2020 10 16

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Diskusija. Covid-19 – iššūkis ar galimybė? Ką galvoja trys Abraomo religijos?

Wikipedia.org nuotrauka

Trys vadinamosios „Abraomo religijos“ arba monoteizmai – judaizmas, krikščionybė ir islamas – turi ne tik didžiausią pasaulyje išpažinėjų skaičių, bet ir bendrą religinį, istorinį ir kultūrinį paveldą, kuris tebedaro nemažą įtaką įvairių visuomenių ir žmonių mąstymui bei pasirinkimams.
Šiomis dienomis pasaulį sukrėtusi ir tebesitęsianti Covid-19 pandemija kelia rimtų sveikatos ir ekonomikos iššūkių, taip pat ir žmogaus teisių, įskaitant religijos laisvę, socialinės atsakomybės bei etikos klausimų.

Ką šia tema galėtų ir turėtų pasakyti trys didžiosios pasaulio religijos, kurių bendras etinis pagrindas yra žmogaus laisvė, gyvybės besąlyginė vertė ir broliškas bei seseriškas solidarumas?
Tarpreliginio dialogo kontekste mums visiems rūpimais ir aktualiais klausimais diskutuos mūsų forumo svečiai:  Vilniaus žydų religinės bendruomenės pirmininkas Simas Levinas, Vilniaus musulmonų sunitų bendruomenės pirmininkas ir muftijus Aleksandras Beganskas, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentė dr. Danutė Bacevičiūtė, Vilniaus universiteto kapelionas kun. Eugenijus Puzynia SJ.

Laikas: 2020 spalio 22 d., 16:00 – 17:30 val.
Vieta: Saulėtekio al. 9, auditorija JR 10 (VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas)
BŪTINA REGISTRACIJA (vietų skaičius ribotas).
Bus galimybė stebėti forumo transliaciją gyvai per „VU kapelionas“ feisbuko paskyrą.
Daugiau informacijos: [email protected]
Forumą-diskusiją organizuoja VU kapelionas ir jo sielovados komanda.