Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 03 04

Emilija Užpurvytė, CC

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jn 15, 9–17 „Jūs būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakau“

Emilija Užpurvytė CC. Asmeninio archyvo nuotrauka

Jėzus bylojo savo mokiniams: „Kaip mane Tėvas mylėjo, taip ir aš jus mylėjau. Pasilikite mano meilėje! Jei laikysitės mano įsakymų, pasiliksite mano meilėje, kaip aš kad vykdau savo Tėvo įsakymus ir pasilieku jo meilėje. Aš jums tai kalbėjau, kad jumyse būtų manasis džiaugsmas ir kad jūsų džiaugsmui nieko netrūktų. Tai mano įsakymas, kad vienas kitą mylėtumėte, kaip aš jus kad myliu. Nėra didesnės meilės, kaip gyvybę už draugus atiduoti.
Jūs būsite mano draugai, jei darysite, ką jums įsakau. Jau nebevadinu jūsų tarnais, nes tarnas nežino, ką veikia jo šeimininkas. Jus aš draugais vadinu, nes jums viską paskelbiau, ką buvau iš savo Tėvo girdėjęs.
Ne jūs mane išsirinkote, bet aš jus išsirinkau ir paskyriau, kad eitumėte, duotumėte vaisių ir jūsų vaisiai išliktų,– kad ko tik prašytumėte Tėvą mano vardu, jis visa jums duotų. Aš jums tai įsakau: vienam kitą mylėti!“

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorė – ses. Emilija Užpurvytė, CC

Šiandienos Evangelijoje Jėzus kviečia pasilikti Jo meilėje. Galima galvoti: „Gerai, jei tai būtų aiški vieta, nueičiau ir ten pasėdėčiau“, bet Jėzus kviečia ne į vietą. Jis kviečia į savo meilę. Ir aišku tik tiek, kad nelabai aišku, kaip į ją patekti ir pasilikti.

Bet jeigu skaitysime Evangeliją toliau, rasime Jėzaus nuorodą į tai, kaip pasilikti Jo meilėje: „Jei laikysitės mano įsakymų, pasiliksite mano meilėje“ (Jn 15, 10). Čia jau aišku. Reikia tik laikytis Jo įsakymų. TIK?

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Bet jei man nepatinka tai, ko Jis prašo, jei niekaip neįsivaizduoju savęs taip besielgiančio(-ios) ir jei tiesiog nenoriu to daryti? Galiu susinervinti ir pradėti pykti, kad Jėzus kelia čia kažkokias sąlygas…

Visgi šioje Evangelijos vietoje esame kviečiami pasitikėti Jėzumi. Pasitikėti, kad Jo duotas įsakymas mylėti artimą, visų pirma yra gėris MUMS, yra MUMS reikalingas. Tai ne papildoma našta ant kupros, ne dar vienas „(ne)daryti“, bet būdas pasilikti Jėzaus meilėje, kurioje vyksta mūsų perkeitimas. (Kaip kitaip, jei ne per santykį su kitu, galime būti pagydyti iš savo žaizdų? Kaip kitaip mes galime pažinti save, jei ne per buvimą su kitu? Kaip kitaip gali plėstis mūsų širdis, jei nebus ko mylėti be savęs?..) Pasitikėti Juo ir mylėti net ir tuos, kurie atrodytų nuolat deda pastangas ugdydami mūsų kantrybę, erzina savo plepėjimu, skundais, pokštais ar yra mums priešiški. Mylėti. Prašyti, kad Jėzus padėtų mylėti. Veikdami su Juo pagal Jo troškimą mes liekame Jo meilėje.

Tad drąsos keliauti su Jėzumi!

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu