Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 05

Vidas Pinkevičius

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

G. Spaziani vargonų koncertas Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje

Vargonininkas Gianluigi Spaziani. Vido Pinkevičiaus nuotrauka

Vilniaus kultūros ir dvasingumo centras, Lenkijos institutas Vilniuje, Italijos ambasada Vilniuje ir Pontificium Consilium de Cultura didžiuojasi galėdami pristatyti Gianluigi Spaziani vargonų koncertą Vilniaus Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Pranciškonų) bažnyčioje. Koncertas yra ciklo „Muzika senajame vienuolyne 2023“ dalis, tai bus nuostabi ir nepamirštama patirtis.

Koncertas vyks gegužės 13 d., pradžia – 20 val.

Garsus vargonininkas iš Italijos Gianluigi Spaziani atliks gražiausių ir įmantriausių Johanno Sebastiano Bacho kūrinių programą, įskaitant „Ricercare a 6“ iš „Das Musikalische Opfer, Nun komm der Heiden Heiland“, „Pièce d’orgue (Fantasia) G-dur“, „Fantasia et Fuga c-moll“, „An Wasserflussen Babylon“ ir fugą Legrenzi tema. Jo meistriškas grojimas parodys neįtikėtiną baroko stiliaus mėlynųjų vargonų Pranciškonų bažnyčioje skambesį ir grožį, kuriuos pastatė SLJ Budowa Organów (Lenkija) ir Ugāles ērģeļbūves darbnīca, SIA (Latvija), projekto idėjos sumanytojas – Andrzejus Szadejko (Lenkija).

G. Spaziani yra aukštos kvalifikacijos muzikantas, grojęs įvairiose Europos šalyse ir JAV, ne tik kaip solistas, bet ir su tokiais Lietuvos dainininkais kaip Julija Stupnianek, Julija Karaliūnaitė, Viktorija Miškūnaitė, Marta Lukošiūtė ir kt. Jis yra vargonų festivalio „Riviera delle Palme“ Italijoje meno vadovas ir Italijos vargonų istorijos žinovas, paskelbęs daugybę studijų šia tema. Jam taip pat įdomu groti užmirštą italų baroko muziką, išryškinant nepelnytai nuvertintų italų kompozitorių kūrybą.

Įėjimas į koncertą nemokamas, tačiau bus renkamos aukos menininko kelionės išlaidoms ir bažnyčios freskų restauravimui padengti. Tai unikali galimybė pasinerti į mėlynųjų vargonų muzikos pasaulį ir patirti Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios grožį ir spindesį.

Koncertų ciklas „Muzika senajame vienuolyne 2023“ bus nepamirštama patirtis.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite