2022 05 21

Kun. Jacek Paszenda SDB

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jn 15, 18–21 „Jūs – ne pasaulio, bet aš jus iš pasaulio išskyriau“

Kun. Jacekas Paszenda SDB. Asmeninio archyvo nuotrauka

Jėzus kalbėjo savo mokiniams:
„Jei pasaulis jūsų nekęs, tai žinokite – jis manęs nekentė pirmiau, negu jūsų. Jei jūs būtumėte pasaulio, jis mylėtų jus, kaip savuosius. Kadangi jūs – ne pasaulio, bet aš jus iš pasaulio išskyriau, todėl jis jūsų nekenčia.

Atsiminkite mano žodžius, kuriuos esu jums pasakęs: „Tarnas ne didesnis už šeimininką!“ Jei persekiojo mane, tai ir jus persekios; jeigu laikėsi mano žodžio, laikysis ir jūsų. Ir visa tai jums darys dėl manęs, nes jie nepažįsta to, kuris yra mane siuntęs“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Evangelijos skaitinį komentuoja – kun. Jacekas Paszenda SDB

Jūs – ne pasaulio, bet aš jus iš pasaulio išskyriau

Kartais mums atrodo, kad, jei būsime arti Dievo, tai negrės mums joks pavojus. Dievas yra geras ir dėl to darome išvadą, kad mums viskas bus gerai, kol busime arti Jo – jokių problemų, o jei kas, tai Jis turėtų viską sutvarkyti, ir viskas vėl bus gerai. Kartais net tikimės kažkokio atlygio už savo „gerą gyvenimą“ – klestėjimo, sėkmės ir problemų nebuvimo pavidalu.

Tačiau nėra taip, kaip mes norėtume. Jėzus niekada nežadėjo savo mokiniams nei sėkmės, nei patogaus gyvenimo. Priešingai, šiandien Evangelijoje mes girdime, kad ‘Tarnas ne didesnis už šeimininką!’ Jei persekiojo mane, tai ir jus persekios’. Jėzus neslėpė sunkumų nuo mokinių. Nuo pat pradžių Jis kalbėjo: „Siunčiu jus kaip avis tarp vilkų…“ (Mt 10, 16). Kaip su visu tuo dera Jo žodžiai apie ramybę ir džiaugsmą?

Jėzus visada nukreipdavo mūsų žvilgsnį į amžinybę, nes mūsų tėvynė yra danguje (Fil 3, 20). Viskas šiame pasaulyje praeina – ir džiaugsmas, ir problemos. O tikras džiaugsmas ir ramybė turi savo šaltinį – mūsų vienybę su Dievu. „Pasaulis“, kuris Jėzaus ir mūsų nekenčia, tai blogio simbolis, kuris visada priešinsis gėriui, tai yra pačiam Dievui. Pasipriešinimas blogiui ir nuodėmei kainuoja, bet šis gestas vertas didžiausio atlygio: ramybės, džiaugsmo, meilės ir vienybės su pačiu Dievu.