Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 03 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Diskusija „Ar užkliuvę už ironijos gebame pagauti kampą?“

Unsplash.com nuotrauka

Balandžio 3 d. (pirmadienį) 18.30 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Valstybingumo centras organizuoja diskusiją „Ar užkliuvę už ironijos gebame pagauti kampą?“.

Balandžio 1-osios proga susitikime pasikalbėti apie humorą, tiksliau, jo neatsiejamą palydovę ironiją. Kasdienis gyvenimas dėl jame slypinčių paradoksų neišvengiamai persmelktas ironijos. Jos spektras gana platus, tad ironija tuo pat metu gali kelti susižavėjimą ir nepasitenkinimą. Viena vertus, ji siejama su kritiniu mąstymu, kai gebama į dalykus pažvelgti iš distancijos, ir šioji pasitelkiama kaip tam tikra teisėta bei plačiai naudojama pasipriešinimo, nesusitaikymo, protesto forma prieš įvairias nusistovėjusias normas, galios žaidimus ar egzistencinę neišvengiamybę. Kita vertus, ironija turi stiprią galią atkreipti į save dėmesį ir peržengti į sarkazmo sferą, sukelti stiprių emocijų, bet nepasiūlyti realios išeities.

Įtampa labiausiai išryškėja, kai kalbame apie viešąjį valstybės gyvenimą, kuriame veikiantys piliečiai ne visada perpranta politikų, žiniasklaidos, reklamos agentūrų ar kitų žaidėjų ironijos kalbą. Taip susidaro puikios sąlygos nesusikalbėti, mintims iškraipyti, aštrioms emocijoms ir galiausiai konfliktui lygioje vietoje. Ar lietuviams trūksta saviironijos, ironijos ir apskritai abstraktaus humoro suvokimo? Ar yra ribos, kai ironijos geriau vengti? O gal mes jai keliame per didelius reikalavimus? Kaip prisijaukinti, įvaldyti ir gebėti perskaityti ironiją?

Diskusijoje į šiuos ir kitus klausimus padės atsakyti dr. Viktoras Bachmetjevas (filosofas, Vytauto Didžiojo universiteto docentas ir leidyklos „Hubris“ įkūrėjas), Šarūnas Černiauskas (žurnalistas, redaktorius, tiriamosios žurnalistikos centro „Siena“ bendraįkūrėjas), Dovilė Filmanavičiūtė (reklamos specialistė, socialinė aktyvistė, dainininkė, UAB „Cgates“ marketingo vadovė), Titas Laucius (kino režisierius, scenaristas, filmo „Paradas“ autorius).

Diskusiją moderuos Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo centro vyriausioji tyrėja Ieva Šimanauskaitė.

Diskusija vyks Nacionalinės bibliotekos Valstybingumo erdvėje II a.

Renginio trukmė: 1,5 val.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite