Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2022 10 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jau šią savaitę Alytaus bažnyčioje – pal. Karolio Akučio relikvijos

Pal. Karolis Akutis. Carloacutis.com nuotrauka

Spalio mėnuo Alytaus Šv. Kazimiero parapijai – ypatingas. Šioje bažnyčioje bus įkurdintos italų jaunuolio, palaimintojo Karolio Akučio (Carlo Acutis) relikvijos. Penkiolikmetis paauglys savo gyvenimu, kad ir trumpu, visam pasauliui parodė, jog šventu gali tapti net ir „paprastas“ žmogus, o kasdienybė yra kiekvienam prieinamas kelias Dievo link. Nuo šio sekmadienio prie palaimintojo relikvijų pirmąkart bus galima melstis ir Lietuvoje.

2020 m. spalio 10 d. Akutis buvo paskelbtas palaimintuoju, liturgijoje minimas spalio 12 dieną. Palaimintasis gimė 1991 05 03, mirė 2006 10 12 nuo ūminės leukemijos ir buvo palaidotas Asyžiuje.

Alytaus Šv. Kazimiero parapijos klebonas kun. Rytis Baltrušaitis kviečia dalyvauti pal. Karolio Akučio relikvijų įkurdinimo iškilmėse, kurios prasidės šį penktadienį:

7 d., 17 val. Antonijos Salzano Acutis knygos „Mano sūnaus paslaptis. Kodėl Karolis Akutis yra laikomas šventuoju?“ pristatymas Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje (Senoji g. 2, Alytus). Dalyvauja kun. Sigitas Jurkštas, muzikuojantis jaunimas. Vakarą veda kun. Rytis Baltrušaitis.

8 d., 19–21val. Maldos vigilija, ruošiantis palaimintojo Karolio Akučio relikvijų įkurdinimo bažnyčioje iškilmei (Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje).

9 d., 11 val. Palaimintojo Karolio Akučio relikvijų įkurdinimo bažnyčioje iškilmės liturgija (Mišioms vadovauja vyskupas Rimantas Norvila, dalyvauja Sausumos pajėgų orkestras). Po liturgijos – maloni staigmena šventės dalyviams.

12 d., 18 val. Padėkos Eucharistijos šventimas, palaimintojo Karolio Akučio liturginis minėjimas. Po Eucharistijos šventimo – Nerijaus ir Eglės Malinauskų padėkos Dievui ir žmonėms liudijimas / koncertas už palaimintojo Karolio Akučio užtarimu gautas malones.

Pal. Karolio Akučio relikvijorius Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčioje. Kun. Ryčio Baltrušaičio nuotrauka

Kaip anksčiau skelbė Alytaus Šv. Kazimiero parapija, prie palaimintojo relikvijų jo užtarimo galės prašyti visi, o ypač:

 • Vaikai, paaugliai ir jaunuoliai;
 • Tėvai galės padėkoti už savo vaikus – brangiausią jiems duotą Dievo dovaną;
 • Nevaisingumą išgyvenantieji sutuoktiniai galės prašyti gyvybės užsimezgimo stebuklo;
 • Tėvai galės prašyti pal. Karolio užtarimo savo sergantiems vaikams;
 • Suaugusių vaikų tėvai galės prašyti tikėjimo Dievu malonės savo vaikams, anūkams;
 • Karolio ypatingo užtarimo galės melsti onkologiniai ligoniai (ypač sergantys leukemija, nuo kurios mirė ir pats Karolis, beje jau vaikas būdamas išpranašavęs savo mirtį bei laiką – „mirsiu jaunas“);
 • Vaikai galės dėkoti už savo šeimas;
 • Vaikai galės melstis už nuo priklausomybių kenčiančius savo tėvus;
 • Informacinių technologijų specialistai galės prašyti jo užtarimo, nes pal. Karolis buvo skaitmeninio pasaulio žinovas; būdamas vaikas savo išmone stebino ir stulbino IT pasaulio profesionalus;
 • Sportininkai galės prašyti jėgų ir ištvermės, nes pal. Karolis puikiai žaidė futbolą;
 • Visi galės melsti, kad išliktume originalūs, nes pal. Karolis sakė: „Visi gimstame kaip originalai, o mirštame kaip kopijos“.
 • Visi galės melsti, kad gyvai susitiktume su Kristumi Eucharistijoje, nes ji pal. Karoliui buvo greitkelis į Dangų.

Daugiau apie pal. Karolį Akutį skaitykite čia.

Kun. Ryčio Baltrušaičio ir „Bernardinai.lt“ informacija

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu