2020 07 07

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ennio Morricone ir tikėjimo paguoda

Kompozitorius diriguoja Amsterdame, Nyderlanduose, 2016 m.
Kompozitorius diriguoja Amsterdame, Nyderlanduose, 2016 m. EPA nuotrauka
Liepos 6 dieną mirė muzikos legenda – italų kompozitorius Ennio Morricone (1928-2020). Iki paskutinių valandų kompozitorius buvo sąmoningas, jo gyvybė užgeso „su tikėjimo paguoda“, greta mylimos žmonos Marijos, su kuria kompozitorius susituokė 1956 metais.

2007 metais Ennio Morricone gavo Oskaro statulėlę už viso gyvenimo darbus – jis sukūrė apie 500 kūrinių filmams ir spektakliams. 2016 metais gavo dar vieną Oskaro apdovanojimą už Quentino Tarantino filmo „Grėsmingasis Aštuonetas“ (Hateful Eight) muziką.

2015 metais Švenčiausiojo Jėzaus Vardo bažnyčioje Romos centre, šalia kompozitoriaus namų, buvo pirmą kartą atlikta jo kompozicija Missa papae Francisci („Popiežiaus Pranciškaus Mišios“)2016 metais Ennio Morricone dirigavo koncertui vargšams Pauliaus VI salėje, Vatikane.

2019 metais kardinolas Gianfranco Ravasi, Popiežiškosios kultūros tarybos pirmininkas, kompozitoriui įteikė auksinį popiežiaus Pranciškaus pontifikato medalį už kūrybinį indėlį, kurio dalis buvo religinio pobūdžio. Kompozitorius Morricone neslėpė, kad visą gyvenimą buvo tikėjimo žmogus. Ne viename interviu Morricone tvirtino, kad sakralios muzikos gijas galima atrasti visuose jo kūriniuose, įkūnijančiuose šiuolaikinę kultūrą.

EPA nuotrauka
EPA nuotrauka
EPA nuotrauka

Kviečiame remti Bernardinai.lt

Jei mus skaitote, žiūrite ar klausotės, galite prisidėti ir prie mūsų gyvavimo, taip tapdami misijos įgyvendinimo partneriais.

Taip, paremsiu