Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 01 30

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jaunimo linija ieško savanorių: suteikia sąlygas budėti per nuotolį

Pexels.com nuotrauka

Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode Jaunimo linija turi 347 savanorius. Per mėnesį Jaunimo linija atsako į vidutiniškai 2200 skambučių, o vakarais savanoriai teikia emocinę paramą internetiniais pokalbiais, kurių pastaraisiais mėnesiais būna per 600. Tačiau dėl natūralios savanorių kaitos Jaunimo linija gali atsakyti tik į maždaug 63 proc. visų kreipimųsi.

Todėl organizacija renka naują savanorių pamainą, kurie teiktų emocinę paramą nuo 2023-iųjų pavasario. Renkamos grupės mokymams ir kviečiami registruotis į informacinius susitikimus, kuriuose norintieji sužinos viską, ko reikės būsimam savanoriui, kiek reikės mokytis ir kaip teikti emocinę paramą. Informaciniai susitikimai vyksta nuotoliniu būdu per „Zoom“ programėlę.

„Labas, savanori, ačiū, kad atėjai!“ – taip norime pasakyti visiems naujiems savanoriams, kurių Jaunimo linijoje šiuo metu labai trūksta ir jie labai reikalingi. Norime pakviesti žmones, kurie dvejoja, ar verta savanoriauti, apsispręsti ir imtis šios atsakingos, bet kartu ir apdovanojančios veiklos. Didžioji dauguma Jaunimo linijos savanorių sako, kad savanorystėje jie ne tik padėjo kitiems, bet ir atrado save, daug ko išmoko, įgijo naujų draugų ir naujų patirčių“, – sako Jaunimo linijos Vilniaus padalinio vadovė Alvyda Šinušaitė.

Jaunimo linijos savanorystė yra ilgalaikė. Žmogus, norintis tapti savanoriu ir teikti emocinę paramą telefonu ar internetiniais pokalbiais, turi pereiti intensyvius 4 mėnesius trunkančius mokymus, kuriuose susipažįsta su emocine parama, psichologijos žiniomis, praktikuojasi teikti grįžtamąjį ryšį, išklausyti ir atliepti besikreipiančiojo jausmus. Savanoriais gali tapti 18 metų sulaukę žmonės, galintys skirti 15 valandų per mėnesį savo laiko. Registruotis į informacinį susitikimą galima čia.

Jaunimo linija teikia emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai.

Atsinaujinkite informaciją apie Jaunimo linijos teikiamą emocinę paramą: nemokamu telefonu visą parą 8 800 28 888; pokalbiais internetu (angl. chat) kasdien nuo 18 iki 24 val.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite