Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 07 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Išskirtinės asmenybės: kokias dovanas joms paruošti?

Unsplash.com nuotrauka

Dovana yra mūsų meilės ir dėmesio išraiška kitam žmogui. Norėtųsi, kad ji būtų gerai apgalvota ir nudžiugintų gavėją. Tačiau vienus žmones maloniai nustebinti dovanomis sunkiau nei kitus – minimalistus ar tuos, kurie, regis, jau turi viską. Galvodami apie dovanos idėją, stenkitės įvertinti ir atsižvelgti į žmogaus būdo bruožus. Jei ieškote dovanos išskirtinei asmenybei, kviečiame pasižvalgyti po siūlomą rekomendacijų sąrašą.

Jautri asmenybė

Jei žmogų, kuriam renkate dovaną, galima pavadinti jautriu, ramiu, užjaučiančiu ir pastoviu, ieškokite jaukios dovanos. Dairykitės minkšto pledo, dailios pagalvėlės ar rinkinio šiltam gėrimui pasigaminti. Neprašausite tokiai asmenybei išrinkę knygą. Jaukumo ir ramybės mėgėjai dažniausiai dievina skaitymą. Taip pat tiks ir kas nors sentimentalaus, pavyzdžiui, rėmelis su šeimos nuotrauka. Renkant dovaną jautriam žmogui būtina gerai apgalvoti, kas jiems patiktų. Taip parodysite, kad juos girdite ir vertinate.

Tikslų siekiantis žmogus

Jei žmogus, kuriam ieškote dovanos, yra motyvuotas, ryžtingas, dažnai kelia sau tikslus ir siekia juos įgyvendinti, ieškokite dovanos, kuri atspindėtų iššūkius mėgstančios asmenybės poreikius. Paieškokite knygos iš asmeninio tobulėjimo skilties. Į tikslus orientuotas žmogus greičiausiai supras, kad tobulėti ribų nėra, ir visuomet atsiras sričių, kuriose būtų galima pagilinti savo žinias ir suvokimą. Motyvuotai asmenybei taip pat tiks kalendorius arba darbo knyga – tam, kad planuoti ir siekti tikslų būtų dar paprasčiau.

Linksmybių mėgėjas

Galbūt savo draugų ar šeimos rate turite ir kiek priešingą ką tik aptartai asmenybei žmogų, tokį, kuris nuolat atsipalaidavęs, linksmas, ieškantis progų bendrauti ir linksmintis. Rinkdami dovaną tokiam žmogui, atkreipkite dėmesį į įvairias pramogas ir dovanų čekius Tikėtina, kad tokio tipo asmenybė mėgsta apsipirkti. Taip pat ieškokite daiktų su šmaikščiais užrašais, kuriais parodytumėte, kad vertinate dovanos gavėjo humoro jausmą. Jei nuspręstumėte linksmybių mėgėjui išrinkti knygą, dairykitės arba nuotaikingo romano, arba skaitinio iš saviugdos srities. Tokio, kuris mokytų meditacijos, susitelkimo ir technikų, kaip neiššvaistyti savosios energijos. Linksmybių mėgėjui taip pat galite išrinkti stalo žaidimą, kuris taptų ne tik smagia pramoga, bet ir proga pabendrauti.

Perfekcionistas

Jei renkate dovaną žmogui, kuris yra kruopštus, atidus, nuolat apgalvojantis įvairius gyvenimo scenarijus, raktinis žodis turėtų būti kokybė. Tikėtina, kad susidūrėte su į perfekcionizmą linkusia asmenybe. Rinkdami dovaną tokiam žmogui, atlikite kruopščią informacijos apie geriausius produktus rinkoje paiešką. Net jei tai būtų nedidelis pirkinys: rašiklis, užrašinė, gertuvė ar termoso puodelis. Kruopščiai asmenybei galėtų patikti dėlionė arba suaugusiems skirta spalvinimo knyga.

Minimalaus gyvenimo būdo mėgėjas

Turbūt sunkiausia išrinkti dovaną žmogui, kuris, regis, turi viską, o ir reikia jam nelabai daug. Pasaulyje vis labiau plinta tendencija gyventi kuo paprasčiau ir neapsikrauti daiktais. Tikėtina, kad ir jūsų pažįstamų rate nemažai žmonių, kurie propaguoja tokį gyvenimo būdą. Šiuo atveju lengviau įvardinti, ko nepirkti – dekoracijų ir nebūtinų namų apyvokos daiktų. Dovanokite patirtis arba labai praktiškus ir kokybiškus daiktus, analizuokite tokio žmogaus pomėgius. Jei norėtumėte tokiam žmogui padovanoti knygą, rinkitės dovanų čekį arba elektroninę leidinio versiją. Minimalistams taip pat gali patikti daugkartinio naudojimo daiktai, kurie gali pakeisti vienkartinius. Pavyzdžiui, gertuvė ar puodelis kavai išsinešti.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Tai tik nedidelė dalis idėjų, kaip galima pradžiuginti išskirtinę asmenybę. Analizuodami draugo ar šeimos nario būdo bruožus prieš rinkdami dovaną, ši procesą paversite dar prasmingesniu. Stengdamiesi nudžiuginti mylimą žmogų atrinktu daiktu, parodome, kad jis mums rūpi, kad matome ir suprantame jo poreikius.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.