Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 08 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

4 min.

Grigiškėse pašventinta naujoji Šventosios Dvasios bažnyčia

Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčia. Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Šiandien, rugpjūčio 29 d., Grigiškėse pašventinta Šventosios Dvasios bažnyčia.

Naujai pastatytą šventovę šv. Mišiose konsekravo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Šv. Mišias koncelebravo vyskupas Arūnas Poniškaitis, šioje parapijoje tarnaujantys kunigai, broliai kunigai iš kitų parapijų. Dalyvaujant gausiam būriui tikinčiųjų, kurie meldėsi ir lauke, bažnyčia buvo pašvęsta Dievui.

Šv. Mišių pradžioje Grigiškių Šventosios Dvasios parapijos klebonas kun. Andžej Andžejevski kreipėsi į visus susirinkusius, dėkodamas už paramą ir pagalbą, be kurios bažnyčia nebūtų pastatyta.

Bažnyčios architektas Kęstutis Pempė, projektuotojų ir statytojų vardu įteikdamas pastato raktą, akcentavo, kad „simbolinio rakto įteikimas dažnai traktuojamas kaip tam tikrų darbų pabaiga. Nors tam tikri pasiruošimo darbai ir yra baigti, tačiau tai yra pradžia – šios bendruomenės ir vilniečių maldingo gyvenimo pradžia šioje šventovėje.“

Architektas Kęstutis Pempė. Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Arkivyskupas: iš šitos šventovės turite skleisti Kristaus šviesą

Arkivysk. G. Grušas šv. Mišių pradžioje kreipėsi į susirinkusius: „Brangūs broliai ir seserys, šiandien iškilmingai įžengiame į naująją bažnyčią, kuri yra šios gyvosios bendruomenės ženklas. Dėkodamas už jūsų pasiaukojimą ir jūsų darbą statant šventovę, noriu padėkoti jums ir melstis už jus, patikėdamas jus visus Švč. Mergelės Marijos, Trakų Dievo Motinos, globai ir Šventosios Dvasios vedimui.“

Arkivyskupas pasidžiaugė, kad per ketverius metus pastatytas gražus, funkcionalus pastatas, tačiau akcentavo, kad per šias apeigas pastatas bus visiškai perkeistas. Pokytį arkivyskupas apibūdino, kalbėdamas apie žmogaus, kaip krikščionio gyvenimą. Per Krikšto Sakramentą esame perkeisti ir tapome Dievo vaikais, per Krikštą esame paskirti amžinybei, taip tampame Bažnyčios, kuri yra pastatyta iš gyvųjų akmenų, nariais. Kiekvienas esame Šventosios Dvasios šventovė, kurioje Dievas apsigyvena.

Arkivyskupas Gintaras Grušas laimina Grigiškių Šventosios Dvasios parapijos tikinčiuosius. Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Arkivyskupas kvietė, žvelgiant į kitą žmogų matyti ne tik materialiąją pusę, išorę, bet įžvelgti jame ir dvasinę realybę. Ganytojas tuomet klausė: „Kaip pasikeistų mūsų gyvenimas? Kaip pasikeistų mūsų tarpusavio santykiai? Kaip žmogus krikštu yra perkeistas, taip ir šis pastatas, šie mūrai ne už ilgo bus perkeisti.“ Arkivyskupas įvardijo, kad bus iššūkis kiekvienam grigiškiečiui, keliaujant pro šalį, matyti ne tik architektūrinį paminką, bet Dievo namus tarp mūsų – matomą, akimis nematomos dvasinės tikrovės ženklą. Suvokus, kad čia gyvena Dievas, kad čia yra visų malonių versmė, pasikeičia gyvenimas.

„Krikštu mes visi esame suvienyti į vieną Gyvųjų akmenų Bažnyčią. Niekada nepamirškite, kad tai turi būti svetingi namai visiems besikreipiantiems; kad mes dalintumėmės Dievo meile, kurios semiamės šioje vietoje, su kitais. Nepamirškite taip pat, kad ši bažnyčia ir kiekvienas iš Jūsų, esate Dievo šventovė. Iš čia turi sklisti šviesa, Kristaus šviesa. Per jus ji tesklinda šio miestelio gyventojams ir lankytojams, per jus tesklinda į visą Lietuvos visuomenę ir į visą pasaulį. Viešpaties dvasia tenužengia į šiuos namus ir visada čia pasilieka,“ – šv. Mišiose kalbėjo arkivyskupas Gintaras Grušas.

Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčia. Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Šv. Mišiose giedojo Grigiškių Šventosios Dvasios parapijos choras, vadovaujamas Eugenijaus Barkovskio. Po šv. Mišių vyko šventinis Grigiškių kultūros centro organizuojamas koncertas.

Bažnyčia klebono kun. Andžejaus Andžejevskio pastangomis ir rėmėjų bei geradarių lėšomis pastatyta greta parapijos namų (Kovo 11-osios g. 36, Grigiškės). Ji yra šešiakampio plano, su kūginiu stogu ir aukštu bokšteliu. Bažnyčios projekto autoriai – architektai Kęstutis Pempė, Emilis Petkevičius ir Eugenija Dedok. Šventosios Dvasios bažnyčia ir aplink ją esanti erdvė taps traukos vieta tiek vietiniams, tiek atvykstantiems į Grigiškes.

Grigiškių Šventosios Dvasios parapija įsteigta 1992 metais, 1995 metais pašventinti parapijos namai su koplyčia. 2016-aisiais padėtas kertinis akmuo ir pradėta bažnyčios statyba.

Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčia yra aštuntoji Vilniaus arkivyskupijoje po Atgimimo pastatyta bažnyčia. Šiuo metu Vilniuje, Pilaitėje, statoma Šv. Juozapo bažnyčia, rengiamasi statyti Šv. Jono Pauliaus II bažnyčią Pašilaičiuose.

Atsinaujins ir bažnyčios aplinka

„Gera matyti, kaip atgimsta Grigiškės, atsiranda grigiškiečių bendruomenės traukos ir susitikimų centras, rajone atsiranda daugiau gyvybės. Miestas auga, keičiasi, tai smagu, kad kartu su šiais pokyčiais vyksta ir gyvenamųjų rajonų transformacija, tvarkymo darbai – juose atsiranda daugiau kokybės, viešųjų erdvių, daugiau vietos tarpusavio bendravimui, sutvarkytos infrastruktūros, žalių oazių. Grigiškių bažnyčios aplinką taip pat planuojame tvarkyti, kad čia būtų gražiau ir jaukiau“, – kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Beveik 1 hektaro ploto viešojoje erdvėje aplink bažnyčią jau dabar sutvarkyta teritorija, užtaisytos duobės, suremontuoti kelio borteliai, pabarstyta skaldelė, pasodinta veja. Jau parengtas sutvarkymo projektas, pagal kurį, šalia bažnyčios bus įkurtas tvarkingas skveras su laisvalaikio zonomis, pasivaikščiojimo takais. Miesto lėšomis bus įrengta reikalinga infrastruktūra, pasodinti želdynai, įrengtas apšvietimas. Skvere planuojama įrengti apie 25 suoliukus ir vaikų žaidimų aikštelę. Bendruomenės renginiams ir šventėms numatyta aikštė.

„Labai džiaugiuosi ir dėkoju Vilniaus miesto savivaldybei ir merui už būsimą naują gražią erdvę mūsų bendruomenei. Dabartinis Grigiškių centras apsuptas pastatų, tad ši žalioji erdvė šalia šventovės taps naujuoju miestelio centru, kuriuo galės džiaugtis tiek jaunimas, tiek jaunos šeimos, tiek vaikučiai. Tai galės būti ir vieta švęsti, ar tiesiog ramiai pabūti bei pasimelsti. Dėkojame už supratimą ir nuoširdų bendradarbiavimą“, – sakė Grigiškių parapijos klebonas kun. Andžej Andžejevski.

Grigiškių Šventosios Dvasios parapijos klebonas kun. Andžej Andžejevski. Sauliaus Žiūros / Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Sostinės savivaldybė savo lėšomis atliks projektavimo ir statybos darbus viešajai erdvei įrengti. Vėliau visi įrenginiai ir infrastruktūra neatlygintinai bus perduoti Grigiškių Šventosios Dvasios bažnyčiai. Planuojama, kad naujasis skveras bus baigtas kitais metais. Savivaldybė tam skiria daugiau kaip 540 tūkst. eurų.

Grigiškių Šventosios Dvasios parapijos, Vilniaus arkivyskupijos ir Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu