iš Šv. Faustinos namelio Vilniuje.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Taip pat, visos Dievo Gailestingumo savaitės metu galima aplankyti vietą, kur Vilniuje gyveno Gailestingojo Jėzaus regėtoja. Šv. Faustinos namelis balandžio 5–11 dienomis bus atviras nuo 10 val. iki 19 val. Jame vyks ekskursijos, susitikimai, į kuriuos reikalinga išankstinė registracija. Dėl apribojimų negalėsiantys į Vilnių atvykti maldininkai ir piligrimai kviečiami jungtis į virtualią piligrimystę Gailestingumo keliu šeštadienį po Šv. Velykų, balandžio 10 d. Mažos iki 5 asmenų grupės į piligrimystę kviečiamos jungtis gyvai – balandžio 6 ir 8 dienomis. Kiekvienas esate nuoširdžiai laukiamas.

Daugiau informacijos ir Dievo Gailestingumo atlaidų programą galite rasti Dievo Gailestingumo šventovės internetiniame puslapyje. Taip pat kviečiame stebėti tiesioginę visą parą trunkančią Švč. Sakramento adoracijos ir šv. Mišių transliaciją.

Dievo Gailestingumo šventovės ir Vilniaus piligrimų centro informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite