Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 08 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ilgai lauktas „Žiedų valdovo“ serialas – nuo kitų metų rudens

Pirmoji paviešinta scena iš būsimo TV serialo neoficialiu pavadinimu „Žiedų valdovas“. „Amazon Prime“ kadras

JAV kompanija „Amazon Prime“ paviešino pirmąjį daug žadantį kadrą iš būsimo TV serialo, kuris neoficialiai vadinasi „Žiedų valdovas“ (tikrasis pavadinimas dar nepaskelbtas). Daugiau vaizdų ir įspūdžių teks palaukti iki kitų metų rudens – kūrėjai skelbia, kad serialas bus pradėtas rodyti nuo 2022 m. rugsėjo 2-osios. Tą dieną rašytojo J. R. R. Tolkieno gerbėjai švęs jo 130-ąsias gimimo metines.

Pateiktame serialo kadre matome baltai apsirengusį žmogų (greičiausiai moterį) šalia įspūdingo grožio miesto, tolumoje – du švytintys medžiai. Draugijos „Tolkien Lietuva“ prezidentas dr. Kastytis Zubovas „Bernardinams“ sako, kad čia matoma scena iš mirtingiesiems uždraustos Valinoro žemės tolimuose vakaruose, o miestas – beveik neabejotinai Tirionas, kuriame gyveno elfai noldorai. Ši vietovė aprašyta J. R. R. Tolkieno knygoje „Silmariljonas“.

Na, o tolumoje švytintys lapuočiai – tai iš to paties kūrinio žinomi legendiniai Sidabrinis ir Auksinis medžiai (arba Du Valinoro Medžiai), skleidę pasauliui šviesą dar prieš atsirandant Saulei ir Mėnului. Vadinasi, čia matome sceną iš labai senų laikų, bent kelis šimtus metų iki Nūmenoro salos, kur greičiausiai suksis pagrindinis serialo veiksmas, atsiradimo.

Draugijos „Tolkien Lietuva“ prezidentas dr. Kastytis Zubovas. E. Kurausko / naujienos.vu.lt nuotrauka.

JAV serialas „Žiedų valdovas“ nufilmuotas Naujojoje Zelandijoje. Pranešama, kad vien pirmasis jo sezonas kainavo 465 milijonus dolerių – ir tai yra brangiausias visų laikų televizijos projektas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

„Tolkien draugija“ apie, ko gero, laukiamiausią visų laikų serialą yra rašiusi jau anksčiau – daugiau informacijos galite sužinoti čia. Tuo metu birželį J. R. R. Tolkieno kūrybos gerbėjai sulaukė dar vienos  naujienos – „Warner Bros“ animacijos padalinys bei „New Line Cinema“ kurs animacinį filmą apie Viduržemę.

Parengė Simonas Bendžius

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu