2021 10 01

Indrė Uselytė

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Efektyvūs žingsniai konkurencingos el. parduotuvės link

Unsplash.com nuotrauka

Turite elektroninę parduotuvę ir jaučiate, kad atėjo metas augti? O gal pastebite, kad ji nebesulaukia tiek daug lankytojų kaip anksčiau? Bet kuriuo atveju, siekiant išlaikyti aukštą konkurencingumą, gali tekti padirbėti ties el. parduotuvės technine ir dizaino dalimi. Kokie darbai gali praversti?

Pirmiausia – tvirtas techninis pamatas

Jei planuojate didinti el. parduotuvės asortimentą, pritraukti daugiau lankytojų, pirmiausia derėtų pasirūpinti, kad projektui užtektų techninių išteklių. Tai susiję tiek su sklandžiu parduotuvės veikimu, tiek su jos greičiu. O greitis gali tiesiogiai lemti potencialaus pirkėjo sprendimą: daugeliui jau puikiai žinomas faktas, kad šiuolaikinis lankytojas nėra nusiteikęs laukti, kol puslapis bus įkeltas, ilgiau nei 3 sekundes.

Reikiamų išteklių kiekį galima numatyti įvertinus dabartinę situaciją ir planus augti. Jei naudojatės nuomojamais serveriais, saugomais duomenų centre, gali užtekti tiesiog pasikeisti paslaugos planą į galingesnį. Retais atvejais, jei naudojama itin daug išteklių, o serveryje turite „kaimynų“, su kuriais jas dalinatės, teks persikelti į kitą serverį. Tačiau ir tokiu atveju jaudintis nėra ko: perkėlimas vyksta greitai ir sklandžiai. Žinoma, tam daug įtakos turi pasirinktas duomenų centras.

Kita techninio pasirengimo dalis – el. parduotuvės auditas. Įvertinkite, ar čia nėra nebeveikiančių nuorodų, ar visi puslapiai įkeliami tvarkingai, o pati svetainės struktūra aiški, patogi. Pasistenkite pašalinti nenaudojamus įskiepius. Jei kursite naujas kategorijas ar subkategorijas, aiškiai numatykite jų vietą ir sąsają su kitais puslapiais.

Dėmesio vertas ir pats turinys. Įsitikinkite, kad neturite tuščių puslapių, o potencialus pirkėjas randa visą informaciją, kurios reikia konversijai atlikti (nuo išsamaus produkto aprašymo iki užsakymo sąlygų, minimalios sumos, pristatymo terminų ir kainos). Dalį tekstų verta ir atnaujinti – užmeskite akį į konkurentų el. parduotuves, jų reitingą paieškos sistemose. Tam, kad padidintumėte konkurencingumą, gali vertėti papildyti puslapius vizualine medžiaga (produktą vaizduojančiomis nuotraukomis, informatyviais vaizdo įrašais).

Dizaino sprendimai: nuo patogumo iki patrauklumo

El. parduotuvės sėkmei nemažai įtakos turi ne tik patys produktai ar paslaugos, bet ir tai, kaip jie vizualiai pristatomi. Tad jei norite likti konkurencingi, verta skirti laiko ir tam tikram dizaino auditui. Praversti gali įvairūs madingi sprendimai, pavyzdžiui, 3D elementai, prigesintos spalvos, turinio dėliojimas tinklelio principu ar galimybė individualiai pritaikyti tamsų el. svetainės foną.

Vizualinė medžiaga turėtų būti naudojama itin apdairiai. Net jei tai daro konkurentai, gerai pagalvokite apie gausų ryškių spalvų naudojimą. Be to, optimizuokite visas nuotraukas, paveikslėlius ir vaizdo įrašus – kuo mažiau jie „svers“, tuo greičiau bus pavaizduoti lankytojui.

Dar vienas svarbus dalykas yra veiksmo mygtukai. Jie tiesiogiai susiję su visa puslapio struktūra, tekstu. Konkurenciją įveikti bus sunkiau, jei mygtukai bus sunkiai pastebimi, nepatogiose vietose, pasislėpę už iššokančios reklamos ar teksto, pernelyg maži ar atvirkščiai – neproporcingai dideli.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Bendras dizaino nuoseklumas, vientisumas, logika grįsti sprendimai padės lankytojui lengviau susiorientuoti ir pasirūpinti savo poreikiais. Visa tai tiesiogiai siejasi su vidiniais resursais – jei jų nebus pakankamai, nebus jokios naudos iš rinkos tendencijas atitinkančių dizaino sprendimų. Tad, siekdami aplenkti konkurentus, pirmiausia įvertinkite techninę el. parduotuvės dalį, įsitikinkite, kad jūsų naudojamas serveris pakankamai talpus ir pasirengęs galimiems lankytojų srauto pokyčiams. O tuomet jau spręskite, kokius matomo dizaino pokyčius verta įgyvendinti, kad lankytojo kelionė būtų dar greitesnė, patogesnė ir įsimintinesnė – taigi geresnė nei jūsų konkurentų.

Partnerių turinys