Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 12 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

ES vyskupai: kova su diskriminacija neturi tapti religijos nustūmimu į privačią erdvę

Kalėdinė eglė Prahoje. EPA nuotrauka

„Pagarba įvairovei neturi tapti religijos nustūmimu iš viešojo diskurso“, – teigiama Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisijos (COMECE) pranešime. Organizacija šitaip reaguoja į žiniasklaidoje paviešintas Europos Komisijos (EK) rekomendacijas dėl „įtraukiančios komunikacijos“.

Pirminis dokumentas, skirtas Europos Sąjungos institucijoms, nebuvo patvirtintas, ir dabar yra atiduotas tobulinti. Gairėse aptariama, kokius terminus ir vaizdus vartoti, ką sakyti ir ko nesakyti, kalbant apie socialinę lytį, LGBT asmenis, skirtingas kultūras ir religijas, senyvo amžiaus žmones ir pan.

Viena iš detalių, kuri sulaukė viešos kritikos – tai dokumente esantis siūlymas vietoj žodžio „Kalėdos“ vartoti terminą „šventinis laikotarpis“.

„Neutralumas negali reikšti religijos nustūmimo į privačią erdvę. Kalėdos yra ne tik Europos religinių tradicijų, bet ir Europos tikrovės dalis. Pagarba religinei įvairovei negali sukelti paradoksalių pasekmių, kai iš viešojo diskurso pašalinamas religijos veiksnys“, – teigia COMECE prezidentas kard. Jean-Claude‘as Hollerichas SJ.

Liuksemburgo arkivyskupas taip pat pabrėžia, kad „nors Katalikų Bažnyčia Europos Sąjungoje visiškai remia lygybę ir kovą su diskriminacija, taip pat aišku, kad šie du tikslai negali sukelti iškraipymų ar savicenzūros. Vertinga įtraukties prielaida neturėtų sukelti priešingo atskirties efekto“.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

COMECE teigia sveikinanti EK sprendimą nepriimti pirminio gairių varianto. „Gerbdama Europos Komisijos teisę formuoti rašytinę ir žodinę komunikaciją bei vertindama lygybės ir nediskriminavimo svarbą, COMECE negali nebūti susirūpinusi dėl įspūdžio, kad kai kurioms dokumento projekto ištraukoms būdingas antireliginis šališkumas“, – rašoma pranešime.

Minėdama prieštaringai vertinamas gaires #UnionOfEquality“, Europos Sąjungos vyskupų konferencijų komisija taip pat išreiškia susirūpinimą dėl galimai padarytos žalos ES institucijų įvaizdžiui bei Europos projektui valstybėse narėse. Vyskupai tikisi, kad peržiūrėtoje ir atnaujintoje dokumento versijoje bus atsižvelgta į šias problemas.

Kalbėdamas portalui „Vatican News“, EK darbinį dokumentą sukritikavo ir Šventojo Sosto valstybės sekretorius kard. Pietro Parolinas.

Parengta pagal Comece.eu ir „Vatican News“ informaciją

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite