Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 09 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jau šį savaitgalį – pokalbiai apie fantastiką, drakonus ir ateities konfliktus

Festivalio organizatorių nuotrauka

Artimiausią šeštadienį, rugsėjo 18 d., Vilniuje vyks fantastikos mėgėjų festivalis „Lituanicon“. Nuo 1990-ųjų kasmet vykstantis ir šiemet jau 32 metus skaičiuojantis nemokamas renginys kviečia visus, kurie mėgsta ne tik fantazijos laisvę, bet ir užduoti klausimų „o kas, jei“ ir „kodėl?“

Daugelis turbūt dar prisimena kultinę Rolando Maskoliūno vestą laidą „Videokaukas“, pirmaisiais Lietuvos Nepriklausomybės metais supažindinusią lietuvius su fantastinių ir siaubo filmų kultūra. Šią laidą žiūrėjusi karta užaugo, bet jos susidomėjimas fantastikos sritimi nesumažėjo, tad prieš dešimtmečius R. Maskoliūno ir bendraminčių pradėtą festivalių „Lituanicon“ tradiciją jie tęsia ir toliau.

Fantastika yra pramoga, bet tai taip pat ir intelektinė veikla. Fantastai yra tie, kurie ne tik pasyviai vartoja turinį, bet jį ir analizuoja, vertina, diskutuoja apie jį, kuria patys. Būtent tokie žmonės ir renkasi į „Lituaniconus“, tvirtina renginio organizatoriai.

„Šio festivalio tema – Drakonas, ir trisdešimt antrajame „Lituanicone“ įvertinsime įvairius su šia mitine būtybe susijusius aspektus bei įvaizdžius fantastikoje ir kasdienybėje – literatūroje, kine, žaidimuose ir kitur“, – teigia vienas iš pagrindinių renginio organizatorių, klubo „Tolkien Lietuva“ vadovas, astrofizikos daktaras Kastytis Zubovas.

Pasak jo, šiemetiniame renginyje netrūks ir pranešimų, ir įvairias patirtis siūlančių veiklų.

Tarp šiemetinio renginio svečių – nuotoliniu būdu prisijungsiantis unikalus britų rašytojas Charlie Strossas, savo kūryboje sąmojingai sujungiantis siaubo literatūrą, fantastiką ir XXI a. buitį. Savo romanų serijoje „Laundry Files“ britas tik jam būdingu būdu sugebėjo sujungti legendinio rašytojo H.P. Lovecrafto stiliaus siaubą, detektyvą, mokslinę fantastiką ir net kasdienio darbo įmonės biure elementus.

Ne itin nutolstant nuo realybės, renginyje organizuojama ir futuristinės pakraipos diskusija apie galimus ateities konfliktus – juk Rytuose jau kurį laiką rąžosi net keli drakonai, tad apie tai, kokių geopolitinių pokyčių tai gali nulemti ir kokių konfliktų sukelti – ir kaip šie galėtų atrodyti, turint omenyje dabartines ir netolimos ateities technologijas, diskutuos ginkluotės ir karybos ekspertas, inovatorius atsargos majoras Darius Antanaitis, vyriausioji Merilando universiteto mokslininkė, saugumo specialistė Eglė Murauskaitė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius dr. Giedrius Česnakas ir kiti.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Ir žinoma, tai – tik dalis renginio programos. „Lituanicon“ tikrai pradžiugins ir stalo, ir kompiuterinių žaidimų, ir populiariosios kultūros mėgėjus – visą renginio programą galima rasti svetainėje lituanicon.lt.

Renginys vyks rugsėjo 18 d., šeštadienį, Vilniuje, Socialinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137 E). Renginys yra nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Renginyje galės dalyvauti tik asmenys, turintys galimybių pasą.

Renginį organizuoja klubas „Tolkien Lietuva“.

Organizatorių informacija

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.