Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 09 09

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dievo Gailestingumo vainikėlio šventė

Šv. Faustinos namelis. Evaldo Lasio nuotrauka

Prieš 86-erius metus, rugsėjo 13–14 d., Vilniuje seseriai Faustinai buvo perduota Dievo Gailestingumo vainikėlio malda – dabar žinoma ir kalbama visų pasaulio tikinčiųjų. Šia proga Vilniaus piligrimų centras kviečia asmeninei piligrimystei nuo Dievo Gailestingumo šventovės į Šv. Faustinos namelį, buvusį Dievo Gailestingumo Motinos vienuolyną, kuriame gyveno šv. Faustina. Čia ir buvo padiktuotas Dievo Gailestingumo vainikėlis.

Šių metų Dievo Gailestingumo vainikėlio šventės tema – „Dar niekada nesimeldžiau su tokia vidine jėga kaip tuomet.“ (Šv. Faustinos dienoraštis, 475). Keliaujant kviečiame apmąstyti popiežiaus Pranciškaus katechezių apie maldą ištraukas ir aplankyti Gailestingumo apaštalų relikvijas. Šiai piligriminei kelionei skirtą lankstinuką rasite Vilniaus piligrimų centre (Dominikonų g. 6), Dievo Gailestingumo šventovėje (Dominikonų g. 12) ir kitose Vilniaus bažnyčiose.

Rugsėjo 13 d. Dievo Gailestingumo šventovėje šv. Mišios bus aukojamos 10 val., 12 val., 20 val., bei 23.30 val.. Dvylika valandų – nuo 21 val. iki 9 val. ryto – bus skaitomas šv. Faustinos dienoraštis.

Pirmadienį, kaip ir kiekvieną dieną, Šv. Faustinos namelyje 15 val. bus meldžiamasi Dievo Gailestingumo malda. Po maldos vienoje iš namelio verandų budės kunigai ir vienuoliai, tad lankytojai susitikti su dvasininku išpažinčiai ar dvasiniam pokalbiui. Pirmadienio vėlų vakarą, 20 val., prisimenant maldos padiktavimą nakties laiku, Šv. Faustinos namelyje iškilmingai bus giedamas Gailestingumo vainikėlis.

Antradienį, rugsėjo 14-ąją, Šv. Faustinos namelyje, kur buvo perduota malda, vyks šios maldos transliacijos lietuvių, lenkų ir anglų kalbomis, o 18 val. vyks aktorės Dalios Morozovaitės knygos „Lytėjimas“ pristatymas.

Renginio programa

1933–1936 m. į Vilniuje buvusį Dievo Gailestingumo Motinos vienuolyną iš Krokuvos atvyko ses. Faustina Kovalska, šiandien žinoma kaip viena svarbiausių XX a. šventųjų, paskelbusių pasauliui žinią apie Dievo Gailestingumą. Tuo metu Vilniaus priemiestyje, Antakalnyje, mediniame vienuolyno name, ses. Faustina patyrė daugiau nei 80 mistinių regėjimų bei patirčių, kurie išsamiai aprašyti jos dienoraštyje. Ši vieta ir šiandien atvira lankytojams bei piligrimams.

Viename iš regėjimų ses. Faustina mato, kaip pasaulį ištiksiančios nelaimės permaldaujamos žodžiais „Amžinasis Tėve, aukoju Tau mieliausiojo Tavo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Kūną ir Kraują, Sielą ir Dievystę už mūsų ir viso pasaulio nuodėmes“. Būtent šie žodžiai tapo Dievo Gailestingumo vainikėlio pagrindu. Ši malda, ses. Faustinos žodžiais tariant, padeda pasitikinčiai sielai pulti į Dievo gailestingumo glėbį kaip vaikui į mylimos motinos rankas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Vilniaus Piligrimų centras kviečia tapti miesto piligrimais ir užsukti į Šv. Faustinos namelį, aplankyti miestą ir išvysti jo grožį susipažįstant su Vilniaus – Gailestingumo miesto – istorija.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite