Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 07 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Gaisras suniokojo koplytėles Lurde

Gaisras šalia Lurdo šventovės. Lourdesfrance.org nuotrauka

Naktį iš liepos 10-osios į 11-ąją gaisras sunaikino pusę Lurdo Dievo Motinos šventovės Šviesos koplyčių Prancūzijoje. Laimei, gaisras buvo greitai suvaldytas, praneša „Catholic News Agency“ (CNA).

„Dar vienas skaudus smūgis Lurdo šventovei“, – tviteryje apgailestavo šventovės rektorius tėvas Olivier Ribadeau Dumas. Kunigas pasidžiaugė, kad buvo išvengta sužeidimų ir aukų, o piligrimai gali toliau melstis išlikusiose koplyčiose.

Pranešama, kad šventovei padaryta žala siekia daugiau nei 1,5 mln. eurų.

Šviesos koplyčios yra įrengtos ant kranto priešais Lurdo maudykles ir yra skirtos tyliai susikaupti visai šalia Apsireiškimų grotos.

Sunaikintos keturios iš aštuonių koplyčių yra įrengtos kiek toliau nuo bažnyčios, pakrantėje upės, kuri teka šventovės teritorijoje. Paskutinės dvi koplyčios yra žinomos kaip vietos, kuriose iki šiol buvo statomos sunkiausios ir didžiausios žvakės.

Apgadinta ir pakrantėje stovinti Dievo Motinos statula, ant kurios rankų piligrimai įprastai palieka savo rožinio vėrinius. Kiekvienais metais šiose koplyčiose sunaudojama iki 380 metrinių tonų žvakių.

Nors gaisro priežastis dar nustatinėjama, tikėtina, jog nelaimė kilo dėl neapdairaus apsiėjimo su žvakėmis. Lurdo šventovėje leidžiama piligrimams savo pamaldumą išreikšti uždegant žvakę.

Šiuo metu apsaugos tarnyba yra nustačiusi saugų perimetrą, leidžiantį laisvai patekti į pirmąsias 4 koplyčias. Laukiant koplytėlių rekonstrukcijos, artimiausiomis savaitėmis Šventovės pievoje bus įrengtos papildomos specialios vietos žvakėms.

Nukentėjusios koplytėlės Lurde. Lourdesfrance.org nuotrauka

Nors po pandemijos Lurdo šventovės veikla pamažu pagyvėjo, tačiau kol kas jos lankytojų skaičius perpus mažesnis, nei buvo iki 2020 m. Laikantis atsargumo, vyskupijose rengiama mažiau piligriminių kelionių.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba, kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.