2022 03 05
bernardinai.lt
Vidutinis skaitymo laikas:

2022 03 05
bernardinai.lt
Vidutinis skaitymo laikas:
Įsimylėti Volodymyrą Zelenskį. Ką būtina žinoti apie didvyrį Ukrainos Prezidentą?
Aš manau, kad šiandien reikia gyventi taip, kad nebūtų gėda rytoj. Esu taip auklėtas, ir aš taip elgiuosi visada, 99 procentais atvejų. Kartais išeina kitaip, bet nenoriu pasakyti, kad taip įvyksta dėl kitų: vis tiek viską padarai pats. Todėl nežinau, kas mane vedė, bet visada padėdavo žmonės. Visada šalia atsirasdavo žmogus, kuris netgi abejonės akimirką sakydavo: nagi, pirmyn, viskas bus gerai. Šeima, artimieji labai jaudinasi dėl manęs, nes aiškiai suvokia, kas aš per paukštis. Jie žino, koks aštriai, kraštutinai, radikaliai aš esu sąžiningas viskam.
Aš stovėsiu iki paskutinio, supranti? Jie labai kremtasi dėl šios mano vidinės būsenos. Atsidūręs bet kokioje situacijoje svarstau: o kai išeisiu iš jos, kas su manimi bus? Todėl mažiausiai, ko noriu iš kiekvienos situacijos, – išeiti iš jos toks pats, koks joje atsidūriau. Ir tai ypač svarbu kalbant apie žmonių santykį su manimi.
(Iš Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio 2018 m. interviu ukrainiečių žurnalistui Dmitrijui Gordonui: pirma dalis, antra dalis, trečia dalis).
„Pats geriausias.“ „Geriausias Prezidentas.“ „Mūsų Prezidentas, mūsų pasididžiavimas.“ „Jis tikras didvyris, lyderis.“ „Sergėk, Viešpatie, jį ir jo šeimą, nes šie žmonės saugo Ukrainą.“ „Didžiausia padėka už jūsų tarnystę, meilę Ukrainai ir ukrainiečių tautai.“ „Ačiū, kad jūs su mumis.“ „Pasididžiavimas ir jausmas, lyg per nugarą bėgiotų skruzdėlės!“
Tai tik maža dalis komentarų po bet kokia informacija, susijusia su Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Laisvės, sąžinės, gerumo ir grožio ikona. Narsos ir įnirtingo pasipriešinimo vergystės pančiams simboliu. Vardu, kuris perrašo naujai lyderystės, komunikacijos ir patriotizmo supratimą. Sudėtingu visam pasauliui laikotarpiu, Kremliui pradėjus agresyvią invaziją į Ukrainą, interneto platybėse ritasi susižavėjimo V. Zelenskiu bangos, reiškiant pagarbą, pasididžiavimą, dėkingumą už įkvepiančią ir nenuramdomą kovinę dvasią. Visi žmonės demokratiniame pasaulyje palaiko Ukrainą ir linki jos tautai taikaus dangaus. Taikaus dangaus visai planetai.
Vasario 24-ąją Rusijos karinėms pajėgoms įsiveržus į suverenią Ukrainą, V. Zelenskis tapo savo tautos balsu. Kiekvieną karo dieną savo transliacijose iš Kyjivo jis kalba pasigėrėtinai prezidentiškai – tvirtai ir ryžtingai. Vasario 26-osios rytą, po aršių naktinių mūšių Kyjive, kai Kremliaus propagandos ruporas paskleidė gandus, esą V. Zelenskis pasitraukė iš Ukrainos sostinės baimindamasis artėjančios kariuomenės, tuoj pat mobiliojoje naujienų programėlėje „Telegram“, populiarioje Ukrainoje ir Rusijoje, Prezidentas išplatino tai paneigiančią videomedžiagą. Nusikamavęs, nemiegojęs, nesiskutęs, vilkintis chaki spalvos karinę aprangą jis ramiu balsu prašneko: „Labas rytas, ukrainiečiai. Tiek daug melagienų aplink… Bet aš čia.“ Šis V. Zelenskio videoįrašas tapo virusiniu, surinkusiu milijonines peržiūras ir telegrame, ir tviteryje, ir kituose socialiniuose tinkluose.
View this post on Instagram
View this post on Instagram
View this post on Instagram
Visapusiškai talentingas: komikas, pašnekovas, lyderis
Virusiniu ir keliančiu ukrainiečiams kovinę dvasią tapo ir kiek vėlesnis irgi išmaniuoju nufilmuotas V. Zelenskio pareiškimas, jam su bendražygiais stovint šalia prezidentūros Bankovos gatvėje Kyjive. Ukrainos Prezidentas rodydamas į „Tautos tarno“ partijos vedlį Davidą Archamiją ištarė: „Partijos lyderis čia.“ Tada parodė į Denysą Šmyhalį: „Ministras Pirmininkas čia.“ Ir atsisukęs veidu į kamerą paprastai ištarė: „Prezidentas čia. Mes visi čia. Mūsų kariai čia. Čia yra mūsų šalies piliečiai. Mes visi čia, ir mes giname mūsų Nepriklausomybę, mūsų šalį. Ir taip bus toliau. Šlovė mūsų sargams. Šlovė mūsų didvyriams. Šlovė Ukrainai.“
Kai artėjant rusų kariuomenei prie Kyjivo Jungtinės Valstijos pasiūlė Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui – tapusiam svarbiausiu Kremliaus taikiniu – galimybę evakuotis, šis atrėžė: „Man nereikia pavėžėjimo – man reikia ginklų.“ Su šia fraze, vėlgi pasklidusia po visą pasaulį, prasidėjo naujosios lyderystės epocha susitvenkusios drakoniško Kremliaus grėsmės akivaizdoje.
V. Zelenskio komunikacijos talentas negali neužkariauti širdies. Jo didžiulis ginklas – puikus humoras ir mokėjimas įtaigiai valdyti mimiką bei kūno kalbą. Jis paprastai, atidžiai ir nuoširdžiai bendrauja su visais – savo tauta, bendražygiais, žiniasklaida, aukščiausio rango politikais, kariais, bičiuliais. Jis puikiai išnaudoja socialinių tinklų galią, aktyviai komunikuodamas su pasauliu, platindamas patikrintus faktus ne tik jam, bet ir Putino propagandos smaugiamai rusakalbei auditorijai per kanalą „Telegram“. Nes suvokia, kad jo kalbos, smerkiančios Kremliaus agresyvią politiką ir skelbiančios tiesą apie Putino invaziją į Ukrainą, niekada nebus parodytos per valstybinę Rusijos TV.
Vertėjai tiesioginiame eteryje versdami Prezidento Volodymyro Zelenskio kalbas negali sutramdyti emocijų. Jis privertė visus – net aršiausius – savo kritikus pakeisti nuomonę žaibiškai. Jis pažadino iš sąstingio ir pakeitė politikų ir apskritai Vakarų mąstyseną. Galima V. Zelenskį cituoti ir cituoti, dabar pat ruošti spaudai naujus lyderystės vadovėlius su jo kalbomis.
„Jei mes laimėsime, o esu tikras, kad laimėsime, tai bus viso demokratinio pasaulio pergalė. Tai bus mūsų laisvės pergalė. Tai bus šviesos pergalė prieš tamsą, laisvės prieš vergiją. O laimėję mes žydėsime taip, kaip Europa žydi, o Europa žydės labiau nei kada nors anksčiau po šios nuostabios pergalės. Šlovė Ukrainai!“
„Mes atstatysime kiekvieną namą, kiekvieną gatvę, kiekvieną miestą, ir mes sakome Rusijai: išmokite žodžius „reparacijos“ ir „kontribucijos“. Jūs mums iki galo atlyginsite už viską, ką padarėte mūsų valstybei, kiekvienam ukrainiečiui.“
„Kaip galima pamiršti švytėjimą virš Černobylio atominės elektrinės, evakuaciją ir pažeistos zonos paskelbimą. Jei jūs nepamiršote, negalite tylėti. Turite išeiti į gatves ir pasakyti savo valdžiai, kad norite gyventi. Norite gyventi be radiacijos. Radiacija nežino, kur yra Rusija. Radiacija nežino, kur yra jūsų šalies siena.“
„Ko tu iš mūsų nori? Eik iš mūsų žemės. Nenori dabar išeiti – sėsk su manimi prie derybų stalo. Aš laisvas. Sėskis su manimi. Tik ne 30 metrų atstumu kaip su Macronu, Scholzu – aš juk kaimynas! Aš nesikandžioju. Aš normalus vyras. Sėskim, pasikalbėkim. Ko bijai? Mes niekam negrasiname, mes ne teroristai. Mes neužgrobiame bankų. Ir svetimų žemių neužgrobiame.“
„Pagalvokite apie šį skaičių: beveik šeši tūkstančiai žuvusių rusų. Per šešias karo dienas. Neskaičiuojant praėjusios nakties nuostolių. Šeši tūkstančiai. Kad gautų ką? Gautų Ukrainą? Tai neįmanoma. To nepakeis raketos, nepakeis bombos, tankai, jokie smūgiai. Mes esame savo gimtojoje žemėje. Ir už karą su mumis laukia tarptautinis tribunolas – jiems.“
„Vakar vakare ir šią naktį jie toliau talžė mūsų miestus. Bombos. Raketos. Artilerija. Į taikius žmones. Į gyvenamuosius kvartalus. To niekuo negalima paaiškinti. Kas gi tada toliau, jei jau apšaudomas net Babij Jaras? Kokie dar „kariniai objektai“ kelia grėsmę Rusijai? Sofijos soboras? Pečorų laura? Šv. Andriejaus cerkvė?“
„Niekas negali ateiti ir pavergti mūsų šalies bei laisvės. Niekas negali mūsų palaužti. Esame stiprūs. Esame ukrainiečiai.“
Kai Volodymyras Zelenskis 2019-aisiais buvo išrinktas Ukrainos Prezidentu, daugelis pamanė, kad tai kažkoks pokštas. Aktorius, komikas, scenaristas, režisierius, TV laidų ir filmų prodiuseris, pramogų verslo garsenybė, neturinti jokios politinės patirties – Ukrainos Prezidentas? Baikit juokus… – taip buvo kalbama ir manoma.
Ukrainoje V. Zelenskis išgarsėjo kaip populiaraus satyrinio TV serialo „Tautos tarnas“, 2015 m. tapusio sėkmingiausiu Ukrainoje TV projektu (beje, šalių, norinčių dabar įsigyti jo teises, skaičius intensyviai auga; „Netflixas“ taip pat jas įsigijo), prodiuseris ir pagrindinio vaidmens aktorius. Jis suvaidino niekuo neišsiskiriantį vidurinės mokyklos mokytoją, netikėtai visiems aplinkui ir sau pačiam tapusį šalies prezidentu po to, kai vaizdo medžiaga, kurioje jis smerkia valdžios korupciją, pasklido virusiniu greičiu.
Kai 2017-aisiais V. Zelenskis subūrė savo partiją ir ją pavadino ne kaip nors kitaip, o būtent „Tautos tarno“ vardu, vėlgi daugelis šį jo užmojį toli gražu nepalaikė rimtais politiniais ketinimais. Netgi jo įtikinama pergalė 2019-ųjų prezidento rinkimuose, kur jis nugalėjo Petro Porošenką surinkęs beveik 74 proc. balsų, nenumaldė kritikų pašaipų, kad iš V. Zelenskio, komiko ir vakaro šou vedėjo, tikrai neverta tikėtis sunkiasvoriškumo politikoje.
Kritikų juokai baigėsi, kai jie suvokė, kad V. Zelenskio kaip komiko patirtis, puikiai jaučiant žmonių emocijas, jaučiant, ko jiems labiausiai reikia, kas įkvepia pasitikėjimą, palaikymą, patriotiškumą, yra nepaprastai vertinga. Humoras yra galingas ginklas ir skydas, ir ukrainiečių kariuomenė tai puikiai išnaudoja informaciniame kare.




Karjera TV pramogų ir kino versle
Volodymyras Zelenskis yra labai įvairialypė ir labai talentinga asmenybė. Per gana trumpą laiką jis sugebėjo užkariauti pramogų verslo olimpą ne tik savo šalyje, bet ir toje pačioje Rusijoje. Kurios, kaip yra prisipažinęs 2018 m. interviu Dmitrijui Gordonui, taip ir nepamėgo, nors čia gyveno šešerius metus.
„Kodėl aš nemėgau Maskvos, nors ten gyvenau ir išdirbau šešerius metus? – vaizdo interviu kalbėjo V. Zelenskis D. Gordonui. – Todėl, kad ten gali pasibelsti į duris – ir durų neatidarys. Ir ne tik kaimynas, bet ir apskritai visi, kalbant apie viską gyvenime. O Kryvij Rihe visada atidarys. Pavalgydins, sušildys, kaip sakoma. Kryvij Rihas – tai plati mano siela ir plati širdis. Už viską, ką esu gyvenime gavęs, esu dėkingas Kryvij Rihui. Esu dėkingas, kad mano tėvai manęs niekur iš ten neišsivežė, liko šiame mieste, kur kapuose ilsisi mūsų protėviai.“
Pradėjęs nuo mažų dalykų V. Zelenskis pasiekė aukštumas, ir apie tai reikšmingai kalba jo biografija.
Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis gimė 1978 m. sausio 25 d. Kryvij Rihe, Dnepropetrovsko srityje, Ukrainoje, ukrainietiškų ir žydiškų šaknų turinčioje šeimoje – inžinierės Rimos ir technikos mokslų daktaro, matematiko, profesoriaus Aleksandro Zelenskio. Tėvai, kaip D. Gordonui prisipažino V. Zelenskis, jam buvo nepaprastai svarbios asmenybės, ypač iki sukuriant savo šeimą: „Jie man davė esminį dalyką – auklėjimą, jautrų požiūrį į pasaulį ir negalėjimą taikstytis su melu bei neteisybe.“
Vaikystėje su tėvais V. Zelenskis ketverius metus gyveno Mongolijoje, Erdeneto mieste, kur dirbo jo tėvas. V. Zelenskis svajojo tapti diplomatu ir iš pradžių ketino stoti į Maskvos valstybinį tarptautinių santykių institutą. Vėliau apsigalvojęs pateikė dokumentus studijoms į Kijevo nacionalinio ekonomikos universiteto Krivoj Rogo ekonomikos instituto Teisės fakultetą. Pagal profesiją niekada nedirbo. Prieš tai mokėsi Krivoj Rogo gimnazijoje, kur buvo sustiprinta anglų kalba.
Dar studijų metais energijos nestingantis ir charizmatiškas V. Zelenskis susidomėjo Linksmųjų ir išradingųjų klubu (Клуб весёлых и находчивых, KVN – rusiška humoristinė TV laida ir tarptautinis konkursas, kuriame varžosi įvairios komandos) ir kartu tuo pat metu įkūrė miniatiūrų teatrą „Likęs be priežiūros“ (Беспризорник). Ilgainiui šmaikštuolis V. Zelenskis buvo pakviestas į legendinę Krivoj Rogo KVN komandą „Zaporožė–Krivoj Rogas tranzitas“, kur iš pradžių statė su šokiais susijusius pasirodymus, vėliau debiutavo kaip aktorius ir artistas.
Po kurio laiko V. Zelenskis kartu su bendražygiais Denisu Manžosovu, Jurijumi Krapovu ir Aleksandru Pikalovu tapo laisvais artistais. Taip 1997 m. susibūrė komanda „95-as kvartalas“: Volodymyras tapo ne tik jos kapitonu ir aktoriumi, bet ir daugelio pasirodymų autoriumi. Nuo 1999 iki 2003 m. „95-as kvartalas“ išbandė jėgas KVN aukščiausioje lygoje, jos dalyviai daugiausia gyveno Maskvoje, neskaitant nuolatinių gastrolių po Nepriklausomų Valstybių Sandraugą (SNG).
Be humoristinių pasirodymų, V. Zelenskis pradėjo rašyti scenarijus individualioms šventėms, TV laidoms ir koncertams. 2003 m. komanda „95-as kvartalas“ kartu su V. Zelenskiu atsisveikino su Linksmųjų ir išradingųjų klubu. O tų pačių metų pabaigoje ukrainiečių TV kanalas „1+1“ pasiūlė talentingiems vaikinams parengti koncertų su geriausiais komandos pasirodymais ciklą. 2004-aisiais „95-as kvartalas“ ėmėsi rengti projektą, kartu tuo pat metu filmuodamasis įvairiose TV laidose. Pavyzdžiui, V. Zelenskis vedė kulinarinį šou „Ponas Kukas“.
2005-aisiais TV kanale „Inter“ startavo šou „Vakarinis kvartalas“ (Вечерний квартал), kurio idėjų autoriumi, vedliu, režisieriumi ir pagrindiniu aktoriumi tapo būtent V. Zelenskis. Šou žaibiškai įgijo žiūrovų simpatijas, ir ilgainiui, remiantis ukrainiečių auditorijos reitingais, aplenkė net KVN ir „Comedy Club“. Komanda „95-as kvartalas“ išaugo į studiją „Kvartalas 95“, kurios savininkais tapo V. Zelenskis, Borisas Šefiras ir Sergejus Šefiras.
Studija pristatė keletą TV projektų: „Vakarinis kvartalas“, „Kovos klubas“ ir „Ukraina, kelkis“. Be to, jos autoriai sukūrė scenarijus laidoms „Metų daina“, „Polundra“, miuziklams „Paskui du zuikius“, „Trys muškietininkai“, „Labai naujametis kinas, arba Naktis muziejuje“, taip pat filmams ir individualiems užsakymams.
2008 m. dienos šviesą išvydo pirmasis TV serialo „Piršliai“ (Сваты) sezonas. Šios epopėjos prodiuseriu tapo V. Zelenskis. Pirmo „Piršlių“ sezono reitingai viršijo visus rekordus, per ketverius metus pasirodė dar penki sezonai, negano to – pilno metro filmas „Naujamečiai piršliai“, animacinis filmas „Piršliukai“ ir kulinarinis TV šou „Piršliai prie viryklės“. Serialas, parodytas dešimtyje pasaulio šalių, tapo sėkmingiausiu ukrainiečių TV projektu.
2008 m. V. Zelenskis taip pat nusifilmavo kine – atliko stomatologo Igorio vaidmenį pilnametražiame filme „Meilė dideliame mieste“ (Любовь в большом городе), sukurtame pagal studijos „Kvartalas 95“ scenarijų. 2010-aisiais atėjo laikas „Meilės dideliame mieste“ tęsiniui. 2012-aisiais startavo naujas V. Zelenskio vedamas šou „Raudona ir juoda“. Tais pat metais įvyko ir filmo „Rževskis prieš Napoleoną“ (Ржевский против Наполеона) premjera, kuriame V. Zelenskis suvaidino Napoleoną Bonapartą. Taip pat aktorius pasirodė naujoje filmo „Tarnybinis romanas. Mūsų laikas“ (Служебный роман. Наше время) versijoje, kur suvaidino Anatolijų Novoselcevą.
2012 m. kovo 8-ąją ekranus pasiekė filmas „8 pirmi pasimatymai“ (8 первых свиданий) – čia V. Zelenskis atliko pagrindinį vaidmenį. O 2014-aisiais vėl įsikūnijo į stomatologą filme „Meilė dideliame mieste 3“. Naujausiu pilno metro filmu, kuriame V. Zelenskis atliko vieną iš pagrindinių vaidmenų, tapo 2018 m. filmas „Aš, tu, jis, ji“ (Я, ты, он, она).
Jau minėtame pranašišku V. Zelenskio gyvenime tapusiame seriale „Tautos tarnas“ (Слуга народа) jis atliko pagrindinį vaidmenį – Vasilijaus Petrovičiaus Goloborodkos, vidurinės mokyklos istorijos mokytojo. Ironiška politinė „Kvartalo“ programa tuo metu pasiekė tokias populiarumo viršūnes, kad V. Zelenskis su komanda sumanė naują projektą – serialą ir pilno metro filmą apie paprastą žmogelį, kuris staiga visų nuostabai ir pirmiausia sau tampa Ukrainos prezidentu. „Tautos tarnas“ pelnė didžiulį pasisekimą, tokį, kad V. Zelenskis net susimąstė, ar jam pačiam nevertėtų pradėti politinę karjerą. Serialo pirmo sezono premjera įvyko 2015 m. lapkritį, o paskutinis sezonas, trečiasis, pradėtas rodyti 2019-ųjų kovą.
2014 m., prasidėjus karinio konflikto Ukrainoje eskalacijai, V. Zelenskis atvirai palaikė Ukrainos kariuomenės veiksmus Donbase. Krizei pagilėjus, artistas su kolegomis ne kartą atvirai išjuokdavo Rusiją ir jos politikus, dėl to čia liautasi rodyti jo TV šou „Vakarinis kvartalas“, o sėkmingo rusų ir ukrainiečių bendro serialo „Piršliai“ kūryba buvo įšaldyta.
Ukrainos prezidento rinkimai
2018 m. gruodžio 31 d. V. Zelenskis pranešė ketinantis balotiruotis į Ukrainos prezidentus. 2019 m. balandžio 18 d. tiesioginiame TV kanalo „1+1“ eteryje kandidatas į prezidentus V. Zelenskis pristatė savo 20-ies žmonių komandą ir paskelbė, kad būtent su ja pergalės atveju valdys šalį. Taip pat pareiškė, kad prezidentauti ketina tik vieną kadenciją ir planuoja surengti referendumus dėl parlamentarų, teisėjų ir prezidento neliečiamumo.
2019 m. kovo 31 d. įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas – laimėjo V. Zelenskis, surinkęs 30,24 proc. balsų, kone du kartus daugiau negu jo varžovas Petro Porošenka. Abu kandidatai perėjo į antrą rinkimų turą. Balandžio 21-ąją, galutiniais Ukrainos centrinės rinkimų komisijos duomenimis, surinkęs 73,22 proc. balsų (balsavo 13,5 mln. rinkėjų), V. Zelenskis tapo išrinktuoju Ukrainos Prezidentu.
2019 m. gegužės 20 d. V. Zelenskis pradėjo eiti šeštojo Ukrainos prezidento pareigas, tapdamas jauniausiu istorijoje Ukrainos prezidentu. Jam tuomet buvo 41 metai. Beje, jis paprašė kolegų ir visų kitų nekabinti jo portreto kabinetuose. „Prezidentas – ne stabas, o jo portretas – ne ikona“, – pareiškė. Tarp pirmųjų V. Zelenskio ketinimų buvo Aukščiausiosios Rados paleidimas, taip pat reikalavimas atsistatydinti Ukrainos saugumo tarnybos vadovui, krašto apsaugos ministrui ir generaliniam prokurorui.
Nors įgyvendinti šiuos tikslus iš karto nepavyko, tačiau ilgainiui senosios valdžios pasipriešinimas buvo gana lengvai numalšintas. 2019 m. liepos 21 d. įvyko pirmalaikiai parlamento rinkimai, ir juose įtikinamą pergalę pelnė V. Zelenskio suburta „Tautos tarno“ partija. Tai jo šalininkams padėjo pirmą kartą Ukrainos istorijoje suformuoti monodaugumą Radoje, taip pat savo nuožiūra – ir ministrų kabinetą bei svarbiausias jėgos bloko kandidatūras. Tokiu būdu 2019 m. V. Zelenskio ir jo politinių bendražygių rankoms atiteko faktiškai visa Ukrainos valdžia.
2019 m. rugsėjo 25 d. V. Zelenskis sakė kalbą JTO Generalinėje Asamblėjoje. Pagrindinėje planetos tribūnoje jis pavadino Rusiją agresore ir pareikalavo pasaulio bendruomenės įsikišimo, kad karas būtų sustabdytas.
2019 m. spalio 10 d. V. Zelenskis į istoriją įėjo surengdamas rekordiškai ilgiausią spaudos konferenciją: 14 valandų jis atsakinėjo į visus 300 žurnalistų jam užduodamus klausimus, retsykiais užkąsdamas pica. Po devynių valandų maratono vienos iš pertraukų metu V. Zelenskiui prarandant balsą jam buvo sušvirkšta vaistų. „Balso stygos – mano silpna vieta“, – tarė jis. Ir po to dar keturias valandas tęsė konferenciją. Pabaigoje išgėrė vaistų nuo gerklės. Atsakė į visus klausimus. Ir galutinai prarado balsą.
2020 m. sausio 27 d. lankydamasis su vizitu Lenkijoje Ukrainos Prezidentas dalyvavo renginiuose, skirtuose 75-osioms Aušvico–Birkenau koncentracijos stovyklų išlaisvinimo metinėms. Savo kalboje jis pareiškė, kad dėl Antrojo pasaulinio karo pradžios kartu su nacistine Vokietija yra kalta ir sovietinė Rusija. Šis pareiškimas sukėlė Kremliaus isteriją.
Lietuvoje Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis lankėsi 2019 m. lapkričio 27 d. ir 2021 m. liepos 7 d.
View this post on Instagram
Asmeninis gyvenimas
2009 m. V. Zelenskis vedė Oleną Kijaško-Zelenską, studijos „Kvartalas 95“ autorę, su kuria yra pažįstamas nuo mokyklos laikų. Turi dukrą Oleksandrą ir sūnų Kyrylo. Kaip teigia jo draugai ir artimieji, V. Zelenskis yra pavyzdingas šeimos žmogus. Jo paties žodžiais tariant, vienas svarbiausių vyro bruožų – atsakomybė už savo vaikus, šeimą ir artimuosius. 2014 m. V. Zelenskio dukra kartu su tėčiu nusifilmavo filme „8 nauji pasimatymai“.
2008 m. V. Zelenskis žurnalo „Viva!“ buvo pripažintas gražiausiu ukrainiečiu. 2010 m. lapkritį buvo TV kanalo „Inter“ generalinis prodiuseris, 2012 m. rugsėjo 3 d. oficialiai paliko šį postą. Jo hobis – kinas. Kritikai „Vakarinį kvartalą“ priskiria politinio kabareto žanrui. 2006 m. V. Zelenskis dalyvavo ukrainietiškoje projekto „Šok su žvaigžde“ versijoje, kur kartu su savo partnere, profesionalia choreografe Jelena Šoptenko užėmė pirmą vietą.
Parengta pagal Gordonua.com, Hochu.ua ir kitus ukrainiečių žiniasklaidos šaltinius.
Naujausi

„Baltijos malda“ Gedulo ir vilties dienai Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje

Po sėkmingos operacijos popiežiaus savijauta gera

Liūdna tendencija ne tik Lietuvoje, arba Kodėl mokiniai nemėgsta matematikos

Kardinolas P. Parolinas apie popiežiaus pasiuntinio misiją Kyjive

Ketvirtadienį – maldos minutė už taiką

Rašytoja S. Aleksijevič: „Putinas manęs nenustebino. O rusų žmonės stebina“

Kard. S. Tamkevičiaus pašaukimas (XX). Irtis prieš laikmečio purslotą srovę padėjo „ora et labora“

„Siekiu, kad kiekvieno kataliko švelni širdis būtų gražiai sužeista Dievo meile.“ Kunigui Liudui Serapinui – 100

Knygos apie Antrojo pasaulinio karo padarinius

Kur tai ką tik mačiau? Apie papiktinusius, pasipiktinusius ir papiktinimą

Kun. G. Satkauskas: ligos kryžiaus visi bijome, bet gulint ligoninės lovoje jis gali tapti artimiausiu bičiuliu
