2020 05 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Honkongas vėl protestuoja prieš Pekino gniaužtus

EPA nuotrauka

Praėjusią savaitę Pekinas paskelbė, kad Honkonge bus įvestas „nacionalinio saugumo įstatymas“, kurį daugelis kritikų laiko tiesiog Pekino bandymu toliau mažinti Honkongo autonomiją. Honkongas Kinijos sudėtyje turi išskirtines teises: susirinkimų laisvę ir gerokai autonomiškesnį įstatymų priėmimo procesą. Minėtasis nacionalinio saugumo įstatymas kenks jau daugelį metų įsitvirtinusiam „vienos šalies, dviejų sistemų“ principui, kuris leido Honkongui funkcionuoti kitaip nei žemyninė Kinija.

Kinijos komunistų partija laiko šį naująjį įstatymą įrankiu „saugoti Kiniją“ nuo išorės grėsmių: ypač grėsmės šalies suverenitetui.

Baimindamiesi Kinijos įtakos, honkongiečiai sekmadienį rinkosi į protestus: susirėmimai su policija neapsiėjo ir be ašarinių dujų. Iki šiol Honkonge vykę protestai padėdavo sustabdyti griežtesnių įstatymų šalyje įvedimą. Manoma, kad Kinija gali pasinaudoti COVID-19 situacija ir, pasauliui kreipiant į akis į pandemiją, o ne į Honkongo autonomijos klausimą, įvesti nacionalinio saugumo įstatymą: o taip šio miesto laisvės bus gerokai „apkarpytos“.

Parengta pagal užsienio spaudą