2021 09 15

Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Jn 19, 25–27 „Prie Jėzaus kryžiaus stovėjo jo motina, jo motinos sesuo, Marija Klopienė ir Marija Magdalietė“

Sesuo Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF. Kosto Kajėno / Bernardinai.lt nuotrauka

Prie Jėzaus kryžiaus stovėjo jo motina, jo motinos sesuo, Marija Kleopienė, ir Marija Magdalietė.

Pamatęs stovinčius motiną ir mylimąjį mokinį, Jėzus tarė motinai: „Moterie, štai tavo sūnus!“ Paskui tarė mokiniui: „Štai tavo motina!“ Ir nuo tos valandos mokinys pasiėmė ją pas save.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Komentaro autorė – Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

Tenka girdėti atsidūsėjimų, kad po Jėzaus kryžiumi stovėjo labai mažai Jam artimų žmonių, tik keletas. Kiti negalėjo, nepajėgė to padaryti dėl įvairių priežasčių. Tie stovėjusieji, buvo ten su viskuo, su visa savo tikrove: su dužusiais lūkesčiais, nusivylimu, baime, grėsmėmis dėl savo ateities, sielvartu, skausmu ir daugybe kitų dalykų.

Vienoje bažnyčioje dažnai tenka matyti, kaip žmonės stovi po dideliu kryžiumi jį apkabinę. Kai kurie ten stovi dažnai: eidami į ar iš studijų, per darbo pertrauką, eidami apsipirkti, prieš svarbius pokalbius, po skaudžių konfliktų ir t. t.

Ar aš galiu stovėti po Jėzaus kryžiumi su visu savo gyvenimu? Ne kartais ateiti, kai reikia ar norisi, bet stovėti kasdienoj: su visais džiaugsmais ir sielvartais, su auginančiais ir skaudinančiais įvykiais, su troškimais ir nusivylimais. Ar galiu su visu šiandienos darbų sąrašu stovėti po Jėzaus kryžiumi: su trimis studijų atsiskaitymais, su darbo pokalbiu, su sielvartu dėl artimųjų, su nerimu dėl savo sveikatos ir visu kitu? Stovėti po Jėzaus kryžiumi ir patirti nuolatinę Jo meilę visose tose situacijose?