Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2022 06 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Į Lietuvą koncertuoti atvyksta rokeriai iš Sacharos dykumos

Grupė „Tamikrest“. Organizatorių nuotrauka

Pasaulio pripažinimą pelnę dykumų rokeriai „Tamikrest“ (Malis) birželio 7–10 d. Vilniuje, Kaune, Švenčionėliuose ir Palangoje surengs teisingai pulsuojančio ir intensyvaus rokenrolo, bliuzo ir psichodelikos persmelktus koncertus. Vilniuje ir Kaune svečius iš Malio apšildys Victoro Diawaros jungtinis projektas „Afrodelic“ (Malis/Lietuva), pristatysiantis ką tik išleistą albumą „Dusunkun Hakili“, dedikuotą V. Diawaros tėvo atminimui.

„Tamikrest“ Sacharos klajoklių tuaregų kalba kel tamashek reiškia „sąnkryžą“. Tai tinkamas pavadinimas grupei, taip sėkmingai jungiančiai savo nesenstančios kultūros vertybes su modernaus pasaulio garsais ir vizijomis. Vos išleidę pirmąjį albumą 2010 m. „Tamikrest“ tarsi stačia galva nėrė į pasaulio koncertines scenas ir muzikos grotuvus.

Kartais muzika yra daugiau nei grojamos natos ar dainuojami žodžiai. Kartais tai dvasia, kuri užsidega ir dega pavojinga, akinama liepsna. „Tamotaït“, penktąjame „Tamikrest“ studijiniame albume, muzika liepsnoja ryškiai ir ilgai. Esant tokiai nepastoviai ir beviltiškai politinei situacijai Sacharos protėvių žemėse, šis albumas virsta karštu pasipriešinimu ir įkvepia vilties, mat pats albumo pavadinimas „Tamotaït“ reiškia teigiamų pokyčių viltį.

Istorija prasideda Kidalyje, aštuntojo Malio regiono sostinėje, esančioje per vidurį Sacharos dykumos. Anuomet 2006 m. keturi vaikinai, lankę tą pačią mokyklą, subūrė muzikos grupę iš dviejų savadarbių gitarų, kad galiausiai parodytų mums, kaip skamba bene sunkiausias dykumų rokas, tiesiog liepsnojantis savo intensyvumu. Tai buvo savotiškas atsakas į 1990–1995 m. vykusį pilietinį karą – tuaregams kovojant už savo autonomiją, žuvo daug šeimos narių ir draugų. Kai 2006 m. kilo naujos riaušės, Ousmane’as Ag Mossa ir jo draugas Cheickas Ag Tiglia nusprendė kovoti ne ginklais, o per muziką atkreipti dėmesį į tuaregų kovas. Dėl vykstančio karo, persekiojimų ir politinio žlugimo dauguma grupės narių dabar gyvena tremtyje Alžyre.

Jų muzika yra duoklė tuaregų tapatybei, pagardinta šiuolaikinio roko įtaka, o dainų tekstai perteikia nesibaigiantį laisvo pasaulio ilgesį. Bet net ir sunkiomis aplinkybėmis ateities svajonė išlieka gyva. „Albumo apibrėžimas yra jo pavadinime“, – aiškina dainininkas, gitaristas ir dainų autorius Ousmane Ag Mossa.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atlikėjai:

Ousmane Ag Mossa – vokalas, akustinė ir elektrinė gitaros; Cheickas Ag Tiglia – elektrinė, bosinė gitaros, vokalas; Cedricas Momo Maurelis – klavišiniai, perkusija.

Koncertai:

Birželio 7 d. 19 val. „Lentpjūvė“, Švenčionėliai

Birželio 8 d. 19 val. „Terasa LAUKAS“, Kaunas (apšildo Afrodelic)

Birželio 9 d. 19 val. „LOFTAS“, Vilnius (apšildo Afrodelic)

Birželio 10 d. 20 val. „Ramybė“, Palanga

Bilietai: Bilietai.lt

„Tamikrest“ koncertas yra festivalio „Pasaulis skamba“ programos dalis. Festivalio programa: www.gmgyvai.lt

Koncertas Kaune yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu