Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 04 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Garsioji žynė seniai numatė, kuo baigsis šis karas

Asociatyvi EPA nuotrauka

1993 metais žynė ištarė šiuos lemtingus žodžius apie naująjį prezidentą Vladimirą, kuris taps Ukrainos išvaduotoju: „Viskas ištirps kaip ledas, tik viena liks nepaliesta – Vladimiro šlovė.“

Kodėl gi netikėjus žynės žodžiais? Kitaip nei kiti šiuolaikiniai aiškiaregiai ir pranašai, ji net ir fiziniais bruožais primena bene žymiausią pasaulio pranašą – dar Homero paminėtą Teiresiją. Kaip ir jis, mums taip rūpinti žynė yra akla. O aklas, be abejo, geba matyti tikrą tiesą. Tai žinojo ir Oidipas, mat supratęs savo gyvenimo klaidas išsidūrė akis – tapo fiziškai aklas, nors praregėjo.

Jei tokia teksto pradžia atrodo kaip nejuokingas Bernardinų redakcijos balandžio 1-osios pokštas, Jūs, be abejo, teisi (-us). Tačiau tik iš dalies. Tad grįžkime prie Vladimiro.

Štai kur šuo pakastas  – žynė supainiojo Vladimirus. Mat jau dabar akivaizdu, kad ji kalbėjo apie Volodymyrą. Tiesa bylojama net ir apsišaukėlio lūpomis. Kas gi dabar nepatikės, kad Volodymyras taps Ukrainos išvaduotoju.

Arba Vladimirus supainiojo pats Vladimiras, išgirdęs šią pranašystę. Būtų ne pirmas kartas pranašysčių istorijoje. 560 m. pr. Kr. Lidijos karalius Kroisas Delfų orakulo pasiteiravo, ar jis turėtų pradėti karą prieš Persiją. Sulaukęs atsakymo, kad, pradėjęs karą sunaikins didžią imperiją, Kroisas, be abejo, nudžiugo ir užpuolė Persiją šitaip sunaikindamas didžią imperiją. Tik ne tą, kurią manė. Lidija pralaimėjo.

Apskritai Vladimirus sumaišyti nesunku. Juk ir pirmasis pasikrikštijęs bei krikščionybę į slavų kraštus atnešęs valdovas buvo ne kas kitas, o Valdemaras (Volodymyras, vėliau rusėnų pramintas Vladimiru) Didysis. Šventasis Vladimiras. Nenuostabu, kad kas nors paveiktas maskvėnų žinianešių galėjo pagalvoti ne apie Kyjivo Rusios – atitinkamai, dabartinės Ukrainos, – o apie Maskovijos – dabartinės Rusijos – Vladimirą. Pastarasis ir pats nesuprato, kad puldamas Ukrainą sunaikins savąją imperiją, kad Rusijos pseudogalybei tirpstant kaip ledui nepražus Volodymyras, o ne Vladimiras.

Kas gi galėjo paskatinti šitaip susipainioti? Ogi tai, kad garsioji pranašystė, ištarta KGB papulkininkiui vos pradėjus kopti politinės karjeros laiptais, nebuvo vienintelis klaidingas ženklas. Šiandien vyr. orkas vėl naudojasi šamanų paslaugomis. Be abejo, atrinktų ir pritaikančių savas pranašystes prie klausančiųjų. Kaipgi nepritaikysi – ar pamenat, kaip baigėsi šauniajam šamanui, patraukusiam iš Sibiro į Maskvą siekiant atlikti egzorcizmą ir išvaryti demoną iš Kremliaus? Jei jau išsigandai šamano, vadinasi, tiki jų veikla. Bet vis tiek norisi, kad jie sakytų tą patį, ką manai pats.

Ne mažiau už pranašystes botoksinis orkų vadas pastaruoju metu buvo susirūpinęs skaičiais. Magiškais, be abejo. Sakartvelas buvo užpultas 2008 m. rugpjūčio (08) mėnesį, aktyviausia karo fazė prasidėjo 8 d. Kiek po vidurnakčio, 2022-02-22 rusų kariai oficialiai pajudėjo Donbaso regiono link. Lygiai aštuoneri metai po Viktoro Janukovyčiaus pabėgimo iš Ukrainos.

Bet ir skaičių magija Kremliaus valdovo buvo suprasta ne taip. Matyt, neatidžiai klausėsi, ką sakė žynė. Nekartokite šio triuko namuose, bet į Google suvedus „пять двоек“ nesunkiai įsitikinsit, kokia svarbi skaičių magija aname krašte. 2022-02-02, 2021-02-22 ir, žinoma, 2022-02-2n – bet kuri data su penkiais dvejetais laikoma svarbia. Žynė šią dieną (tai kurią iš jų? Kažkodėl pagrindiniam smūgiui pasirinkta 24-toji) numatė skaudžių nelaimių. Nelaimių mastą matėme mes visi. Tačiau tas, kuris patikėjo skaičių magija, nenumatė, kad nelaimė netrukus grįš kaip bumerangas. Taip jau nutinka, kai savo ateitį patiki šamanams, skaičių magijai ir žynėms. Mat pastarieji, kaip paaiškėja, į mitinius pranašus ir senąsias žynes panašūs ne „ir“, o „tik“ išoriškai.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Kaip pasakoma pradžioje, šis tekstas buvo sumanytas kaip balandžio 1-osios pokštas, tad ir skaitančius šį tekstą po balandžio 1-osios kviečiame jį vertinti atitinkamai.

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu