2022 08 23
Vidutinis skaitymo laikas:
Įdarbinkite savo rankas

Vieną iš mėgstamiausių vyriškos išminties pavyzdžių man pateikė pažįstamas kunigas. Jis pasakė: „Yra gerai vyrams dirbti rankomis.“
Bėda ta, kad tai lengviau pasakyti, nei padaryti. Mano darbas reikalauja visą dieną sėdėti prie kompiuterio. Pernai persikėliau į butą antrame aukšte, kur nėra kiemo, kuriuo reikėtų rūpintis, nėra dirbtuvių lauke ir jokio „Brangusis, ar gali tai padaryti“ [orig. Honey do list] sąrašo.
Tačiau kunigas buvo teisus. Man reikėjo rasti būdų, kaip dirbti rankomis. Taip ir padariau. Netrukus papasakosiu, kaip.
Bet pirmiausia „išpakuokime“ „rankų darbo“ sąvoką.
Vyrai turi impulsą ką nors daryti. Tai mums įgimta. Ar kada nors pastebėjote, kad nėra kito tokio pasitenkinimo, kaip tas, kai savo rankomis ką nors pastatėte, sutvarkėte, sukūrėte, parašėte, nupiešėte ar nutapėte? Kodėl taip yra?
Trumpas atsakymas: todėl, kad mūsų kūnai yra sakralūs. Ilgas atsakymas: todėl, kad vyriškumas atspindi Dievo prigimties aspektą.
Nuo amžių Dievas Tėvas išlieja save meilėje, gimdydamas Sūnų, per kurį viskas sukurta. Sūnus, žinoma, nėra sukurtas. Jis taip pat yra dieviškas. Žmonės yra sukurtos būtybės, ir jie nėra dieviški. Ir vis dėlto Dievas sukūrė žmones, kad jie dalyvautų Jo dieviškoje kūryboje.

Tai galime matyti žvelgiant į biologinę tėvystę. Kartu su savo sutuoktine vyras gimdo naują gyvybę. Tačiau vyriškasis generatyvumas peržengia prokreacijos ribas. Jis apima ir rankų darbą. Jūs statote, gaminate, suteikiate formą ir pavidalą naujam daiktui. Taip veikia jūsų generatyvinė prigimtis.
Kai dirbate rankomis, jūs nurodote į tai, kaip esate sukurti pagal Dievo paveikslą ir panašumą. Esate panašūs į Dievą Tėvą, išliejantį save kūryboje, dieviškajame „gimdyme“.
Ir koks tai džiaugsmas!
Rankų darbas taip pat stiprina jūsų protą. Žmogus yra kūno ir sielos sąjunga, ir tai, ką darote su vienu, veikia kitą. Esu knygų maniakas, bet geriau susikaupiu po to, kai dirbu rankomis. Taip pat geriau mąstau. Teisingiau vertinu save, kitus žmones ir mane supantį pasaulį.
Vyrams būdinga būti produktyviems. Mums patinka daryti tai, kas turi apčiuopiamą poveikį. Kai kaupiate viduje šią vyrišką energiją, tampate neramūs. Prasideda pagundos. Kodėl vyrai pasineria į kompiuterių ir telefonų negeroves? Todėl, kad kuo daugiau jais naudojatės, tuo mažiau dirbate rankomis. O kuo mažiau dirbate rankomis, tuo didesnė tikimybė, kad energiją iššvaistysite vartojimui – interneto vaizdo įrašams, maistui, gėrimams, viskam, ką tik norite. Bet jūs nesate sukurti taip, kad būtumėte vartojanti būtybė. Esate sukurtas kurti ir „gimdyti“, kaip Dievas Tėvas.
Tačiau nesupraskite manęs klaidingai. Nenoriu pasakyti, kad jei negalite patys užsiauginti maisto, drožti medžio, tapyti ar groti instrumentu, esate mažiau vertingas žmogus. Ir nemanykite, kad norėdami daugiau dirbti rankomis, turite išmesti savo išmanųjį telefoną arba persikelti į ūkį.

Štai keletas labai paprastų būdų, kuriuos atradau, kaip dirbti rankomis:
1. Maisto gaminimas. Mums visiems reikia valgyti. Gamindamas maistą galiu pajudinti rankas ir pjaustyti, kapoti bei maišyti. Be to, galiausiai gaunu skanų patiekalą.
2. Grojimas gitara. Jei turite muzikinį temperamentą, žinote, koks malonus jausmas pirštais kurti muziką. Aš nesu Jimmy Page‘as, bet man tai nerūpi. Man gera priversti pirštus brazdinti ir judėti po grifą.
3. Namų ruošos darbai. Patikėkite manimi, čia nesirengiu jų šlovinti. Turiu daugybę dalykų, kuriuos daryčiau mieliau, nei šveisčiau indus ar šluostyčiau vonios kambarį. Bet kai atlieku namų ruošos darbus, esu aktyvus savo gyvenamosios erdvės tvarkytojas. Darbas rankomis „kuriant“ švarią ir (dažniausiai) tvarkingą erdvę padeda man būti aktyviam ir dėkingam už vietą, kurią galiu vadinti namais.
Galite atrasti paprastų būdų, kaip dirbti rankomis. Per daug negalvokite. Tiesiog pradėkite nuo paprastų dalykų, kurie padės jums kuriam laikui atsitraukti nuo prietaisų. Džiaugsitės, kad tai padarėte.
„Tebūna Viešpaties, mūsų Dievo, malonė su mumis: padaryk mums sėkmingą mūsų rankų darbą – padaryk sėkmingą mūsų rankų darbą!“ (Ps 90, 17)
Komentaras perpublikuotas (ir iš anglų k. išverstas) iš JAV katalikiškos interneto svetainės „The Catholic Gentleman“.
Naujausi

Popiežius sekmadienio vidudienį: Švč. Trejybė – kaip prie stalo susėdusi šeima

„Rusija mus laiko savo teritorija.“ Pokalbis su garsiu Ukrainos žurnalistu V. Portnikovu

Auksinės žiniasklaidos linčo teismas

Natūrali pieva – ištisas mikropasaulis

Psichoterapeutas D. Jakučionis: „Noriu žmonėms padėti gyventi laimingesnį gyvenimą“

Kokia jūsų dvasinės meilės kalba?

Sekmadienio meditacija. Švč. Trejybės slėpinys

Tėvo dieną apie dvasios tėvystę. Tėvas Gérard’as de Martelis OSB

Kaip suprasti Švenčiausiąją Trejybę?

Žemuogių dovana

Atgailos pamaldos dėl Šv. Petro bazilikos altoriaus išniekinimo
