Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 24

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Garsiojoje Labanoro bažnyčioje prasidėjo muzikos festivalis

Labanoro bažnyčia. Bažnyčios archyvo nuotrauka

Ko gero, dauguma žino Labanoro bažnyčią, kurioje kabo stebuklingu laikomas Marijos Sopulingosios paveikslas. Po žymiojo gaisro bendruomenės pastangomis atstatyta bažnyčia visiškai funkcionuoja, nors buvo sudegusi iki pamatų.

Atkaklaus klebono ir parapijiečių dėka bažnyčioje verda ir kultūrinis gyvenimas – vyksta renginiai, koncertuoja aukščiausio profesionalumo lygio atlikėjai, o šiemet, bendradarbiaujant su klebonu Jurgiu Kazlausku, rengiamas pirmasis Labanoro bažnyčios muzikos festivalis „Gloria“, sujungsiantis net 8 koncertus į vieną įsimintiną projektą, skirtą Miko Petrausko 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Festivalis startavo per Motinos dieną ir pirmajame festivalio koncerte pasirodė ansamblis „Inmezzo“: Rasa Dzimidaitė (sopranas), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Lina Urniežiūtė (mecosopranas) ir Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas), sumaniusios ir iniciavusios festivalio atsiradimą. Ansamblis „Inmezzo“ atliko ne vieną sakralinės muzikos šedevrą, taip pat ir lietuviškų dainų, ištraukų iš operų.

Ansamblį „Inmezzo“ įkūrė operos solistė Aušra Stasiūnaitė, subūrusi savo studenčių gretas bendram tikslui – koncertuoti Lietuvoje ir užsienyje, skleisti profesionalųjį scenos meną kuo daugiau žmonių. Ansamblis sėkmingai tai daro jau daugiau nei 19 metų. Šiuo metu ansamblyje A. Stasiūnaitė nebedainuoja, tačiau artimiausiame festivalio koncerte birželio 11 d. 10 val. Labanoro bažnyčios parapijiečiai ir miestelio svečiai turės galimybę išgirsti naująją operos solistės ir pedagogės išaugintą kartą bei specialiai festivaliui parengtą įsimintiną programą, kurią atliks pati A. Stasiūnaitė ir jos dabartiniai studentai.

Ansamblio „Inmezzo“ archyvo nuotrauka

Labanoro bažnyčios festivalyje taip pat pasirodys styginių kvartetas „4 strings“ (Lolita Pultarackaitė, smuikas; Ieva Makauskaitė, smuikas; Vita Paulauskienė, altas; Jokūbas Burneikis, violončelė), įsimintiną koncertą dovanos tarptautinis trio „Musica Assortita“ (Viktorija Zabrodaitė, fleita; Francesco Bruno, fleita / Italija; Nijolė Baranauskaitė (fortepijonas), taip pat bus surengtas įspūdingas kamerinio orkestro „Cantus“ pasirodymas (vadovas Ričardas Sviackevičius), o kartu su orkestru dainuos LNOBT solistė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė Joana Gedmintaitė. Visų atlikėjų programas lydės Miko Petrausko kūrybos leitmotyvas, pagerbiant kompozitorių ir paminint ypatingą sukaktį. Prieš kiekvieną koncertą bus laikomos šv. Mišios.

Į visus festivalio koncertus įėjimas yra laisvas. Aštuoni įsimintini koncertai, aštuonios skirtingos programos ir ypatingi atlikėjai – įspūdinga muzikinė šventė be galo jaukioje Labanoro bažnyčioje ir apylinkėse.

Siekiant kuo plačiau skleisti lietuvių kompozitorių kūrybą, populiarinti klasikinę muziką ir su aukštuoju scenos menu supažindinti daugiau klausytojų kartu po pirmųjų penkių festivalio koncertų rengiami ir festivalio atgarsiai, t. y. net trys koncertai vyks ne Labanoro bažnyčioje, o Palūšės, Dusetų ir Antazavės bažnyčiose. Uždarymo koncertas įvyks per Labanorinę – Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidus.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite