Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 10 06

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Dubingiuose konsekruota naujoji Šv. Jurgio bažnyčia

Dubingių bažnyčios pašventinimas. Mariaus Šapranausko nuotrauka.

Praėjusį sekmadienį, spalio 2 d., Dubingiuose vyko neeilinė šventė – naujosios Šv. Jurgio parapijos bažnyčios dedikavimo (konsekravimo) iškilmė. Bažnyčią dedikavo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas ir Kaišiadorių vyskupas ordinaras Jonas Ivanauskas, dalyvaujant vyskupui emeritui Juozui Matulaičiui. Net trijų vyskupų dalyvavimas tokioje, ir šiaip jau retoje, iškilmėje Lietuvai yra išskirtinis reiškinys.

Dubingių bažnyčios pašventinimas. Mariaus Šapranausko nuotrauka.

Iškilmės metu liturgijai vadovavęs Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas dėkojo statytojams, bažnyčią puošusiems Lietuvos menininkams, parapijiečiams, visokeriopai prisidėjusiems prie naujosios šventovės iškilimo, ir ypač pabrėžė gyvosios bažnyčios, bendruomeniškumo, meilės artimui ir ištikimybės Dievui svarbą, linkėjo Dubingių parapijos bendruomenei telktis ir augti.

Kaišiadorių vyskupas J. Ivanauskas ir Dubingių bažnyčios mecenatai. Mariaus Šapranausko nuotrauka.

Kaišiadorių vyskupas ordinaras Jonas Ivanauskas džiaugėsi šiuo neeiliniu įvykiu, dėkojo visiems, kūrusiems bažnyčią, Kaišiadorių vyskupijos vardu įteikė mecenatams Švč Mergelės Marijos su Kūdikiu ikoną, o Dubingių bendruomenė savo dėkingumą mecenatams už įstabią dovaną parapijai išreiškė, atnašų procesijos metu įteikdami Dievui padėkos ženklą už bažnyčios statytojus – votą, kuris buvo prikabintas prie Švč. Mergelės Marijos su Kūdikiu paveikslo. Mecenatai Aurelija ir Aurelijus Rusteikos trumpai priminė bažnyčios atsiradimo ištakas, dėkojo visiems, kurie ją statė ir puošė, taip pat visiems iškilmių dalyviams.

Dubingių bažnyčios pašventinimas. Mariaus Šapranausko nuotrauka.

Šventinė liturgija buvo išties įspūdinga, iškilminga, įsimintina ir sykiu – labai jauki, šilta, jaudinanti, įkvepianti – tai liudijo gausiai susirinkę svečiai ir parapijiečiai, vėliau suneštinėmis vaišėmis ir įspūdžiais dalijęsi šventinėje agapėje, vykusioje šalia senosios Dubingių klebonijos. Jei kas iki šiol dar nebuvo supratęs šios iškilmės svarbos protu, tai tądien turėjo neabejotiną progą pajusti dvasia.

Trumpai apie bažnyčios statytojus ir kūrėjus

Mecenatų Aurelijaus ir Aurelijos Rusteikų 2012 m. inicijuoti ir finansuoti bažnyčios statybos darbai baigti 2017 m. Šventovės statytojais ir interjero kūrėjais menotyrininkės, dr. Aurelijos Rusteikinės ir jos bendražygės interjero architektės dr. Linos Preišegalavičienės sumanymu buvo pakviesti tik Lietuvos menininkai. Bažnyčią projektavo žinomas architektas Kęstutis Pempė, jam talkino bendraautorė Daiva Pauliukonienė. Konstruktoriai Alfonsas Vaškevičius, Laimonas Stikleris, Modesta Voverytė, Tomas Strazdauskas. Centrinio altoriaus goreljefą kūrė skulptorius Alfonsas Vaura, Kryžiaus stočių autorius – menininkas Vladas Oržekauskas, šv. Jurgio bareljefo autorė menininkė Loreta Švaikauskienė, altoriaus kryžiaus, alfa ir omega simbolių bei žvakidžių autorius – juvelyrikos dizaineris Titas Simanonis.

Dubingių bendruomenės informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite