Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Jn 6, 44–51 „Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus“

Portretas.
Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Jėzus kalbėjo miniai:
„Niekas neateis pas mane, jei mane siuntęs Tėvas jo nepatrauks; ir tą aš prikelsiu paskutiniąją dieną. Pranašų parašyta: „Ir bus visi mokomi Dievo“.
Kas išgirdo iš Tėvo ir pasimokė, ateina pas mane. Bet tai nereiškia, jog kas nors būtų Tėvą regėjęs; tiktai, kuris iš Dievo yra, tas jį regėjo. Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas tiki, turi amžinąjį gyvenimą.
Aš esu gyvenimo duona. Jūsų tėvai dykumoje valgė maną ir mirė. O štai ši duona yra nužengusi iš dangaus, kad kas ją valgys, nemirtų“.
Aš esu gyvoji duona, nužengusi iš dangaus. Kas valgys tą duoną – gyvens per amžius. Duona, kurią aš duosiu, yra mano kūnas už pasaulio gyvybę“.

Dienos skaitiniai: lk.katalikai.lt

Komentaro autorė – ses. Kūdikėlio Jėzaus Marija Juozapa OCD

Šiandienos pirmajame skaitinyje girdime be galo stebinantį dalyką: Pilypas, Dvasios pagautas, atsiduria kitoje vietoje. Atkreipkime dėmesį į Pilypo klusnumą Dvasiai: paklusdamas jis eina iš Jeruzalės į Gazą, sutinka vežimą, pakviečiamas sėstis drauge su etiopu, aiškina pastarajam Raštus, o paprašytas krikšto, taip ir padaro, tuoj po to išnykdamas etiopui iš akių. Dievui nėra negalimų dalykų. Galbūt mes taip galingai neišgyvename dalijimosi savo tikėjimu, tačiau dažnai nutinka, kad keliaujant autobusu, traukiniu ar lėktuvu tenka sėdėti drauge su kokiu žmogumi ir pokalbiui pasisukus tikėjimo klausimo link turime nuostabią galimybę pasidalinti Gerąja Naujiena bei padėti kitam artėti prie Dievo. Mokydamiesi iš Pilypo, būkime atviri ir nusiteikę bendrauti bei dalintis.

Evangelijoje Jėzus tęsia savo atsiskleidimą: Jis yra gyvenimo duona. Šiandien žinome, ką Jėzus turėjo omenyje kalbėdamas apie gyvybės duoną: ta duona yra Jo Kūnas už pasaulio gyvybę. Jei būtume gyvenę anuomet, tikriausiai drauge su minia negalėtume patikėti savo ausimis. Tai buvo natūrali reakcija žmonių, pažinojusių Jėzų, Marijos ir Juozapo sūnų.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Tačiau Jėzus atkakliai tęsia savo kalbą: Jis esąs ne tik gyvenimo duona, bet ir Dievas yra Jo Tėvas. Ką anuomet kalbėjo miniai, šiandien Jėzus sako mums. Anuomet save atidavęs, šiandien kviečia ir mus į savo artumą, draugystę su Juo. Tai veda mus į patį Dievo gyvenimą, mus apgyvendina Jėzuje, nes Jis yra apsigyvenęs mumyse. Ar branginame ir puoselėjame šią bendrystę su Eucharistiniu Jėzumi?

Dar kartą skaitykime šiandienos Evangelijos ištrauką ir melskime Jėzų suteikti mums gilesnį supratimą, idant gebėtume branginti Jo meilę ir savęs atidavimą mums Eucharistijoje. Melskime už tuos, kurie negali priimti tos gyvenimo dovanos, už visus kančios ištiktus pasaulio žmones.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.