Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 03 13

Kun. Arūnas Peškaitis OFM

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Evangelijoje Jėzus ragina mus mylėti priešus

Kun. Arūnas Peškaitis OFM. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Publicistė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė savo komentare Mažojoje studijoje ir vėliau krikščioniškame interneto dienraštyje „Bernardinai.lt“ leido sau tokį pasažą: „...prieš savaitę visiškai laisvai lietuvybės tvirtovės, katalikybės šventovės, antro pagal dydį Lietuvos miesto meru išrinkome akivaizdžiai korumpuotą ciniką kruvinomis rankomis, kuris dabar dar ketverius metus krausis turtus iš Ukrainos kančių ir siurbdamas savo miesto gyvybę. Ir nesvarbu, kad negyvename Kaune ar nebalsavome už tą žvėrį. Patriotinės šventės yra skirtos išgyventi ir apmąstyti savo kolektyvinę tapatybę – o tokie reiškiniai, kaip kraugerys Kauno caras, yra lygiai tokie pat kolektyviniai, kaip ir „Radarom“.“

Jei tokia kalba tinkama autorei, save pozicionuojančiai krikščione, tai drįsiu priminti, kad ši leksika peržengia ne tik korektiško kalbėjimo normas. T. y. net ne bulvarinės spaudos, o iš esmės kriminalinis žargonas.

Evangelijoje Jėzus ragina mus mylėti priešus. Galbūt Kauno meras yra kai kam priešas. Nežinau. Opoziciją jam, abejones jo veiksmais ar nuostatomis įmanu visuomet išreikšti oriu, argumentuotu kalbėjimu.

Kaip ir apie visus kitus, nežeminant, nesityčiojant iš to ar tos, nors jie mums ir labai labai nepatinka. Tuo tarpu mano minėtame tekste įžeidžiami, išjuokiami ir smerkiami ne tik meras ir jo aplinka, bet ir rinkėjai, kurie tiesiog pasinaudojo savo demokratine teise, ir (kažkodėl!) net akcijos „Radarom“ dalyviai.

Kauno meras nėra nusikaltėlis, jam neiškelta jokia byla. O net ir apie nusikaltėlį rašyti tyčiojantis – vadinasi, prarasti krikščioniškumo savastį. Taip, jį verta ir gal reikia kritikuoti (kaip kiekvieną iš mūsų). Tik korektiška kalba, pagarbiai pateikiant savus apmąstymus.

Dabar Gavėnia. Kviečiu visus krikščionis ir krikščiones eiti savą Kryžiaus kelią, keliauti per Viešpaties mums duotas dykumas. Tai nepalyginamai išganingiau, nei tyčiotis iš kitų, juos smerkiant ir teisiant. Telaimina mus Viešpats!

Kun. Arūnas Peškaitis OFM, Šv. Pranciškaus ir šv. Bernardino vienuolyno gvardijonas

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite