Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais. Paremti

2022 06 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Gedulo ir vilties dieną – dvasininko laiškų iš lagerio skaitymai

Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas. A. Aleksandravičiaus nuotrauka

Gedulo ir vilties dieną, birželio 14-ąją, 18 val. Vilniuje, prie Šv. Rapolo bažnyčios esančiame monsinjoro Kazimiero Vasiliausko skvere, vyks jo laiškų, rašytų iš lagerio, skaitymai. 1950–1972 m. vykusį K. Vasiliausko susirašinėjimą su Zita Žemaityte 2004 m. išleido Rašytojų sąjungos leidykla. Knygos „Iki švytėjimo“ ištraukas skaitys aktoriai Rimantas Bagdzevičius ir Jūratė Vilūnaitė.

K. Vasiliauskas buvo suimtas 1949 m., 1950 m. ištremtas į Sibirą, kur iki 1958 m. dirbo Intos ir Vorkutos (Komių ASSR) anglių kasyklose. Pasibaigus kalinimo laikui, dar dešimtmetį sovietų valdžia uždraudė sugrįžti į Lietuvą, todėl gyveno Latvijoje, dirbo kolūkio buhalteriu ir šilumvežių fabriko elektriku.

Dvasininkas, politinis kalinys ir tremtinys buvo pirmasis atkurtos Vilniaus arkikatedros bazilikos klebonas ir ilgametis jos vadovas, Vilniaus garbės pilietis. 1975 m. – 1989 m. jis dirbo Vilniaus šv. Rapolo parapijos vikaru-adjutoriumi. 2010 m. skveras prie Šv. Rapolo bažnyčios pavadintas monsinjoro K. Vasiliausko vardu, čia pastatytas jam skirtas riedulys (skulptorius Jonas Gencevičius, architektas Tauras Budzys).

2022-uosius Seimas paskelbė Monsinjoro Kazimiero Vasiliausko metais. Dvasininkas atlaikė sunkiausius gyvenimo išbandymus, pralenkė laiką ir iki šiol išlieka nesuvaidintos atjautos bei žmogiškumo simboliu ir tiltu, jungiančiu skirtingus pasaulius. Savo gyvenimu liudijo dorovinį ir moralinį atsparumą, tvirtą pasaulėžiūrą, tarnystę Dievui, Tėvynei ir jos žmonėms.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Renginį  organizuoja VšĮ „Porta artis“, remia Kultūros ministerija.

Daugiau informacijos apie renginius galima rasti feisbuko paskyroje „Monsinjoras Kazimieras Vasiliauskas – 100-mečio renginiai”.

 

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.