2021 09 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jau devintą kartą vyksta Atviros psichiatrijos mėnuo

Unsplash.com nuotrauka

Jau devintą kartą Lietuvoje organizuojamas Atviros psichiatrijos mėnuo (APM) – tai laikotarpis tarp dviejų psichikos sveikatai svarbių tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10-ąją ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos, minimos spalio 10-ąją.

APM kasmet įgyvendinami vis kiti sumanymai, pasirenkamos vis kitokios raiškos formos, tačiau tikslas tas pats – psichikos ligų ir jų gydymo stigmos mažinimo iniciatyva, siekis supažindinti visuomenę su psichiatrijos sritimi, paskatinti žmones laiku kreiptis tinkamos pagalbos, praplėsti žinias apie psichiatrijos pasiekimus, atsikratyti išankstinių nuostatų ir vyraujančių mitų.

Solidarizuojantis su metams atidėtomis Tokijo olimpinėmis žaidynėmis, šiemet APM paminėti pasirinktas formatas – Psichikos sveikatos žinių olimpiada, padedanti pažinti mūsų gabumus ir elgesį, atskleisti sukauptas žinias ir talentus, kurie dažnai kasdienybėje taip ir lieka nepastebėti. O juk žmogus – jautri būtybė, kuriai svarbus palaikymas, pritarimas, pripažinimas. Ši APM iniciatyva remiasi olimpiniu principu, kuris skelbia: svarbu dalyvauti, o ne laimėti!

Jau vasarą organizatoriai pakvietė nevyriausybines organizacijas, savivaldybių visuomenės sveikatos biurus ir pavienius asmenis suburti žaidėjų komandas ir registruotis. Dažnai gėdingomis laikytos psichikos sveikatos problemos ir sutrikimai pagaliau mūsų visuomenėje sulaukia išskirtinai daug dėmesio ir supratimo, kad tai vienas pagrindinių žmogaus gyvenimo kokybės veiksnių, nes nėra sveikatos be psichikos sveikatos. Organizatoriai džiaugiasi, kad paraiškų dalyvauti olimpiadoje sulaukta iš visos šalies: tai ir vyresnių klasių moksleivių, ir senjorų, ir kolektyvuose susibūrusios komandos.

Komandų registracija dar pratęsta iki rugsėjo 17 d. – tai galutinė registracijos data elektroniniu paštu: [email protected]

Būtina nurodyti įstaigos, kurioje vyks Psichikos sveikatos olimpiada, pavadinimą ir atsakingo asmens vardą, pavardę, kontaktus (tel. numerį, e. pašto adresą). Psichikos sveikatos olimpiados organizatoriams esame paruošę ir bus išsiųsti specializuoti, su psichikos sveikata susiję klausimai ir atsakymai, prizai nugalėtojams. Olimpiados vyks organizatorių pasirinktu laiku ir formatu iki spalio 10 d.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Vyresnių klasių moksleiviai psichikos sveikatos žinias galės pasitikrinti, pasitelkę internetinį įrankį – „Kahoot!“.

Sėkmingiausiai pasirodžiusių komandų atstovus pakviesime į baigiamąjį finalinį etapą, kuris planuojamas Vilniuje spalio mėnesio pabaigoje (data, vieta ir laikas bus tikslinami), o superfinalo dalyviams bus suteikta galimybė dalyvauti televizijos žaidime „Kas ir kodėl?“.

Visą informaciją apie 2021 m. Atviros psichiatrijos mėnesio renginius rasite Atviros psichiatrijos mėnesio feisbuko paskyroje.

Organizatorių informacija