Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 06 01

bernardinai.lt

Jaunimo linija

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Jaunimo linija“: gimnazistų psichinė sveikata kelia nerimą

Unsplash.com nuotrauka

Nerimas, nusivylimas, noras verkti, nuovargis – tokias dažniausias emocijas įvardino Lietuvos mokyklų mokiniai, paklausti, kaip šiuo metu jaučiasi. „Jaunimo linijos“ savanoriai per balandžio ir gegužės mėnesius virtualiai aplankė 30 Lietuvos mokyklų ir pasiekė per 1500 gimnazistų – jiems pasakojo, kaip atpažinti savo jausmus ir kaip išdrįsti apie juos kalbėti.

30-metį švenčianti emocinę paramą teikianti nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ šį emocinės paramos turą po Lietuvos mokyklas skyrė savo jubiliejui paminėti.

Pamokose „Jaunimo linijos“ savanoriai mokiniams pasakojo, koks platus yra jausmų spektras ir kaip svarbu įvardinti, ką jauti šią akimirką, kad žodžiai „gerai“, „blogai“ ir „normaliai“ nėra jausmai, kad visi jausmai yra geri ir jie praneša mums labai svarbią informaciją. Taip pat „Jaunimo linijos“ savanoriai akcentavo, kad, norint padėti draugui, kuriam sunku, visų pirma reiktų paskatinti draugą kalbėti, stengtis atidžiai ir nuoširdžiai jo išklausyti bei neskubėti dalinti patarimų.

„Kiekvienos pamokos pradžioje ir pabaigoje prašėme moksleivius anonimiškai įvardinti, kaip jie jaučiasi šiuo momentu. Stebino tai, kad tik nedaugelis jaunuolių rašė, jog jaučiasi susidomėję ar ramūs – daugelis dalinosi, kad jaučiasi sunerimę, nuolat jaučiasi pavargę, sutrikę, išsekę, viskuo nusivylę. Dalindamiesi, kokių žinių apie emocinę sveikatą jiems trūksta, gimnazistai minėjo, kad norėtų daugiau sužinoti, kaip valdyti stresą, kaip nebijoti reikšti savo nuomonės viešai, kaip įsidrąsinti kalbėti apie jausmus ir tapti emociškai stipresniam“, – patirtimi iš emocinio turo dalinosi „Jaunimo linijos“ savanorė Martyna Jančiauskienė.

Jaunimo linijos savanorė. A. Kaluzevičiūtės nuotrauka

Pamokos „Nebijok kalbėti“ buvo vestos Utenoje, Jonavoje, Kėdainiuose, Mažeikiuose, Šiauliuose, Ukmergėje, Jurbarke, Kretingoje, Vilkaviškyje, Joniškyje, Radviliškyje, Taujėnuose, Pagiriuose, Lavoriškėse, Veliuonoje, Juodupyje, Židikuose, Žeimelyje, Siesikuose, Nemėžyje, Veiviržėnuose, Viekšniuose, Miroslave, Žeižmariuose, Gruzdžiuose, Kamajuose, Krakėse, keliose Vilniaus mokyklose.

Kasdien jau 30 metų emocinę paramą teikianti „Jaunimo linija“ šiemet daug dėmesio skiria švietimui apie emocinę higieną ir psichinę sveikatą, ypač kreipia dėmesį į mokinių ir mokytojų edukaciją šiomis svarbiomis temomis.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

„Jaunimo linija“ – viena pirmųjų nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, buvo įkurta 1991 m. vasario 16 dieną. Šiuo metu „Jaunimo linijoje” savanoriauja per 300 savanorių, organizacija turi padalinius Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bei skyrių Skuode. Be nenutrūkstamos kasdienės emocinės paramos telefonu, internetiniais pokalbiais ir elektroniniais laiškais „Jaunimo linija“ kasmet surengia iki 100 viešų renginių, kuriuose mokinius, studentus, mokytojus, mokyklų psichologus, tėvus ir plačiąją visuomenę informuoja apie tai, kas yra emocinė higiena, kaip ją prižiūrėti, kaip pasirūpinti savimi ir atpažinti, kad šalia esančiajam reikia pagalbos.

Visi, norintieji ir galintys prisidėti prie linijos veiklos, kviečiami paremti organizaciją www.jaunimolinija.lt/paremk

„Jaunimo linijos“ informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite