2022 05 17

Kun. Jacek Paszenda SDB

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Jn 14, 27–31a „Duodu jums savo ramybę“

Kun. Jacekas Paszenda SDB. Asmeninio archyvo nuotrauka

Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
„Aš jums palieku ramybę, duodu jums savo ramybę. Ne taip aš ją duodu, kaip duoda pasaulis. Tenebūgštauja jūsų širdis ir teneliūdi! Jūs girdėjote, kaip aš pasakiau: aš iškeliauju ir vėl grįšiu pas jus! Jei mylėtumėte mane, džiaugtumėtės, kad aš iškeliauju pas Tėvą, nes Tėvas už mane aukštesnis.

Ir dabar, prieš įvykstant, jums pasakiau, kad tikėtumėte, kada tai bus įvykę. Jau nebedaug su jumis kalbėsiu, nes ateina šio pasaulio kunigaikštis. Nors jis neturi man galios, bet pasaulis privalo pažinti, jog aš myliu Tėvą ir taip darau, kaip jis yra man įsakęs“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – kun. Jacekas Paszenda SDB

Duodu jums savo ramybę

Šių Jėzaus žodžių šiandien mums reikia kaip niekada anksčiau. Žvelgdami į ginkluotus konfliktus, ypač Putino agresiją prieš Ukrainą ir genocidą su visais įmanomais nusikaltimais, laukiame ne tik padrąsinančių žodžių, bet ir Jo pagalbos. Dažnai savęs klausiame, kodėl pasaulyje egzistuoja blogis. Maištaujame prieš blogį, dažnai manome, kad esame bejėgiai.

Jėzus nesprendžia blogio egzistavimo klausimo. Jis nesigilina į filosofinius svarstymus. Jis paprasčiausia teigia: ateina šio pasaulio kunigaikštis, kuris neturi Jam galios. Jėzus ištarė šios žodžius, turėdamas omeny savo kančią. Blogis, šėtonas egzistuoja, tad egzistuoja ir karai, ligos bei visokios negandos. Čia nediskutuojama. Jėzaus žinia yra visiškai kitokia: duodu jums savo ramybę… Tenebūgštauja jūsų širdys ir teneliūdi!..

Kodėl? Nors Jėzus mirė ant kryžiaus ir tai buvo tiktai šėtono iliuzinė pergalė, tas, kuris iš tikrųjų laimėjo – tai Jėzus. Jis norėtų tai pakartoti dar kartą: Nebijokite tų, kurie žudo kūną, bet negali užmušti sielos (Mt 10, 28). Kentėdami ir kovodami su blogiu, prisiminkime Jėzaus pažadus. Tenebūgštauja jūsų širdys ir teneliūdi!.. Aš jums palieku ramybę, duodu jums savo ramybę.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.