2022 04 19
bernardinai.lt
Vidutinis skaitymo laikas:
Įstaigos veiklos centre – socialinių paslaugų gavėjas ir jo poreikiai

Rūpestis pažeidžiamiausiais visuomenės nariais – senyvo amžiaus, vienišais, negalią turinčiais asmenimis, taip pat mamomis su vaikais, paskatino skirtinguose Lietuvos miestuose veikiančias socialines paslaugas teikiančias įstaigas dalyvauti įsidiegiant EQUASS Assurance Kokybės sistemą.
Panevėžyje įsikūrusių Šv. Juozapo globos namų direktorius Patrikas Krudupis teigia, kad EQUASS kokybę žymintis sertifikatas labai svarbus siekiant patiems objektyviai ir apčiuopiamai įsivertinti teikiamų paslaugų kokybę. „Mūsų veikloje labai svarbu matyti konkretų klientą ir jo poreikius, mokėti juos pamatuoti, o dalyvavimas EQUASS leido sistematiškiau įsisavinti organizacijos vertybes ir matyti klientą veiklos centre,“ – sako P. Krudupis.
Pasak jo, nors globos normos yra aiškiai aprašytos ir žinomos, vis tik vidinius vadybinius procesus geriau spręsti pagal EQUASS, be to dalyvavimas diegiant šiuos sertifikatus augino darbuotojų sąmoningumą.
Šv. Juozapo globos namuose gali gyventi 90 vienišų pagyvenusių ar suaugusių asmenų, turinčių fizinę negalią, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra ar slauga, ir kurie negali gyventi vieni. Čia teikiamos ilgalaikės ar trumpalaikės specialios socialinės paslaugos, kurių tikslas – grąžinti asmens gebėjimą pasirūpinti savimi ir integruotis į visuomenę, tenkinti asmens gyvybinius poreikius teikiant kompleksinę pagalbą. Kiekvieną penktadienį globos namų koplyčioje aukojamos šv. Mišios.
Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko globos namai – tai saugi vieta nėščiosioms ir moterims su mažyliais, neturintiems kur gyventi ar dėl įvairiausių sunkumų bei gebėjimų, žinių stokos negalintiems namuose kurtis savarankiškai. Motinos ir vaiko globos namų vadovė Vida Neverovič-Morkūnienė taip pat sako, kad EQUASS sertifikato diegimas pirmiausia buvo skirtas tam, kad būtų galima dirbti dar kokybiškiau.
„Dalyvavimas kokybės sistemos diegimo procese leido ne tik sužinoti, kaip mus ir mūsų veiklą vertina išorės ekspertai, bet ir aiškiau pamatyti save kitų panašias paslaugas Lietuvoje teikiančių įstaigų kontekste,“ – sako V. Neverovič-Morkūnienė. Pasak jos, prieš pradedant dalyvauti EQUASS veikloje, buvo neramu dėl nemažo darbo krūvio, dokumentacijos apimčių, tačiau Vilniaus arkivyskupijos Carito Motinos ir vaiko globos namų darbuotojai aiškiai suvokė, kad šis sertifikatas reikalingas ne dėl „pliuso“, o dėl realios pagalbos besilaukiančioms moterims bei mamoms su mažais vaikais.

Įstaigoje suburta namų bendruomenė, kurioje siekiama ugdyti krikščioniškas vertybes bei šeimos sąmoningumą ir atsakomybę, kviečiamos šeimos, kurios galėtų dalytis savo patirtimi, mokantis pozityvios tėvystės būdų, iškylančių sunkumų sprendimo.
Širvintų parapijos globos namų užimtumo specialistė, koordinavusi įstaigoje suburtos darbo grupės veiklą, Agnė Grybauskienė kalbėdama apie EQUASS sertifikatą sako, kad per beveik 30 įstaigos gyvavimo metų globos namai išaugo savo batus ir ėmė dairytis naujų. „Jautėme, kad dirbame gerai, siekiame sudaryti sąlygas oriai senatvei, bet kaip visa tai pamatuoti, palyginti, kur ir kaip žengti toliau, kokius batus apsiauti – buvo sunku apsispręsti ir išsirinkti,“ – teigia ji.

Širvintų parapijos globos namuose teikiama trumpalaikė ir ilgalaikė socialinė globa senyvo amžiaus asmenims ir suaugusiems asmenims su negalia, kuriems reikalinga kompleksinė, nuolatinė specialistų priežiūra, pagalba. Pasak užimtumo specialistės A. Grybauskienės, EQUASS sertifikato diegimas leido kompleksiškai pažvelgti į visas veiklas, garantuojančias, kad globos namai būtų šiuolaikiški, telktų kvalifikuotą profesionalų komandą, visada atliepiančią gyventojų poreikius.
Projekto „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas taikant EQUASS kokybės sistemą“ vadovės Tatjanos Ulbinienės teigimu, EQUASS yra ambicinga ir viena iš daugiausiai naudos organizacijai atnešančių iniciatyvų.
Orientacija į asmenį, teisė dalyvauti, lyderystė, nuolatinis gerinimas – tai pamatinės EQUASS standarto vertybės, kurias būtina formuoti ir puoselėti mūsų šalies socialiniame gyvenime. Džiugu, kad projektas, atnešęs naujovių į šalies socialinį sektorių, šiandien duoda rezultatų: 118 socialines paslaugas teikiančių įstaigų suteiktas EQUASS Assurance sertifikatas.
Europos socialinių paslaugų kokybės sistema EQUASS yra skirta teikiamų socialinių paslaugų kokybei užtikrinti. EQUASS kokybės principai įkūnija bendrai socialinio sektoriaus pripažįstamas vertybes visoje Europoje. EQUASS taip pat yra vienintelis Europoje specializuotas socialinių paslaugų kokybės standartas, padedantis įgyvendinti Savanorišką Europos socialinių paslaugų kokybės sistemą.
Vilniuje ir Kaune įsikūręs VšĮ Valakupių reabilitacijos centras penkerius metus vykdo ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“. Šiame projekte dalyvavo 121 Lietuvos socialinių paslaugų įstaiga, kuri diegė EQUASS standartą, sustiprino darbuotojų kompetencijas ir patobulino teikiamų paslaugų kokybę.
Daugiau informacijos – interneto svetainėje.
Publikuojamas straipsnis yra dalis iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto Nr. 08.4.1-ESFA-V-421-01-0001 „Socialinių paslaugų kokybės gerinimas, taikant EQUASS kokybės sistemą“ įgyvendinamų veiklų. Projektą įgyvendina VšĮ Valakupių reabilitacijos centras.

Naujausi

T. Daugirdo margučių iš buvusių Ukrainos gubernijų piešiniai

Popiežius: liudijimas – pagrindinis evangelizavimo būdas

Prof. B. Gruževskis: „Reikia laužyti modelį apie vyresnio amžiaus žmogų kaip išlaikytinį“

Pristatyta mokesčių reforma: kas keistųsi šalies gyventojams

Gyventi ir būti su žmonėmis

Pasimatymas

Vakarų susiskaldymo tikėjęsis Kremlius prašovė. Europiečiai vieningesni nei prieš metus

D. Alekna: šv. Bonaventūros „Brevilokvijas“ – didelis, bet iki smulkmenų apgalvotas statinys

Juozapo pamokos skaičiuojantiesiems svetimus pelnus

Paramos koncertas „UNITED for Ukraine“ kviečia klausytis gospelo ir džiazo

Rašytoja U. Kaunaitė: „Man rūpi šiandienė realybė ir socialinės problemos. Tik iš ateities perspektyvos“
