Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 05 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Geriausia 2021 m. muziejininkė – Rita Pauliukevičiūtė iš Bažnytinio paveldo muziejaus

Rita Pauliukevičiūtė. Asmenio archyvo nuotrauka

2022 m. gegužės 16 d. muziejininkai iš visos Lietuvos bursis į Bažnytinio paveldo muziejų pasveikinti Vilniaus arkivyskupijos bažnytinių vertybių apskaitos ir restauravimo skyriaus vadovę ir vyriausiąją muziejaus rinkinių kuratorę, o nuo šiol ir – 2021-ųjų metų muziejininkę Ritą Pauliukevičiūtę.

Kaip kasmet ceremonija vyks Tarptautinės muziejų dienos (ji švenčiama gegužės 18 d.) išvakarėse, tad muziejininkai rinksis pasveikinti ne tik metų muziejininkę, bet ir vieni kitus su profesine švente.

Metų muziejininko vardas suteikiamas nuo 2004-ųjų tais metais labiausiai pasižymėjusiam muziejininkui. Šiemet 18-uoju metų muziejininku tapti pretendavo 6 muziejininkai. Lietuvos muziejų asociacijos (toliau – LMA) valdyba dauguma balsų nusprendė, kad 2021 m. muziejininko vardas bus suteiktas Ritai Pauliukevičiūtei už atsidavimą muziejininkystei, novatoriškumą, aktyvaus santykio su bendruomene kūrimą, patirties sklaidą, nuolatinį ekspozicijų naujinimą ir populiarinimą, kruopštų ir profesionalų darbą sakraliniam paveldui išsaugoti.

Rita Pauliukevičiūtė – išskirtinė muziejininkė, prisidėjusi prie Vilniaus katedros požemių ekspozicijos formavimo, kuravusi 17 parodų, koordinavusi ir organizavusi 14 kitų kuratorių parodų, tarp jų ir 3 tarptautines kartu su Varšuvos karalių rūmais, Vavelio karalių rūmais, Gdansko archeologijos muziejumi, Florencijos nacionaliniu Bargello muziejumi.

Muziejininkų gretose R. Pauliukevičūtė geriausiai žinoma už Bažnytinio paveldo muziejaus koncepcijos sukūrimą – atkurtos Lietuvos istorijoje Bažnytinio paveldo muziejus yra pirmasis, kuris, derindamas bažnytinės teisės principus, valstybės keliamus reikalavimus ir visuomeninį interesą, kaupia, restauruoja ir pristato eksponatus iš Vilniaus arkivyskupijos šventovių. Čia R. Pauliukevičiūtės pasiekimai nesibaigia – muziejininkė, anot kolegų, su įkvėpimu ir atsidavimu dalyvauja kuriant muziejines programas, bendradarbiauja su kolegomis muziejininkais, istorikais, menotyrininkais rengiant tarpinstitucines parodas, mokslinius bei edukacinius leidinius, tyrimais prisideda prie jų turinio formavimo. 

Nuolatinės ekspozicijos „Dangaus miestas. Vilniaus vienuolijų palikimas“ Bažnytinio paveldo muziejuje atidarymas 2019 m. Evgenios Levin nuotrauka
Katalogo viršelis
Katalogo viršelis
Katalogo viršelis
Katalogo viršelis

Taip pat svarbu paminėti muziejininkės indėlį į skaitmeninių technologijų įtraukimą į muziejaus darbą: pradėjusi formuoti naujai atidaryto muziejaus rinkinį, ji inicijavo muziejaus prisijungimą prie projekto „Lietuvos integrali muziejų informacinė sistema“ (LIMIS), suformavo darbo metodus ir juos perdavė 2015 m. pačios suformuotam Bažnytinio paveldo muziejaus Skaitmeninimo skyriui. Jos skaitmeninio turinio idėjos, pačios ir kolegų kurti edukaciniai filmukai, maketuoti projektai ypač pasitarnavo karantino laikotarpiu, kai Bažnytinio paveldo muziejus visus lankytojus galėjo pasiekti tik virtualiai.

2021 m. muziejininko vardo suteikimo Ritai Pauliukevičiūtei ceremonija vyks Tarptautinės muziejų dienos minėjimo renginyje 2022 m. gegužės 16 d. Bažnytinio paveldo muziejuje (Vilniuje).

Lietuvos muziejų asociacijos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu